Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Traseu Albita - Budapesta

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Am facut mai multe drumuri Paris - Chisinau si de fiecare data prin Romania am probleme. Merg cu gps-ul si ma duce prin toate gropile. Uitandu-ma pe harta am ales traseul Arad - Deva - Sibiu - Brasov - Husi - Albita insa am avut mereu probleme, am mers pe niste drumuri de-mi venea sa las masina acolo si sa o iau pe jos de mila sa nu o distrug complet. Ieri, trecand prin Romania, parca tot bine pana la Brasov, dupa care am luat-o iar pe aratura spre Husi, era noapte si luam toate gropile, vedeam o masina odata in an, parca era o zona parasita. Imi venea sa arunc gps-ul pe geam.

Culmea a fost prima data - de la Arad spre Deva am mers prin vii si livezi. Si sa nu-mi spuneti ca nu am setat bine navigatorul. Hartile sunt la zi, am bifat sa nu ma duca pe drumuri neasfaltate sau doar pietruite si am selectat sa aleaga ruta cea mai rapida indiferent de distanta.

#2
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Harta e Sfânta, pui pe hârtie traseul și apoi navi.
Dacă vezi ca navi nu respecta hartia,actionezi.
Mai pățesc și eu în RO. Sa facă figuri,semnal slab.

Drumurile în RO.și asa sunt varza,de Moldova nu mai zic.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cevaa de genul acesta e indicat de studiat...

Attached Files



#4
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Chiar mi-ati fost de ajutor! O sa imprimez harta asta si o s-o iau cu mine. Sanatate!

#5
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Treaba GPS-ului e sa iti arate drumul (de regula cel mai scurt), nu gropile. Daca vrei sa eviti drumurile cu gropi atunci intereseaza-te dinainte care e starea celor pe care vrei sa mergi.
In Ro drumul acum poate sa fie impecabil, peste 1 luna sa fie ciur. Nu e vina GPS-ului.

#6
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Albita - Husi - Tecuci - Focsani - Ojdula - Targu -Secuiesc - Brasov - Sibiu - Deva - Ilia - Lipova - Arad - Nadlac, drum bun spre foarte bun (atat pe DN cat si pe E68, E85 si ala dinspre Husi). Chiar daca o sa faci un mic ocol, tot e mai bun drumul decat Husi - Focsani, presupun ca pe acela ai mers, e un drum pitoresc, dar destul de rupt si plin de gropi.

#7
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

Quote

drum pitoresc, dar destul de rupt si plin de gropi
Circuland prin tara (si) cu harta turistica / rutiera, am ajuns la concluzia ca astea (pt ca pe respectivele harti chiar exista marcajul de "drum pitoresc") merg, de obicei, mana-n mana.  Din pacate.   :(

#8
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Da, pitoresc a fost, nu am ce zice. Am vazut 3 vulpi!

#9
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015

 aris86, on 18 decembrie 2016 - 23:16, said:

Albita - Husi - Tecuci - Focsani - Ojdula - Targu -Secuiesc - Brasov - Sibiu - Deva - Ilia - Lipova - Arad - Nadlac, drum bun spre foarte bun (atat pe DN cat si pe E68, E85 si ala dinspre Husi). Chiar daca o sa faci un mic ocol, tot e mai bun drumul decat Husi - Focsani, presupun ca pe acela ai mers, e un drum pitoresc, dar destul de rupt si plin de gropi.

Nu am inteles despre care Husi - Focsani vorbesti ( sa stiu sa-l evit)? Eu nu mai stiu exact cum am mers,  te referi la tronsonul Bârlad-Adjud?

#10
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
E vorba de Bârlad - Podul Turcului - Adjud, sa nu meri pe el. Traseul pe care ți l-am recomandat, am mers anul acesta pe el și este bun spre foarte bun.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate