Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Telefoane Orange pentru înlocuire pe perioada de service

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,126
  • Înscris: 04.02.2011
Orange promite telefoane pe perioada service-ului însă eu am primit, având un Huawei p9 un telefon varză Lumia. În actul adiționat se specifica că pierderea acestuia se tarifează cu 200€ pentru un telefon ce nu valora 200 de lei. Wifi canci pe el, așa că am renunțat la a-l folosi. Există diferențe între shopurile Orange? Sau peste tot aceleași ciufte se dau?

#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Zi mersi, eu n-am primit nimic.

#3
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pai si daca primesti o coaja supraevaluata de 20ori fata de valoarea ei de piata de care trebuie sa ai grija, nu mai bine ramai fara telefon ? :)

#4
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Eu am trimis in service acu vreo 2 ani un HTC One m7 si mi-au propus ca backup un Alcatel din ala clasic, non-smartphone :) Evident ca l-am refuzat..

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,395
  • Înscris: 08.02.2011
Dar ce au, nu merg apelurile pe telefoanele simple sau e obligatoriu sa ai smartphone ?

#6
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Pai cam au pentru ca, la mine, contractul era pe PJ si se obligau sa ofere la schimb "in limita disponibilului" un telefon similar! Daca tu crezi ca un telefon la care nici macar mailul nu poti sa il citesti este un telefon de replacement... :)

#7
Nea_Voicu

Nea_Voicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 29.01.2014
Asa imi pare cel mai corect. Sa-ti dea la schimb ( daca iti da) un telefon non-smartphone, cu taste.

 benis, on 19 decembrie 2016 - 19:29, said:

Orange promite telefoane pe perioada service-ului însă eu am primit, având un Huawei p9 un telefon varză Lumia. În actul adiționat se specifica că pierderea acestuia se tarifează cu 200€ pentru un telefon ce nu valora 200 de lei. Wifi canci pe el, așa că am renunțat la a-l folosi. Există diferențe între shopurile Orange? Sau peste tot aceleași ciufte se dau?
https://www.orange.r...ange-card-phone
asta trebuia sa ti-l dea.

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cine da pe prostia aia 49euro ? :)))))))))))))
Daca era 15euro il cumparam eu de curiozitate.

#9
Nea_Voicu

Nea_Voicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 29.01.2014

 TruculMagic, on 19 decembrie 2016 - 20:10, said:

Cine da pe prostia aia 49euro ? Posted Image))))))))))))
Daca era 15euro il cumparam eu de curiozitate.
are radio...

#10
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Am vreun an am primit un Samsung Trend 2.

#11
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
si ecran de 0.96" , iar bateria de 320mah.
Eu am butonat acum 1 luna un nokia 108 cu ecran de 1.8" si ma tot miram cum am folosit astfel de telefon si ma si jucam pe el...

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

 Klaudio, on 19 decembrie 2016 - 20:04, said:

Pai cam au pentru ca, la mine, contractul era pe PJ si se obligau sa ofere la schimb "in limita disponibilului" un telefon similar! Daca tu crezi ca un telefon la care nici macar mailul nu poti sa il citesti este un telefon de replacement... Posted Image
Pai ai spus si tu "in limita stocului disponibil". Tu crezi ca isi aloca Orange (si orice alt operator telecom) cate 5-10 bucati din acelasi model doar ca sa aiba de schimb cat iti e telefonul in service? Evident ca nu!

#13
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Nu era vorba de acelasi model, nici macar nu aveam pretentia, dar macar unul cat de cat apropiat, cred ca era absolut rezonabil. De chestia cu "limita stocului" se prevaleaza si ei, normal.

#14
mephistotel

mephistotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 04.03.2016
Nu vreau sa iau apararea Orange-ului ca nu am nici un interes. Eu stiu ca ei ofera servicii de telecomunicatie. Nu sunt producatori de telefoane/smartphon-uri.
Au avut macar bunul simt sa-ti ofere ceva pe perioada service-ului. Am dus si eu un telefon pe PJ (care ulterior a fost schimbat cu unul nou) dar nu am primit nimic la schimb. Nici nu ma asteptam sa primesc ceva cu toate ca firma(nu e a mea...doar lucrez la ei) are mai mult de 500 de abonamente si telefonul imi este absolut indispensabil.

#15
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Aici nu e vorba de bun simt ci de un contract unde e prevazuta strict treaba asta! Atata timp cat, printre obligatiile pe care eu mi le asum in baza aceluiasi contract e si plata facturii lunare, asa ar trebui si ei sa-si asume inlocuirea unui telefon defect cu unul similar pe perioada cat acesta e in service! Diferenta e ca, la mine nu scrie ca fac plata facturii "in limita disponibilului din buzunar/cont". Posted Image

Edited by Klaudio, 19 December 2016 - 23:48.


#16
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

 danyel61, on 19 decembrie 2016 - 19:39, said:

Zi mersi, eu n-am primit nimic.
Atitudinea mioritica... care ne face celebri in toata lumea.
Contractul prevede ca tre sa primesti? Atunci de ce sa accepti ca nu ai primit nimic? Nu are logica atitudinea ta, si totusi cate likeuri ai primit... cu o atitudine un pic mai proactiva se mai schimba si pe la noi lucrurile

#17
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Depinde de shop probabil. Un prieten a dus in service un iPhone 5s cumparat din Orange fara sa aiba contract si a primit provizoriu un iPhone 5.

#18
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,126
  • Înscris: 04.02.2011

 TruculMagic, on 19 decembrie 2016 - 19:44, said:

Pai si daca primesti o coaja supraevaluata de 20ori fata de valoarea ei de piata de care trebuie sa ai grija, nu mai bine ramai fara telefon ? Posted Image

Ba da, însă eu am nevoie de smartphone. Pănă la urmă, îmi iau naibii 2 telefoane, unul pentru folisință zilnică și unul de rezervă, asta e..

 modoran, on 19 decembrie 2016 - 19:49, said:

Dar ce au, nu merg apelurile pe telefoanele simple sau e obligatoriu sa ai smartphone ?

Nope, eu folosesc exclusiv voip.

 mephistotel, on 19 decembrie 2016 - 23:24, said:


Au avut macar bunul simt sa-ti ofere ceva pe perioada service-ului.
Ceva NEFUNCȚIONABIL din punctul meu de vedere!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate