Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

cele mai complete site-uri cu locuri de munca

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Zippo_100

Zippo_100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 123
  • Înscris: 12.11.2016
Salutare !

In afara de ejobs si bestjobs, care sunt cele mai bune si complete site-uri cu locuri de munca ?

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
http://www2.card-profesional.ro/

#3
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Vrei sa zici complete si actuale? Sau ce intelegi prin "bune"?

#4
Zippo_100

Zippo_100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 123
  • Înscris: 12.11.2016

 OriginalCopy, on 13 decembrie 2016 - 16:44, said:

Vrei sa zici complete si actuale? Sau ce intelegi prin "bune"?
da, complete, cu o oferta de job-uri diversificate

 tigerheart, on 13 decembrie 2016 - 16:40, said:

multumesc

#5
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016

 tigerheart, on 13 decembrie 2016 - 16:40, said:


Acolo sunt toate locurile de munca disponibile in acest moment in Romania?
Angajatorii sunt obligati sa declare locurile de munca si atunci se actualizeaza baza de date folosita de acel site?

Edited by AlexaLesby, 13 December 2016 - 17:17.


#6
Zippo_100

Zippo_100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 123
  • Înscris: 12.11.2016
voua va merge acest site ? mie, indiferent de judetul ales, nu imi apare niciun loc de munca desi pe prima pagina imi apare un numar su numele judetului

@AlexaLesby: da, angajatorii sunt obligati sa declare posturile libere. dar in mediul privat, mai ales, acest lucru nu este respectat deoarece locurile sunt cu dedicatie in cele mai multe cazuri.

Edited by Zippo_100, 13 December 2016 - 17:23.


#7
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
Merge, dar e un rahat de site. Tre' sa cauti exact, sa introduci caractere, nu poti sa navighezi prin liste, aiurea...

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
La ocupatie introduci "a" si apoi poti da cautare... poti pune si restul filtrelor daca vrei.

[ http://image.prntscr.com/image/501b5d027ea24a5da4ce5dc83d6d864f.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014

 Zippo_100, on 13 decembrie 2016 - 17:22, said:

@AlexaLesby: da, angajatorii sunt obligati sa declare posturile libere. dar in mediul privat, mai ales, acest lucru nu este respectat deoarece locurile sunt cu dedicatie in cele mai multe cazuri.

de unde ai scos si legea asta? de cand obliga statul ca gigel de la coltul blocului are obligatia de a declara ca are locuri libere? si cui ii declara? cred ca te-ai uitat la prea multa propaganda politica, dar in tara asta, nu ai sa vezi lege ca statul sa oblige un privat sa-i declare ce loc are liber si cand il ocupa.

cine iti stabileste de cati oameni ai tu nevoie si cine iti stabileste cum iti faci tu treaba daca esti privat? hai sa nu scriem doar ca sa fie scris.

#10
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Dany_Darke, eu stiu ca se declara la AJOFM.

Quote

Conform Legii 76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru şomaj şi stimularea ocupării forţei de muncă, cu modificările şi completările ulterioare
Angajatorii au obligaţia de a comunica agenţiilor pentru ocuparea forţei de muncă judeţene în raza cărora îşi au sediul, respectiv domiciliul, toate locurile de muncă vacante, în termen de 5 zile lucrătoare de la vacantarea acestora. Comunicarea locurilor de muncă vacante se face conform formularului ”Situaţia privind locurile de muncă vacante”;
http://calarasi.acce...-angajatorilor/

Edited by tigerheart, 13 December 2016 - 17:44.


#11
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 Zippo_100, on 13 decembrie 2016 - 16:16, said:

Salutare !

In afara de ejobs si bestjobs, care sunt cele mai bune si complete site-uri cu locuri de munca ?
Depinde de ce fel de loc de muncă cauți. La mine funcționează:
http://www.linkedin.com
http://www.facebook.com

#12
Zippo_100

Zippo_100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 123
  • Înscris: 12.11.2016

 vlad29marko, on 13 decembrie 2016 - 17:28, said:

Merge, dar e un rahat de site. Tre' sa cauti exact, sa introduci caractere, nu poti sa navighezi prin liste, aiurea...

 tigerheart, on 13 decembrie 2016 - 17:34, said:

La ocupatie introduci "a" si apoi poti da cautare... poti pune si restul filtrelor daca vrei.

[ http://image.prntscr.com/image/501b5d027ea24a5da4ce5dc83d6d864f.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


va multumesc. acum merge. eu nu am introdus a-ul. oricum cam aiurea sa dai cautare dupa o anumita litera, dar bine ca a mers.

 Dany_Darke, on 13 decembrie 2016 - 17:37, said:

de unde ai scos si legea asta? de cand obliga statul ca gigel de la coltul blocului are obligatia de a declara ca are locuri libere? si cui ii declara? cred ca te-ai uitat la prea multa propaganda politica, dar in tara asta, nu ai sa vezi lege ca statul sa oblige un privat sa-i declare ce loc are liber si cand il ocupa.

cine iti stabileste de cati oameni ai tu nevoie si cine iti stabileste cum iti faci tu treaba daca esti privat? hai sa nu scriem doar ca sa fie scris.


se declara la AJOFM locurile libere !

citeste bine ce am scris. eu nu am afirmat ca cineva din exterior iti decide numarul de angajati, ci doar ca este obligatoriu sa fie declarate locurile disponibile dintr-o anumita societate, locuri care sa fie scoase pentru angajare !!!

Edited by Zippo_100, 13 December 2016 - 21:48.


#13
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Nu va faceti iluzii. Pe card-profesional apar posturile la cel putin o luna DUPA ce au fost ocupate.

Daca veti contacta direct firmele respective puteti afla ca posturile au fost anuntate acum 2 luni si sunt deja ocupate.

#14
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014

 Zippo_100, on 13 decembrie 2016 - 21:44, said:

citeste bine ce am scris. eu nu am afirmat ca cineva din exterior iti decide numarul de angajati, ci doar ca este obligatoriu sa fie declarate locurile disponibile dintr-o anumita societate, locuri care sa fie scoase pentru angajare !!!

ba chiar da. in momentul in care eu patron, din 5 angajati raman cu 3, de ce as fi obligat sa declar ca mai am nevoie de 2? asta inseamna impunere. obligatia este sinonim cu impunerea. daca nu am nevoie de acei 2 oameni, ca ce idee imi impui tu ca lipitoare bugetara sa ii angajez pe cei necalificati pe care ii trimiti? la ajofm se promoveaza calificarea la locul de munca, cursuri mai sumare decat clasa 1 de la scoala, dar eu trebuie sa-i angajez.

da, este ilegala aceasta lege. tu ca stat bagi mana in buzunarul meu si mai adanc, ca sa-ti angajez orice gigel prieten cu x si y.

#15
floring999

floring999

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2015
olx.ro/locuri-de-munca/ mi se pare singurul site cu un motor de cautare eficient. Celelalte site-uri cu locuri de munca, iti dau numai balarii cand dai search.

#16
AlexaLesby

AlexaLesby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.09.2016
Nu ti se impune nimic daca esti obligat sa declari doar locurile disponibile. Ce nu intelegi? E o lege foarte buna, pacat ca aplicatia e cam prost conceputa si nu e mediatizata. Ar ajuta multi oameni sa-si gaseasca locuri de munca mai potrivite si pe angajatori sa-si gaseasca oameni mai potriviti

#17
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Nu stiu cat e de actualizat site-ul, dar stiu ca pe site-ul fiecarui AJOFM ar cam trebui sa fie o lista cu locurile de munca disponibile si acolo ar trebui sa fie mai actualizate, cel putin o data pe saptamana(sau cel putin asa am auzit de la cineva de la AJOFM).

 OutOfMind, on 13 decembrie 2016 - 22:35, said:

Nu va faceti iluzii. Pe card-profesional apar posturile la cel putin o luna DUPA ce au fost ocupate.

Edited by tigerheart, 14 December 2016 - 13:06.


#18
takecare

takecare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 06.08.2007
pai mai bun ca ejobs nu cred ca este. fa-ti cont pe linkedIn. toti mai multi recruiteri activeaza acolo

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate