Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cum pot scapa de negi?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Tinctura de propilis sau mai bine plasrure cu un banut de propolis natural . Arde negul , e antibiotic si cicatrizant .

#20
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Condyline

#21
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 11.11.2007
Citeste si despre Cryopharma – Tratament de indepartare a verucilor (negilor), tratament prin inghetare, acum ceva ani sotul meu l-a folosit cu succes, i-a fost recomandat in farmacie.

#22
Blatman

Blatman

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.09.2016
Imi aparusera si mie acum cativa ani pe degetele de la maini, i-am taiat cu unghiera pana nu au disparut

#23
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009

View Postheinz, on 15 decembrie 2016 - 20:20, said:

Salut!
De ceva timp mi-au apărut niste negi pe mana (4) si nu stiu cum sa scap de ei. Am încercat cu clavusin dar nu prea functioneaza si ustura de te iau toti dracii. Plus ca mi-a rămas si cicatrice acolo. Am luat de la un prieten niste duofilm dar e acelasi drac; aceeasi substanta activa-->acid salocilic. Deci vreau ceva care sa-si faca efectul si care sa nu usture. Am auzit despre rotopasca, o planta care se zice ca vindeca negii. Are vreun efect? A mai încercat cineva?
Ce alte variante in afara de criogenare am?

negii sunt produsi de infectia organismului cu virusul hpv (una dintre tulpini).
ar trebui sa ceri totusi si parerea unui dermatolog. pe langa tratamentul pe care ti-l recomanda, ar fi bine sa urmezi si o cura de sustinere/intarire a imunitatii, astfel incat sa nu te mai captusesti cu acest virus.
http://www.sfatulmed...i-plantari_1351

#24
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 19.07.2008
Pui otet si felii de lamaie intr-un borcan si lasi cateva zile la macerat. Apoi, iei o bucata de lamaie si freci negii. O data pe zi, dar poti sa dai si de mai multe ori, dimineata, seara etc. In paralel, dupa ce se usuca solutia de pe negi, dai cu o crema cu extract de melc si/sau rostopasca. Been there, done that! Si am incercat cu tot felul de acizi luati de la farmacie si niciun efect. Aveam veruci la degete de prin septembrie 2015 si acum au trecut.

Edited by DarkEnemy, 10 January 2017 - 13:26.


#25
marianbraila

marianbraila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.05.2009
Am gasit reclama unui produs care te scapa de negi si papiloame,se numeste PapiStop,am dat 230de lei pe trei tuburi,dar nu a avut nici un efect,deci teapa!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate