Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Adaptor wireless USB Dualshock 4 PS4

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Salutare,

A incercat cineva adaptorul pentru Dualshock 4 pe PC?
Din ce am citit cel putin la inceput au fost probleme iar jocurile nu identificau controller-ul.
Deocamdata cu cablul USB merge bine, am observat ca l-au facut compatibil, nu mai e nevoie de programe aditionale si e identificat imediat de jocuri.

Thanks!

#2
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Sa nu-mi spui ca iti merge psnow...
Exista usb wireless undeva la 100 de lei.

Edited by Kevlar111, 19 December 2016 - 13:30.


#3
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Cu cablul USB nu am incercat psnow dar nu pentru asta vreau sa-l folosesc.
Ma intereseaza sa-mi mearga pentru jocurile de PC.
Stiu ca exista dar niciunul nu imi garanteaza ca o sa mearga toate functionalitile controller-ului: touchpad-ul, vibration etc.
Deci daca cu adaptorul de la Sony mi-ar functiona la fel cum imi functioneaza acum cu cablul USB as fi super multumit.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Singurele diferente intre conexiune cu cablu si adaptor sunt faptul ca nu stai cu cablul infipt in controller si de asemenea poti folosi mufa audio (nu sunt sigur ca merge si cand e conectat prin cablu).
Nu am incercat inca DS4 pe PC, dar conform Sony toate functiile sunt suportate atat timp cat si aplicatia le implementeaza.

#5
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010
Steam ultima versiune detecteaza si suporta DS4 (prin USB sigur , probabil si cu adaptor). Inclusiv setari in modul "Big Picture Mode", setarea culorilor , etc . Restul depinde de suportul jocurilor. In general toate care au suport pentru controllere merg ok, cu eventuale mici probleme, gen afisarea butoanelor ca A/B/X/Y , etc.

#6
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
http://mediagalaxy.r...dualshock-4-ps4
Asta e ce iti trebuie tie.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Initiatorul nu a intrebat care e adaptorul sau de unde sa-l ia, cred ca stie foarte bine asta.
El vrea sa stie cat de compatibile sunt jocurile de PC cu controller-ul cand e folosit cu receiverul wireless.

#8
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
L-am cumparat intre timp. Adaptorul e compatibil cu jocurile care sunt compatibile cu controller-ul prin fir.
Un minus insa e faptul ca suporta un singur controller.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate