Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Scenariu emigrare SUA - curiozitati

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,489
  • Înscris: 19.04.2009

View PostKarhu, on 11 mai 2017 - 10:32, said:

Ba da, aia inseamna. Deci daca nu vor alea 6 luni sa plece in Ro, pot linistiti sa se relaxeze prin ceva insule tropicale, de exemplu.


Doar din curiozitate, pentru ca u cred ca americanii is asa prosti Posted Image
In unele tari cu reguli de genul (3 luni din 6, 6 luni din 12) poti sta permanent daca ai 2 pasapoarte (de ex in Turcia, iesi dupa 3 luni - Grecia, Bulgaria, Cipru, Georgia - intr-un weekend si te intorci cu celalalt pasaport).

In US daca ai un pasaport ESTA valid si unul cu viza, poti face asta?

LOL nevermind, acum mi-am amintit ca in ESTA te intreaba si de celelalte pasapoarte. :lol:

Edited by Lex404, 21 December 2017 - 05:42.


#20
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

View PostLex404, on 21 decembrie 2017 - 05:42, said:

...
Iti dai seama ca nu se poate, doar intri in baza lor de date, au acolo poza, amprentele, toate precedentele intrari si iesiri din tara etc etc

#21
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,489
  • Înscris: 19.04.2009
Btw, ca n-am chef de deschis topic nou.

S-a schimbat ceva in ESTA sau mi se pare mie? Aparent acum te lasa sa aplici pentru ESTA si daca ai fost in Iran/ Iraq...
Ma plangeam azi de situatie si am zis no, hai sa fac o incercare sa vad daca mai apare porcaria aia acolo. Inainte daca selectai ca da, ai fost, iti aparea un mesaj ca nu mai esti eligibil pentru VW si ca trebuie sa aplici pentru viza. Acum daca selectezi Yes, trebuie sa introduci datale calatoriei si motivul... si atat. Poti da mai departe Posted Image

#22
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007
O fi, daca zici ca ai testat si se poate...

Mie tocmai mi-a venit zilele trecute mesaj cum ca valabilitatea de la ESTA mea se apropie de final si ca daca vreau sa mai calatoresc in SUA va trebui sa aplic din nou.
Ok, no problem!

#23
Vlad-18

Vlad-18

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.02.2020
Buna
Am luat viza impreuna cu sotia pe 10 ani,avem copil de trei ani,la vara vrem sa mergem in state pu prima oara...
Intrebare:dupa revenire vrem sa obtinem viza si pu copil,problema e ca eu plec inaintea sotiei cu o luna pe o perioada de 5 luni,dupa care vine si ea pe o perioada de 30 de zile...poate sa afecteze aceasta la obtinerea vizei pu copil??? Ms

#24
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,661
  • Înscris: 21.06.2016
Ce fel de viza?
Cum justifica sotia ca nu te-ai intors dupa 30 de zile? Daca viza e turistica e un scenariu foarte ciudat.

#25
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,598
  • Înscris: 15.01.2017
Daca ai viza turistica si stai 5 luni, a doua oara nu mai calci in usa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate