Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Amazon Prime

- - - - -
  • Please log in to reply
1514 replies to this topic

#343
adin67

adin67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.05.2008
In ceea ce ne priveste, ar putea face un mic efort sa creasca si numarul de filme cu subtitrari in ro.(macar productiile originale) cu toata ca in ochi lui Jeff Bezos probabil suntem neimportanti ca pondere de abonati.

#344
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Pe net există Umbre.S01.ROMANIAN.1080p.AMZN.WEBRip.DDP2.0.x264-AJP69
Dacă caut pe Amazon la noi evident nu este. :lol:

#345
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 15.10.2010
A mai aparut un serial cu subtitrare in romana pe Amazon. Mr. Robot, 3 sezoane, dar numai primul sezon se poate vedea cu prime in frumoasa noastra patrie...

Edited by mardan66, 12 October 2017 - 13:06.


#346
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmardan66, on 12 octombrie 2017 - 13:03, said:

A mai aparut un serial cu subtitrare in romana pe Amazon. Mr. Robot, 3 sezoane, dar numai primul sezon se poate vedea cu prime in frumoasa noastra patrie...
Probabil le trimit cu posta si celalalte sezoane in Romania, unde e dorel si le incarca pe un server..... Ca nu avem noi internet rapid ... Era o gluma binenteles.

#347
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Deocamdată există 2 sezoane. Al 3-lea a început abia ieri.
Așa au făcut și cu Fear the Walking Dead. Au pus la dispoziție sez. 2 dar nu și primul. Acum este primul sezon dar nu și al 3-lea deși au mai rămas 2 episoade. :lol:

#348
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Iată și lista cu filmele :D

Attached File  Amazon.pdf   640.42K   124 downloads

Urmează și lista cu seriale.

#349
adin67

adin67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.05.2008
De unde atatea filme ca la mine (pe smartTV) apar doar cateva(aprox.30%)Posted Image?

#350
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Din 428 filme 125 sînt Bollywood. 29%... Trist.
Mulțam' pentru listă.

#351
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postradunic, on 16 octombrie 2017 - 16:33, said:

Din 428 filme 125 sînt Bollywood. 29%... Trist.
Mulțam' pentru listă.
125 bollywood asa de 2-3 ore

#352
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Care-i faza cu atata Bollywood ? si la Netflix sunt saci de macultaura indiana.
Se vrea indobitocirea globala cu astfel de productii ?

#353
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBibulus, on 17 octombrie 2017 - 09:57, said:

Care-i faza cu atata Bollywood ? si la Netflix sunt saci de macultaura indiana.
Se vrea indobitocirea globala cu astfel de productii ?
Nu toate filmele bollywood sunt proaste. Unele sunt mai bune decat shit-uri de duzina americane.

#354
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Cateva exemple de filme indiene bune, din experienta dumitale?
Chiar as vrea sa vad, poate a evoluat cinematografia indiana in ultimii ani si am ramas noi in urma cu noutatile.
Lasa-ne si noua aici cateva titluri bollywoodiene, dintre cele care te-au impresionat.

#355
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBibulus, on 17 octombrie 2017 - 10:02, said:

Cateva exemple de filme indiene bune, din experienta dumitale?
Chiar as vrea sa vad, poate a evoluat cinematografia indiana in ultimii ani si am ramas noi in urma cu noutatile.
Lasa-ne si noua aici cateva titluri bollywoodiene, dintre cele care te-au impresionat.
De ce ar trebui eu sa-mi exprim gusturile in materie de filme ?
Ti-am explicat clar ca exista filme indine care le fac pe cele americane.
. Punct.
1. filmarile se fac cu camere SONY
2. ideile sunt originale
Filmele sunt facute pentru entertainment.
Zi-mi un film american din ultima vreme care sa fie original.
Decat sa vad kkt-uri americane de 2 lei, mai bine vad un film cu idee originala.

Cand vorbesti de filme indene trebuie sa stii si la ce tip de film indian te uiti.

https://en.wikipedia...ng_Indian_films
Incearca Dhoom 3, Sultan, 3 Idiots, Housefull 1, 2 , 3

#356
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Da' ce e asa mare secret sa spui cateva filme indiene care ti-au placut? Dupa cat le lauzi, eu credeam ca ai fi nerabdator sa impartasesti si altora niste titluri bune.
Nu vad de ce pedalezi tu pe ideea "americani vs indieni", ca eu nu am abordat deloc aceasta latura.  Exista cinematografie buna (mult mai buna) si in afara acestora, dar nu m-am referit aici la filme de arta. Si nici n-am zis ca filmele americane nu reprezinta (majoritatea) entertainment. Dar eu spun fara probleme ce-am vazut in ultima vreme (filme mai noi, adica) si despre care-mi aduc aminte ca au fost decente : War for the Planet of the Apes,  Everything, Everything,  Spider-Man Homecoming,  Feed,  Message from the King,  Gifted. Treaba despre originalitate sta in felul urmator -- sunt putine idei cu adevarat noi in zilele noastre, asa ca trebuie lucrat pe variatiuni ale unor idei deja folosite. Diferenta se face la modul de abordare. Atat! Poti sa scoti dintr-o idee fumata un film bun, sau poti scoate o petarda lacrimogena.

Si nu inteleg de ce te feresti sa spui ce ti-a placut din cinematografia indiana, asuma-ti gusturile, nu da din wiki.

Edited by Bibulus, 17 October 2017 - 10:42.


#357
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBibulus, on 17 octombrie 2017 - 10:41, said:

Da' ce e asa mare secret sa spui cateva filme indiene care ti-au placut? Dupa cat le lauzi, eu credeam ca ai fi nerabdator sa impartasesti si altora niste titluri bune.
Nu vad de ce pedalezi tu pe ideea "americani vs indieni", ca eu nu am abordat deloc aceasta latura.  Exista cinematografie buna (mult mai buna) si in afara acestora, dar nu m-am referit aici la filme de arta. Si nici n-am zis ca filmele americane nu reprezinta (majoritatea) entertainment. Dar eu spun fara probleme ce-am vazut in ultima vreme (filme mai noi, adica) si despre care-mi aduc aminte ca au fost decente : War for the Planet of the Apes,  Everything, Everything,  Spider-Man Homecoming,  Feed,  Message from the King,  Gifted. Treaba despre originalitate sta in felul urmator -- sunt putine idei cu adevarat noi in zilele noastre, asa ca trebuie lucrat pe variatiuni ale unor idei deja folosite. Diferenta se face la modul de abordare. Atat! Poti sa scoti dintr-o idee fumata un film bun, sau poti scoate o petarda lacrimogena.

Si nu inteleg de ce te feresti sa spui ce ti-a placut din cinematografia indiana, asuma-ti gusturile, nu da din wiki.

Domnule , topicul este de pe amazon prime. Daca nu esti multumit de filmele indiene, poti sa renunti la abonament. E foarte simplu, dai cancel la abonare si ai rezolvat problema, alegi alt provider.
Gusturile despre filme nu se discuta pentru ca tine de educatia fiecarui ins in parte. E ca si cum ai compara un individ care asculta manele dar nu ii place muzica populara, sau altul care ii place muzica populara si clasica dar nu ii palce rock. Nu toata muzica suna bine la urechea persoanelor si nu toate filmele aduc o stare de bine.
Mie imi plac toate filmele care au un scop si o idee, nu o copie sau un remake dupa alt film.
Degeaba vezi sute de filme daca nu iti ramane in minte secvente din film, sau singurul lucru care ti-l amintesti este doar ca unul tragea cu mitraliera in maimuta, si ceilalti erau panicati si alergau pe strazi. Astea nu mai sunt filme de prostit lumea.
Atata criza este in industria cinematografica incat am vazut actori renumiti care joaca in filme de duzina.
Prefer un film indian nou, filmat prin europa decat un kkt american cu party-uri , arme si fara idei unice.

#358
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014

View Postadiatric, on 17 octombrie 2017 - 12:26, said:

Domnule , topicul este de pe amazon prime.
Pai tocmai ca este despre amazon prime, iar pe amazon prime exista un procent ridicat de filme indiene -- nu rezulta de aici ca putem discuta despre aceste filme!?! Daca nu se discuta despre continut, atunci despre ce sa vorbim?

View Postadiatric, on 17 octombrie 2017 - 12:26, said:

Prefer un film indian nou, filmat prin europa decat un kkt american cu party-uri , arme si fara idei unice.
Foarte bine, aplaud vigoarea ta culturala si diversitatea cinematografica, dar zi-ne si noua care sunt filmele acelea indiene cu "idei unice", pe care le-ai urmarit tu. Vrem si noi sa ne delectam cu ele, eu unul chiar as dori sa vad asa ceva. Asta nu inteleg - cum poti sa lauzi ceva cu atata ardoare si sa nu poti oferi nici macar cateva exemple concrete? Eu ti-am dat exemplele cerute, ar fi de bun simt sa procedezi si tu la fel, mai ales ca astfel ai putea sa dovedesti ca ceea ce spui e real. Nu pot decat sa concluzionez ca ti-e rusine de gusturile tale, altfel nu-mi explic retinerea in a face cateva recomandari de filme indiene, despre care singur spui ca esti consumator. Insa nu mai insist, nu vreau sa transformam topicul intr-o dezbatere esuata, dar iti dau un sfat = altadata abtine-te de la a da verdicte nesustinute de dovezi -  eu numesc asta gargara.

#359
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Bibulus are dreptate în orice. Lui Bibulus nu îi mai încape dreptatea în e si dă în laturi pe forumuri. Gusturile lui Bibulus sunt si ele absolute, la fel ca dreptatea. Si nu în ultimul rând, Bibulus are dreptate

Edited by eminemscu, 17 October 2017 - 18:23.


#360
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBibulus, on 17 octombrie 2017 - 13:35, said:

Pai tocmai ca este despre amazon prime, iar pe amazon prime exista un procent ridicat de filme indiene -- nu rezulta de aici ca putem discuta despre aceste filme!?! Daca nu se discuta despre continut, atunci despre ce sa vorbim?


Foarte bine, aplaud vigoarea ta culturala si diversitatea cinematografica, dar zi-ne si noua care sunt filmele acelea indiene cu "idei unice", pe care le-ai urmarit tu. Vrem si noi sa ne delectam cu ele, eu unul chiar as dori sa vad asa ceva. Asta nu inteleg - cum poti sa lauzi ceva cu atata ardoare si sa nu poti oferi nici macar cateva exemple concrete? Eu ti-am dat exemplele cerute, ar fi de bun simt sa procedezi si tu la fel, mai ales ca astfel ai putea sa dovedesti ca ceea ce spui e real. Nu pot decat sa concluzionez ca ti-e rusine de gusturile tale, altfel nu-mi explic retinerea in a face cateva recomandari de filme indiene, despre care singur spui ca esti consumator. Insa nu mai insist, nu vreau sa transformam topicul intr-o dezbatere esuata, dar iti dau un sfat = altadata abtine-te de la a da verdicte nesustinute de dovezi -  eu numesc asta gargara.

Nu are rost sa discutam despre filme.
Am abonament pe : hbogo, netflix 4k, amazon prime, mubi, erosnow si spuul.
Spuul este netflixul indian.
Tot timpul se gaseste cate ceva de vazut.
Daca tu nu te uiti la filme indiene, lasa-i  pe altii sa se uite.
E foarte bine ca ai remarcat ca sunt foarte multe filme indiene.
Dar concluzia o poti trage singur.
Nu poti sa platesti 3 euro si sa ai toate filmele.

Pentru asta s-au inventat alternative de streaming.
Si nemultumirea va exista tot timpul, mai ales pe softpedia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

johnnycrush

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate