Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

cum se cumpara de pe amazon sau din sua

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,571
  • Înscris: 17.08.2007
S-au imputinat f mult schipamentele limitate la 110v. Acum cam toate au surse in comutatie si permit plaje largi de alimentare de genul 110-240v. E mai economic si ptr producator ca nu trebuie sa mai produca surse separat ptr cele 2 continente

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,495
  • Înscris: 15.06.2004

View Postrosix, on 14 decembrie 2016 - 16:57, said:

Nu se aplica taxe vamale pentru livrari in UE. Tramsportul incepand de la 8 euro pentru pachete mici mie mi se pare cam mult. Vreo 5 euro ar fi fost suficient.
Te costa cam 20 de euro sa aduci o pereche de incaltzari de pe amazon.de.  Din UK n-am cumparat nimic pana acum, stiu ca am incercat odata sa iau ceva si nu livrau in Romania.

Nu se aplcia tazxxe vamale ptr UE, ptr ca la produsele vandute deja s-a perceput taxa vamala la importul in UE - majoritatea sunt chinezisme, sa recunaostem - asa ca pretul include taxele - nu-ti mai bati capul cu vama, vine coletul acasa fara cheltuieli suplimentare.

Eu nu am cumparat din .DE ptr ca mereu am gasit mai ieftin pe UK. Transportul variaza in functie de colet si greutate sa - ocazional am platit si 2 lire - la express - intra intr-un plic. Dar renteaza in special cand cumperi produse de minim 100 de lire.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate