Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Amazon Prime

- - - - -
  • Please log in to reply
1499 replies to this topic

#469
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
La aceste promouri ma refer. Incep sa apara des, inaintea filmului:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/d-8VEv4OpCQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#470
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 13.03.2016
Am vazut ca au subtitrare in romana:NCIS (sezoanele 9-13) si Blue Bloods (sezoanele 1-6)

#471
SirEv

SirEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.08.2007
The Expanse, din 8 Feb pe Prime Video.

https://variety.com/...ing-1203113740/

#472
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Guys, Amazon Prime e lansat și-n România, nu? Deci nu e nevoie de VPN.

Câte deviceuri pot fi folosite simultan și cum e aplicația de pe Tizen?

Aș vrea să îmi fac și eu abonament că văd că au Suits la zi. The Walking Dead, Supernatural, God Friended Me sunt și ele?

Sau poate e dispus cineva să facă un schimb. Acces la Netflix pentru acces la Amazon Prime.

#473
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 02.02.2009

 AidenIrish, on 23 ianuarie 2019 - 11:19, said:

Guys, Amazon Prime e lansat și-n România, nu? Deci nu e nevoie de VPN.

Câte deviceuri pot fi folosite simultan și cum e aplicația de pe Tizen?

Aș vrea să îmi fac și eu abonament că văd că au Suits la zi. The Walking Dead, Supernatural, God Friended Me sunt și ele?

Sau poate e dispus cineva să facă un schimb. Acces la Netflix pentru acces la Amazon Prime.

1.Eu am avut doua deviceuri care mergeau simultan.
2.Aplicatia de pe Tizen este OK.Singura nemultumire este față de marimea subtitrarii(daca o vei folosi).E cam mica.
3.Niciunul din celelalte titluri enumerate de tine nu sunt disponibile pe Amazon.

Edited by megafanro, 23 January 2019 - 14:02.


#474
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Mersi. Am citit acum că merg 3 device-uri simultan.

Și pe HBO Go folosesc cea mai mică subtitrare, deci nu cred că asta m-ar deranja.

Mersi de răspuns.

#475
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Well, mi-am făcut cont, mi-am băgat cardul și am ajuns în pasul în care doar trebuia să încep free trial-ul, care, btw, e de doar o săptămână. :| Am dat next să încep săptămână gratuită și îmi spune că am o problemă cu cardul.

Pe lângă faptul că nu are foarte mult content, că nu e prea mult content subtitrat, că o singură săptămână e gratuită (nu cred că am suficient timp la dispoziție ca să îmi fac o idee dacă merită), mai face și figuri în legătură cu cardul...

Păi cardul ăsta l-am folosit azi, îl folosesc pentru Netflix, am cumpărat de pe Ali și e eliberat de banca pentru care lucrez, deci categoric nu este din vina cardului.

Dacă vrea cineva să facă un schimb cu mine, oferta is still on the table, dar de băgat celălalt card nu mă mai sinchisesc.

#476
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,298
  • Înscris: 28.07.2008

 AidenIrish, on 23 ianuarie 2019 - 11:19, said:

Guys, Amazon Prime e lansat și-n România, nu? Deci nu e nevoie de VPN.

Câte deviceuri pot fi folosite simultan și cum e aplicația de pe Tizen?

Aș vrea să îmi fac și eu abonament că văd că au Suits la zi. The Walking Dead, Supernatural, God Friended Me sunt și ele?

Sau poate e dispus cineva să facă un schimb. Acces la Netflix pentru acces la Amazon Prime.


Interesat, Ofer Netflix ULTRAHD.  Pls, pm.

#477
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Prison break, sezonul 4, episoadele 23 și 24 există separat? Sau nu sunt deloc?

#478
SirEv

SirEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.08.2007
Prison Break e pe Netflix. Ultimul episod din S4 este E23 si tine cam o ora si jumatate.

Edited by SirEv, 23 January 2019 - 17:48.


#479
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Deci cu denumirea de "the final break" nu episoade separate de 43-44 minute. Mersi

#480
SirEv

SirEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.08.2007
Azi vad ca au adăugat The Terror (AMC), cu subtitrare în română.
Ca o observație, cred ca The Walking Dead tot pe Prime va intra, asta cand vor expira drepturile de distribuție pe România, deținute de nu stiu ce firmă. Asta pentru că deja au destul content de la AMC, ca Fear the walking dead, Into the badlands,  etc

#481
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
M-am încăpățânat până la urmă și mi-am făcut și eu cont, dar pe UK.

Aplicația e peste HBO Go și pe telefon și pe TV. Singurele minusuri pe care le are e faptul că nu permite cast de pe telefon și că nu are vreun algoritm de recomandare pe baza a ceea ce urmărești.

Deocamdată am urmărit doar sezonul 3 din FTWD, dar am mai găsit niște seriale pe care aș arunca un ochi, dar momentan am altele în curs de vizionare.

Pe UK nu există The Terror, dar există The Walking Dead, FTWD, Suits, Supernatural... mai puțin sezonul în curs. Ăsta e marele minus al platformei.

Unde găsesc și eu o listă cu ce e dispinibil pentru RO?

#482
SirEv

SirEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.08.2007
Am postat eu o listă cu cateva pagini mai in urma. Dar probabil oferta e mai avantajoasă pe UK.

Cum ti-ai facut cont pe UK ? Ai card bancar emis acolo ?

#483
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Da, am căutat-o acum. Sunt titluri care sunt pe RO, dar nu sunt pe UK, dar și vice-versa.

Nu am, dar am improvizat. xD Cu o liră pe lună am contul meu, fără să se mai conecteze cineva pe el și fără să plătesc abonamentul ăla de câteva lire (sau euro, cum e la noi). Nu am subtitrari în română, dar nu e mare bai.

Poate luna viitoare o să trec contul pe RO, asta dacă începe să mă prindă platforma asta. Până acum Prime Video e ok, dar nimic mai mult. Tot pe Netflix stau mai mult.

Edited by AidenIrish, 26 January 2019 - 14:02.


#484
SirEv

SirEv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.08.2007
Poti detalia metoda folosita?

#485
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Mă ajută cineva cu asta. Dacă descopăr cum, nu-i mai dau nici lira aia și fac eu. Posted Image

În primă fază am facut eu cont pe aplicația Prime Video de pe telefon și arăta contentul de pe RO, însă nu-l puteam urmări pentru că nu-mi lua cardul. Am vorbit cu cineva și mi-a trecut același cont pe UK, cu adresă de România și cu un card fake.

The 100 - S04 în plus față de Netflix
Fear The Walking Dead - 3 sezoane în plus față de NF
The Walking Dead - 7 sezoane în plus față de NF
Mr. Robot - 3 sezoane în plus față de NF
Suits - S07 în plus față de Netflix

Edited by AidenIrish, 26 January 2019 - 14:38.


#486
themis

themis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.04.2011
Am si eu o curiozitate. Mi-am facut recent abonament la Amazon Prime, deocamdata sunt destul de incantata de ce am gasit. Productiile lor pe care am inceput sa le urmaresc - Mozart in the jungle si The Man in High Castle - mi se par de o calitate foarte buna. Accept ca inca nu au traduceri in romana si nu ma deranjeaza atat de tare. Totusi, mi se pare greu de inteles de ce la productiile originale nu beneficiem si noi de toate sezoanele, ca prin alte parti. Mai concret, am vazut ca anul trecut a devenit dispnibil sezonul 4 la Mozart in the jungle. La noi doar sezoanele 1-3. De ce?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate