Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Voluntar Calator in Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
freecandy

freecandy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.01.2017
Salut. Am primit un link catre workaway acum vreo 6 luni si mi se pare ..... un vis frumos. Am 45 de ani dar as vrea sa fi descoperiat asta mai demult (indiferent de varsta, 20, 24, ...). De citit articolul asta:

http://cristisiadria...t-si-calatorii/

Curaj! E o lume asa de mare, doar iesirea din cotidian, din familiar te poate invata ceva despre tine sau despre ceilalti. Am un baiat de 16 ani si daca nu intra la facultate dupa liceu il voi incuraja sa plece asa prin lume, o vreme...

#20
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View PostBusiness_style, on 15 decembrie 2016 - 02:09, said:

La 24 de ani, cauta un job si eventual (optional) o prietena iar daca te duce capul, poate incepi si o afacere la un moment dat. Sunt de acord cu munca de voluntariat, dar intai trebuie sa te gandesti la tine si viitorul tau, iar dupa aia la restul.

Daca te apuci acum sa lucrezi pe degeaba la straini... ai sa ajungi pe la 35 de ani cu probleme de sanatate si fara bani, casa, familie, si o sa vii pe forum si o sa zici ca ai 35 de ani indata si suferi de depresie.

Succes Posted Image

Păi oricum, voi oamenii de afaceri de "succes" habar n-aveți ce înseamnă cercetare și studiere. Omul a spus clar că vrea să studieze, și studiatul și cercetarea nu se face doar din cărți.
2 ani de stat pe moca prin Europa și muncit pe unde apuci, nu e o eternitate.

View PostXON-XOFF, on 15 decembrie 2016 - 12:46, said:

Sînt și eu de părere că la 24 de ani e cam tîrziu să te apuci de așa ceva - voluntariat și călător pe bani puțini prin Europa, dar mă rog, fiecare cu dorințele sale.

De fapt aia e vârsta perfectă, după ani de studiat și după facultate să-ți faci de cap un an, doi.
La cât ai vrea să pleci singur prin lume? La 18 ani și să nu faci facultate?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate