Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Smecheri la primarie

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

 arbuneaionut, on 14 decembrie 2016 - 14:03, said:

Reclama-l la linia verde anticoruptie 0 800. 806.806 . N-are voie sa vorbeasca urat cu publicul si sa frece manganu si crede-ma un om ca el este foarte usor de prins si cu "spaga", ca doar aia il face sa-i treaca nevozitatea. Personal 6 oameni care ei am rezolvat de cate ori am avut treaba cu statul sa-mi elibereze pe banii mei un act si magarii aia se purtau aiurea, unu' din ei are sa-mi dea daune morale de 8000 de lei si dupa sarbatori intru cu el pe civil sa-l bag la executari silite. Mereu am sunat acolo, s-au deplasat oamenii lor si cand au vazut ca aveam dreptate le-a facut dosare penale si au zburat de pe functie

Mai taie din ele..

#20
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Stati ca nu inteleg.

De ce va intereseaza cum il cheama, la ce primarie si la ce partid este ??? Ramane strict confidential, deoarece nu aduc in discutie critici la adresa lui, sa ma trezesc, cu amenzi ca il fac de cacao pe internet Posted Image .

Eu vreau sa stiu ce pot sa fac, unde sa sun sau sa trimit mailuri pentru a pune la punct acesti smecherasi.
Nu imi convine ca de fiecare data daca merg eu sau altcineva pentru a face niste hartii, sa nu-l gasesc acolo, sa-l sune altcineva din primarie si sa vina si nervos. Nu-i prima data cand se intampla asta. Daca nu-i place job-ul, sa mearga acasa si sa lase pe altcineva !
Ca de-l injurat si ii dat 2 pumni oricine poate, dar nu am nimic de castigat din asta.

Edited by TruculMagic, 14 December 2016 - 14:54.


#21
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 RCmake, on 14 decembrie 2016 - 14:08, said:

Daune morale pentru asa ceva in Romania? Da-mi voie sa nu te cred.
I-am spus-o in fata cand m-a facut "imbecil" dobitocul acela birocrat ca daca-mi pun mintea cu el il las in strada, sa zica mersi ca scapa cu 8000 lei si mai face pe prostu si nu vrea sa le plateasca... instanta n-are de unde sa-i ia banii ca nu mai lucreaza, a fost dat afara si nimeni nu-l mai angajeaza... trebuie sa-l dau pe civil ca sa-i execute bunurile din casa sa-mi scot suma aia de 8000 de lei. Mai am de luat da' nu-i definitiva treaba cu un buhav de la pasapoarte si ala avea basini in el... primu proces l-am castigat da' a facut el recurs.... oricum il mananc si pe ala de bani....tot asa vreo 8000 de lei...Cu prosti dinastia daca va tineti de capu' lor, bagati ceva bani in procese.... ii lasati in curu gol pe strada
Sfatul meu... daca gasiti asa ceva nu va fie mila de ei, reclamatii unde trebuie, dati-i in judecata, luati-le banii si care i-a kkt

 mariovrs, on 14 decembrie 2016 - 14:52, said:

Mai taie din ele..
N-am ce sa tai are sa-mi dea 8000 de lei... sa zica mersi ca a scapat cu atat

 TruculMagic, on 14 decembrie 2016 - 14:53, said:

Stati ca nu inteleg.

De ce va intereseaza cum il cheama, la ce primarie si la ce partid este ??? Ramane strict confidential, deoarece nu aduc in discutie critici la adresa lui, sa ma trezesc, cu amenzi ca il fac de cacao pe internet Posted Image .

Eu vreau sa stiu ce pot sa fac, unde sa sun sau sa trimit mailuri pentru a pune la punct acesti smecherasi.
Nu imi convine ca de fiecare data daca merg eu sau altcineva pentru a face niste hartii, sa nu-l gasesc acolo, sa-l sune altcineva din primarie si sa vina si nervos. Nu-i prima data cand se intampla asta. Daca nu-i place job-ul, sa mearga acasa si sa lase pe altcineva !
Ca de-l injurat si ii dat 2 pumni oricine poate, dar nu am nimic de castigat din asta.
1- suni la 0800. 806.806 si-l reclami pe idiot
2- vin oamenii si-ti spun exact ce trebuie sa faci ca sa- prinda pe "bouletz" in offsait
3- mergi cu el in instanta si il jupoi de bani.... ca ti-ai pierdit timpu si banii cu el.... ca te-a jignit sau ti-a vorbit sfidator... ca nu si-a respectat fisa postului... etc.... sunt destule... la cati sunt de prosti da' cu rasini in ei.... ii prinzii imediat poate chiar si dosar penal pentru luat de spaga.... da'... TREBUIE SA FII TARE SI SA NU CEDEZI... NUmai asa scapi de birocratia din sistem

Edited by arbuneaionut, 14 December 2016 - 15:03.


#22
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Ti au cerut mita apoi ai sunat la anticorupție sau cum ai facut ??

#23
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 silesax, on 14 decembrie 2016 - 15:03, said:

Ti au cerut mita apoi ai sunat la anticorupție sau cum ai facut ??
Lasau de inteles ca au foarte multa treaba, erau foarte nervosi si daca as da din "urechi" "o rezolvam noi cumva"...sa vedeti ce o sa dea ei si din... ca sa scape basma curata

Cand vedeti birocrati dinasta care se fac ca muncesc, sunt nervosi si vorbesc urat pe banii vostrii si mai vor si spaga, nu mai stati la discutii cu ei... reclamatii si datii afara.... altfel sa nu va plangeti ca sunteti tratati aiurea la ghiseele statului

Edited by arbuneaionut, 14 December 2016 - 15:10.


#24
Niuu

Niuu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 22.06.2016

Quote

1- suni la 0800. 806.806 si-l reclami pe idiot


Acolo se reclama fapte care tin de coruptie ; ce legatura are cu cazul de fata ?

#25
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Se poate inchide aici subiectul, vad ca unii au chef de misto.
Multumesc celor care au raspuns la subiect.

Oricum treaba nu ramane asa, ca oricum nu am de mers zilnic la primarie, dar ma derajneaza sistemul...

#26
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 Niuu, on 14 decembrie 2016 - 15:08, said:

Acolo se reclama fapte care tin de coruptie ; ce legatura are cu cazul de fata ?
Ala din primarie vrea spaga ca sa-l ajute pe initiatorul topicului

Edited by arbuneaionut, 14 December 2016 - 15:11.


#27
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Deci ce spun la anticorupție ?ca nu vrea sa isi faca treaba ?

#28
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 silesax, on 14 decembrie 2016 - 15:15, said:

Deci ce spun la anticorupție ?ca nu vrea sa isi faca treaba ?
exact si o sa-ti spuna oamenii aia cum sa faci sa-l faci sa ia si spaga Posted Image. coruptie inseamna si daca un angajat nu-si face treaba cum trebuie fiind platit din banii de la buget

Edited by arbuneaionut, 14 December 2016 - 15:18.


#29
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
http://www.romaniali...de-ilfov-435627


Cred ca ceva de genul e si asta, doar ca are functie mai mica...
Si ne mai miram ca tara merge unde merge.

#30
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010

 petre69, on 14 decembrie 2016 - 13:57, said:

ce comuna ?

Nu vazusi ? comuna primitiva :lol:

#31
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Sunteti prea sensibili...:)

#32
Niuu

Niuu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 22.06.2016

Quote

coruptie inseamna si daca un angajat nu-si face treaba cum trebuie fiind platit din banii de la buget

Nu , nu inseamna asta . Se incadreaza la abuz in serviciu si n-are treaba cu coruptia , nici cu numarul ala .

#33
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

 arbuneaionut, on 14 decembrie 2016 - 15:02, said:

.. primu proces l-am castigat da' a facut el recurs.
Bagă link de pe just.ro, să vedem şi noi decizia instanţei.

#34
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 Niuu, on 14 decembrie 2016 - 17:36, said:

Nu , nu inseamna asta . Se incadreaza la abuz in serviciu si n-are treaba cu coruptia , nici cu numarul ala .
Incearca si vezi daca cei de acolo te iau in deradere Posted Image... pe mine nu m-au luat dupa ce le-am explicat problema. Abuzul in serviciu tot din coruptie face parte deoarece aduce prejudiciu statului in sensul ca statul il plateste pe respectivul pentru o munca neprestata de el

 Lipsum, on 14 decembrie 2016 - 17:45, said:

Bagă link de pe just.ro, să vedem şi noi decizia instanţei.
N-am de ce sa bag link, este o treaba strict personala intre mine si borfasu ala bugetar cu ifose de smecher si lene la greu. Mi-a mai cerut cineva pe mesaje sa dau link. Nu este treaba voastra ce bani iau de la samsarii aia bugetari. Bft.
Oricum ideea este ca, cu birocratia astora bugetari cu niste banuti si ceva rabdare va umpleti de bani..trebuie sa aveti tupeu, rabdare si sa fiti mai nesimtiti ca ei

Edited by arbuneaionut, 14 December 2016 - 17:53.


#35
Niuu

Niuu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 22.06.2016
Da , e clar .

#36
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 Niuu, on 14 decembrie 2016 - 17:49, said:

Da , e clar .
SI pentru mine la fel de clar. Nu ma obliga nimeni sa pun link-uri mai ales ca intre mine si samsarul ala nu exista decizia finala si poate sa o dea la intoarsa ca am pus informartii despre el pe internet fara acordul lui cerandu-mi la randul lui daune morale. Cand ai de luat niste bani nu te inneci ca prostul la mal

Edited by arbuneaionut, 14 December 2016 - 17:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate