Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 

transport Cappadocia - Okurcalar

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Buna ziua,

Pentru cei ce cunosc bine Turcia si firmele de transport in comun, ce posibilitati am de transport din Cappadocia in Okurcalar ? Am luat bilete pentru vara in zona Okurcalar, am vrea sa vizitam si Cappadocia, am cam gasit variante cu avionul din Bucuresti- Istanbul - Kayseri, dar dupa aceea nu m-as intoarce prin Istanbul deoarece vrem sa lipim vizitarea Cappadociei de sejurul in zona Alanya. Am facut simulari la avion, dar toate merg inapoi in Istanbul si apoi Alanya, si culmea sunt mai scumpe decat Bucuresti _ Kayseri, de aceea as prefera si un autobuz sau tren, distanta rutiera nu e foarte mare, copii sunt mari, nu ar fi probleme. Sau sa inchiriez masina, dar nu stiu daca la ei merge sa o ridici dintr-un loc si sa o lasi in alt loc...

Multumesc!

#2
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Mai jos spune ca sunt vreo 8 ore de mers cu autobuzul:
https://www.rome2rio...

Trebuie sa va luati cazare din timp in Goreme sau unde veti dori sa stati. De aici, din Goreme, de exemplu, cautati la agentiile de turism diversele excursii prin toata Cappadocia, cu autocarul, bineinteles. In Goreme va duceti pe jos (1 km) pana la muzeul in aer liber (Goreme Open Air Museum). Mi-am adus aminte ca Nickro a stabilit anumite locatii de vizitat cu proprietarul hotelului la care a stat. Vezi si topicul referitor la Cappadocia.

Edited by florinbad, 19 December 2016 - 13:23.


#3
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
nu merita vacanta de o zi
ori te ducu vreo 2-3 zile ori renunti si lasi pe altadata

#4
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Pai nu cred ca se duce doar o zi. Dar pana se insereaza poate sa viziteze muzeul in aer liber. Vara soarele apune pe la 21:30. Acu bagai un ochi si vazui ca muzeul se inchide la 18:30 pe timp de vara.

Edited by florinbad, 19 December 2016 - 13:27.


#5
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Nu merg pentru o zi, probabil 2-3-4 depinde de variantele de avion din Bucuresti. Vrem neaparat plimbare cu balonul si plimbari prin zona. Multumesc pentru link-ul cu autobuzele, oricum prin Istanbul faceam mai mult de 7 ore cu totul iar pretul era prea mare. Acum ma intreb, pot lasa sa caut acolo firma asta Metro ( am vazut ca pleaca de 4 ori pe zi) sau sa fac programare si plata on line?
Am cautat nu am cum face on line, sper sa ne descurcam la fata locului ca probabil acest segment de transport din Goreme spre Okurcalar il voi lasa neprogramat si neplatit.Poate nu o sa avem surprize.....

#6
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
In Goreme ai autogara. Ar trebui sa gasesti un autobuz sau dolmus care sa aiba ca destinatie Alanya, pentru a trece prin Okurcalar.

#7
nickro

nickro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 17.08.2006
Contacteaza-l pe Kadir Teke, ghid excelent, deschis, vorbitor de cateva limbi straine si proprietar la Elif Star Cave Hotel. Eu cu el mi-am aranjat 4 zile pline in Cappadoccia. Organizeaza tot felul de tururi in zona, dar si mai departe, pana la Muntele Nemrut sau Pamukkale. Sunt convins ca va gasi o solutie si pentru tine.
http://www.cappadocianguide.com/

Edited by nickro, 19 December 2016 - 20:01.


#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,477
  • Înscris: 19.04.2009
Metro Turizm http://www.metroturizm.com.tr/

Kamil Koc https://www.kamilkoc.com.tr/

Pamukkale Turizm https://www.pamukkale.com.tr/

Din Goreme nu stiu sigur daca ai bus, dar din Nevsehir ai sigur.

De asemenea, sunt si avioane la preturi bunicele (spre Antalya din Kayseri)

Eu cand cautasem pentru cineva Kayseri-Antalya era 45TL. Din Antalya sigur ai ceva transport spre Alanya. Busuri (cele de sus, comode, mari, cu desert si ceai) sau dolmus (sardina)

Edited by Lex404, 19 December 2016 - 22:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate