Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Ping Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
coco_f

coco_f

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2016
Salutare,

Vin si eu cu o problema legata de Telekom Romania. Am un serviciu de internet MetroNet de la iei (banda garantata), problema la mine este ca am un ping in google.com sau 8.8.8.8 de 54 ms (din echipamentul lor), timpul de raspuns este foarte mare pentru mine, deoarece sunt un mic provider. Reteaua mea de internet este de tip FTTH/radio, pe FTTH nu ma dearanjeaza acest ping, dar in schimb pe radio daca am 3 linkuri radio pana la client ajung cu un ping de 58 ms(este foarte marePosted Image, am si alti clienti pe mai multe de 3 linkuri )   In momentul instalarii serviciului de internet MetroNet aveam un ping de 20 ms (pacat ca nu am facut un print screen). Am vorbit la call center de la Telekom si au raspuns foarte elegant ca am un ping conform contract, aici au dreptate, deoarece in contract este scris pana la 150 ms (ma incadrez) Posted Image . In schimb acasa am de la un alt provider si am un ping de 20 ms pe Wi-Fi si platesc un abonament de 6-7 Euro!!
Ma poate ajuta cineva cu un sfat? (ce sa zic sa  fac, etc...)

#2
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Muta-te la providerul la care ai ping bun acasa.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
E vina lor ca tu ai ping mare pe radio spre clientii tai?
Baga si un traceroute, google.com nu e in acelasi locatie pentru toti.

#4
coco_f

coco_f

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2016

View Postdani.user, on 19 decembrie 2016 - 19:23, said:

E vina lor ca tu ai ping mare pe radio spre clientii tai?
Baga si un traceroute, google.com nu e in acelasi locatie pentru toti.

Daca as avea un ping de 20 ms de la Telekom, eu pe radio ajung pana in 30 ms pe client.
Eu atat vreau de la iei sa imi faca un ping mai mic!

#5
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Un lucru e sigur: n-o sa ajungi si tu, cu firma ta, in reclamele alea obsedante ale Telekom... :)

#6
coco_f

coco_f

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2016

View PostKlaudio, on 19 decembrie 2016 - 20:02, said:

Un lucru e sigur: n-o sa ajungi si tu, cu firma ta, in reclamele alea obsedante ale Telekom... :)

Cu siguranță nu am să ajung. Pana la reclama vreau sa îmi rezolve problema.

#7
alexandruww2

alexandruww2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.09.2016
eu am uneori 500 pe servere de world of tanks sau 350 450 pe csgo UNEORI random odata la 2 zile =)) o sa schimb cu upc sau astept sa-mi bage fibra ca deja turbez, niciodata nu am avut probleme de genu in 5/6 ani

#8
coco_f

coco_f

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.11.2016

View Postalexandruww2, on 16 ianuarie 2017 - 22:46, said:

eu am uneori 500 pe servere de world of tanks sau 350 450 pe csgo UNEORI random odata la 2 zile =)) o sa schimb cu upc sau astept sa-mi bage fibra ca deja turbez, niciodata nu am avut probleme de genu in 5/6 ani

O sa ai la fel si pe fibra de la telekom, cum termin contractul o sa trec si eu la UPC ca au un ping foarte mic si e stabil. Acuma am un ping de 57 ms, de la o luna la alta tot creste.

#9
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
O să fie grea despărțirea: îl știați de când era mic…

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate