Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Problema Gitup Git2 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Buna seara !
Ieri mi-a ajuns camera Gitup Git2 Pro.
Am o problema cu ea. Cand pun videoclipurile pe PC au un lag ( un frame drop, sacadeaza ) insa nu in intregime. Din ce cauza sa fie oare ?
Poate sa fie de la card ? Am un Hama sau SanDisk  ( nu mai tin minte ) de 32 GB MicroSdHc UI-1 Clasa 10. Prima data am testat camera cu un card de 8 gb clasa 8 si tot asa facea.

P.S. : Acum am facut un video si l-am descarcat prin aplicatia FnCam si nu are nicio sacadare, frame drop cum avea inante. Nu stiu ce sa cred.
Sa o trimit inapoi ? Va pot face un video de test daca vreti. Descarcat de pe card vs de pe aplicatia din telefon.

Edited by Razvan125, 14 December 2016 - 19:54.


#2
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010
La ce rezolutie si fps faci filmarea ?
Pentru 1080/60fps sau mai mult trebuie carduri foarte bune (Go Pro avea la un moment dat o lista pe site si doar vreo 4-5 puteau sa sustine rata de scriere necesara). Deci nu e obligatoriu ca toate Clasa 10 sa poata sustine rate de scriere cerute.
A-2-a varianta e ca PC-ul tau sacadeaza la rezolutie/fps mari. Daca merge pe telefon e probabil ca pc-ul/playerul tau sa nu faca decodare hardware. (telefoanele cam au toate).
E usor de urmarit, da drumul la filmare pe PC si vezi ce utilizare ai la CPU in task manager. Daca e mai mare de 80-90% acolo e problema.

Edited by N62B44, 14 December 2016 - 20:09.


#3
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

View PostN62B44, on 14 decembrie 2016 - 20:09, said:

La ce rezolutie si fps faci filmarea ?
Pentru 1080/60fps sau mai mult trebuie carduri foarte bune (Go Pro avea la un moment dat o lista pe site si doar vreo 4-5 puteau sa sustine rata de scriere necesara). Deci nu e obligatoriu ca toate Clasa 10 sa poata sustine rate de scriere cerute.
A-2-a varianta e ca PC-ul tau sacadeaza la rezolutie/fps mari. Daca merge pe telefon e probabil ca pc-ul/playerul tau sa nu faca decodare hardware. (telefoanele cam au toate).
E usor de urmarit, da drumul la filmare pe PC si vezi ce utilizare ai la CPU in task manager. Daca e mai mare de 80-90% acolo e problema.
Da. La 1080 / 60FPS fac filmarea.
Parerea ta care e, merita sa o trimit inapoi ?

Edit : Am urcat un video de test pe youtube. Acolo merge la fel de bine ca pe telefon.
Sigur PC-ul meu e de vina. De cateva luni nici pe youtube nu mai pot viziona videoclipuri in 1080. Merge sacadat.

https://gopro.com/he...-Considerations Pun asta aici in caz ca este cineva interesat de microSd-uri .

Edited by Razvan125, 14 December 2016 - 20:30.


#4
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010
Pai daca pe telefon merge bine si pe youtube, de ce s-o trimiti inapoi ?
Incearca cu VLCPlayer pe pc. Ce configuratie e PC-ul?

#5
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

View PostN62B44, on 14 decembrie 2016 - 20:31, said:

Pai daca pe telefon merge bine si pe youtube, de ce s-o trimiti inapoi ?
Incearca cu VLCPlayer pe pc. Ce configuratie e PC-ul?
Nu o mai trimit. Asta intrebam inainte sa o testez si pe youtube.
Am testat si cu VLC si merge bine. Mersi tare mult de ajutor !!!! Posted Image
Incepusem sa ma enervez cand am vazut ca nu merge bine camera.

Acesta este pc-ul meu : ( l-am facut pe piese in 2012 si de atunci doar rami i-am schimbat; am trecut de la 4 la 8 )
Procesor Intel® Core™ i3 2100, 3.10GHz, socket 1155
Placa video Gigabyte ATI Radeon HD6850, 1024MB, GDDR5, 256biti
RAM 8 Gb Hyperx

Edited by Razvan125, 14 December 2016 - 20:39.


#6
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Iar a revenit problema. Sunt plecat in vacanta.
Am vrut sa vad filmariile pe un laptop si tot sacadeaza. ( am incercat VLC si Windows Media Player )

#7
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
LAST EDIT : Laptopul este prea vechi ca sa poata reda video-uri 1080p 60fps.
Pe PC filmariile merg foarte bine, insa doar cu VLC si BS Player. Cu WMP sacadeaza.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate