Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

MOUSE CUMINTE

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mnemos

mnemos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 03.03.2004
Aaaa... am o problema. Nu reusesc sa gasesc un mouse wireless optic, la care butoanele sa nu faca click - nu neaparat fizic, dar sa nu se auda zgomotul caracteristic. Daca aveti vre-o idee... much obliged
P.S. Ajutati-ma si pe mine ca daca mai aud o critica de la nevasta-mea ca fac clipoci la 2 dimineata cand doarme o iau pe dealuri fluturand stegulete galbene.

#2
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Cel mai bine mergi si incerci mousii in magazin, se simte la apasare daca face click tare sau nu.

#3
aliniusb

aliniusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 21.01.2006
http://www.dcshop.ro...n=40&find=Mouse . E vorba de Mousul Logitech Cordless. E cam singurul mouse wireless care l'am vazut in dcshop.

#4
mnemos

mnemos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 03.03.2004
Multumesc de reply-uri. Am uitat sa mentionez ca ideea cu plimbatul prin magazine mi-a venit si mie, ba chiar avand in vedere faptul ca am o firma de profil pot sa spun ca am incercat o sumedenie de modele. Si totusi... nu reusesc sa gasesc... linistea. Mersi aliniusb, insa nu am nevoie doar de un mouse optic wireless, asta am deja, am nevoie de unul care sa NU FACA ZGOMOT LA APASAREA BUTOANELOR. Am vazut ceva la un moment dat, care folosea o suprafata senzoriala pe post de buton, insa era de la apple ... Acu, daca nu s-o putea wireless, no sa-mi dau foc la valiza, insa partea cu click-ul e... imperativ necesara.

#5
rzw

rzw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.06.2005
desfaci mouseul ,scoti capacelul microcontactului si daca arata ca in imagine (majoritatea asa arata )  il poti face foarte tacut

lamela din misloc este mobila si in repaos atinge lamela de jos ,iar cand apesi pe buton se indoaie si "se loveste" de lamela ,facand acel zgomot
tot ce trebuie sa faci este sa indoi lamela de sus ,apropiind-o de cea mobila cat mai mult (dar butonul o sa devina foarte sensibil si dureaza ceva timp pana te obijnuiesti )



            ___
_______   I
             __I
      

sper sa-ti ajute

#6
mnemos

mnemos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 03.03.2004
Mersi de idee, numai ca mecanismul de la mai multi mousi optici verificati este incapsulat, nu am acces la el. :angry:

#7
yeu1

yeu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 19.02.2005

View Postmnemos, on Feb 10 2006, 08:19, said:

Mersi de idee, numai ca mecanismul de la mai multi mousi optici verificati este incapsulat, nu am acces la el. :angry:

Hmmm. Ai putea sa faci ce a zis rzw mai sus, dar sa incerci sa pui in mouseul tau doua intrerupatoare care merg desfacute(le iei de la un mouse mai vechi). Totul este sa se potriveasca si sa le poti desface. Daca nu esti bun la manuit pistolul de lipit te poti duce la cineva de profil sa iti dea lipiturile pe placuta mouseului tau. Nu ganatez ca o sa mearga 100% dar in lipsa de altceva poti incerca asta(chiar faca faci varza mouseul o sa ii demonstrezi nevestei tale ca ai incercat sa faci ceva :D )

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate