Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Sunt nebun, ce sa mai fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Wtflife

Wtflife

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.12.2016
Salut, sunt aproape sigur ca sunt nebun și nu prea știu ce sa mai fac. Am fost 6 luni la un psiholog cat și la un psihiatru, am luat și pastile. În continuare am momente când vorbesc lucruri imaginate fără sens, nu am somn, am impresia ca sunt urmărit constant și mi-e greu sa ma concentrez. Inițial, acum 1 an, am fost diagnosticat cu o ușoară depresie, de acolo a început și seria mea de vizite la psihologi/psihiatri. Am 3 luni de când nu mai duc deoarece nu am văzut niciun progres concret, dar și doamnele spuneau ca nu mai e nevoie. Ce as putea sa fac acum? Nu prea știu ce-i cu viata mea în general, trăiesc din inerție.

#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Gaseste-ti o slujba sau apuca-te de scris-pictat. Nici o femeie n-ar fi rea :naughty:

#3
Wtflife

Wtflife

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.12.2016
Am 2 joburi.

#4
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
interneazate intr-un sanatoriu macar 6 luni , dupa va fi mult mai bine

#5
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
Daca iti dai seama de lucruile astea, inseamna ca nu esti nebun.
Ai nevoie de o schimbare de peisaj.
Schimba jobul, cercul de prieteni, muta-te in alt oras sau alta tara, fa o schimbare de peisaj care sa reprezinte o noua provocare pentru tine

Edited by Astute, 20 December 2016 - 00:32.


#6
Wtflife

Wtflife

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.12.2016
Topicul este cat se poate de autentic. Dorisem niște sugestii obiective de la niște oameni anonimi.

Edited by Wtflife, 20 December 2016 - 00:49.


#7
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016

 Wtflife, on 20 decembrie 2016 - 00:25, said:

Salut, sunt aproape sigur ca sunt nebun și nu prea știu ce sa mai fac. Am fost 6 luni la un psiholog cat și la un psihiatru, am luat și pastile. În continuare am momente când vorbesc lucruri imaginate fără sens, nu am somn, am impresia ca sunt urmărit constant și mi-e greu sa ma concentrez. Inițial, acum 1 an, am fost diagnosticat cu o ușoară depresie, de acolo a început și seria mea de vizite la psihologi/psihiatri. Am 3 luni de când nu mai duc deoarece nu am văzut niciun progres concret, dar și doamnele spuneau ca nu mai e nevoie. Ce as putea sa fac acum? Nu prea știu ce-i cu viata mea în general, trăiesc din inerție.


Fa ceva cu asta si apoi o sa iti revii. Si eu sunt paranoia cand fac nopti albe sau dorm 2-3 ore din 24 sau mai multe.

#8
mephistotel

mephistotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 04.03.2016
Nici un nebun in toate mintile sau care se respecta nu recunoaste ca e nebun Posted Image  
La fel fac si trolii.
Probabil esti doar deprimat sau super plictisit.

Edited by mephistotel, 20 December 2016 - 00:55.


#9
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 Wtflife, on 20 decembrie 2016 - 00:31, said:

Am 2 joburi.
Pai mai gaseste inca 2-3 sa nu te plictisesti cu toate psihozele tale Posted Image ... sa vii rupt in gura dupa 18-20 ore de munca sa vezi daca mai ai senzatii de urmariri si chef sa vorbesti singur :))))

 DJPocaitul, on 20 decembrie 2016 - 00:31, said:

Cel mai bine ar fi sa-L cauti pe Dumnezeu !!! EL vindeca orice !
Dumnezeu nu vindeca nebunii si prostii (sunt incurabile)... de aia si IIsus s-a ridicat la ceruri cand a vazut cata prostie este in jurul lor... iar multi il mai si asteapta

#10
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Un om nebun nu constientizeaza ca e nebun. De aia ii si zice nebun, ca nu stie de el. Un depresiv, bipolar, obosit cronic constientizeaza ce i se intampla. Mai ales ca tu vorbesti despre asta, deci stii ca ai niste probleme. Asta e primul pas spre rezolvare. Toate starile asta apar cand succesul si momentele bune din viata dispar. Unii trec mai usor peste perioadele depresive, altii raman prinsi. Sport, activitate sociala si SOMN. Cum revin succesele si fericirea, uiti ca ai depresie.

Un citat random:

Quote

Aşa că adultul tânăr ajunge să aibă o stimă de sine scăzută, o mulţime de fantezii legate de succes şi performanţă şi nu în ultimul rând o slabă capacitate de a se cunoaşte şi înţelege.
Problemele apar inevitabil, întrucât cei din jur nu îi percep în acest fel, iar cu trecerea timpului devine foarte evident că nu toţi putem ajunge bogaţi şi faimoşi. Planul lor existenţial începe să se clatine, iar frustrările se acumulează până dincolo de capacitatea de a le gestiona sănătos.

Stiu, nu are legatura. Dar din cand in cand, o iau si eu pe aratura.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aveam si eu unul pe la munca. Pana la urma l-au scos in camasa de forta. Culmea e ca legea ii protejeaza la locul de munca..... Asa ca BAFTA !!

#12
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

 Wtflife, on 20 decembrie 2016 - 00:25, said:

... nu prea știu ce sa mai fac.  ...am momente când vorbesc lucruri imaginate fără sens.... nu am somn .  Nu prea știu ce-i cu viata mea în general, trăiesc din inerție.

Bre , parca m-ai descris pe mine . Dar eu consider aceste mici neplaceri ca fiind amprenta geniului Posted Image .

#13
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014

 Wtflife, on 20 decembrie 2016 - 00:31, said:

Am 2 joburi.

Pai asta e problema, esti prea presat.

#14
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
probabil suferi de sindromul burn-out.
https://www.depresiv...ndromul-burnout

#15
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

 arbuneaionut, on 20 decembrie 2016 - 08:37, said:

Pai mai gaseste inca 2-3 sa nu te plictisesti cu toate psihozele tale Posted Image ... sa vii rupt in gura dupa 18-20 ore de munca sa vezi daca mai ai senzatii de urmariri si chef sa vorbesti singur Posted Image)))


Dumnezeu nu vindeca nebunii si prostii (sunt incurabile)... de aia si IIsus s-a ridicat la ceruri cand a vazut cata prostie este in jurul lor... iar multi il mai si asteapta
Nu cunosti Biblia ! Si nu de asta s-a inaltat  !... Sigur daca esti ateu gandesti asa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#16
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Nu esti nebun. Tu iti inspiri singur faptul asta ca ai fi anormal :). Nu te mai gandi, schimba jobul, fa alte activitati (sala, etc.). Depresia duce la nebunie, dar la tine nu e cazul !

#17
westerndigital

westerndigital

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 31.01.2015

 Wtflife, on 20 decembrie 2016 - 00:31, said:

Am 2 joburi.
Poate asta te-a innebunit? Poti face-un burn out usor dintr-un job, darmite din 2...

 joseph_lacroix, on 20 decembrie 2016 - 00:31, said:

interneazate intr-un sanatoriu macar 6 luni , dupa va fi mult mai bine
asta e cea mai mare prostie pe care-ai putea-o face, daca intri acolo iesi mai nebun, vei fi doar sedat le greu si-atat.

#18
sandoccanis

sandoccanis

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.11.2016
baga-te in ISIS Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate