Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Sarituri cu MTB

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Buna seara !
Detin un Specialized HardRock 29er model 2014.
Intrebarea mea este : Pot sa sar cu aceasta bicicleta ? Stiu ca majoritatea celor care sar au MTB FullSuspension si de aceea intreb. :D

Nu vreau sa sar foarte tare... :)))

#2
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Majoritatea care sar nu au nici macar pe fata  amortizare. :D
Daca esti suficient de inalt  poti sari si cu 29er-ul fara probleme.

#3
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

 Tort, on 12 decembrie 2016 - 19:39, said:

Majoritatea care sar nu au nici macar pe fata  amortizare. Posted Image
Daca esti suficient de inalt  poti sari si cu 29er-ul fara probleme.
Ok
Eu oricum vreau sa sar pe trambuline dinalea din pamant facute. La ce ma ajuta inaltimea in acest exemplu ?

#4
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Inaltimea te ajuta la manevrarea unei biciclete cu roti de 29 si cadru pe masura. Eu la 1.68 saream de minune cu un HardRock Sport de 26, dar cu un hardtail 29er ma chinuiam putin si sa sar peste borduri. Pentru ca era  prea inalta pentru mine, plus garda la sol.

#5
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

 Tort, on 12 decembrie 2016 - 19:47, said:

Inaltimea te ajuta la manevrarea unei biciclete cu roti de 29 si cadru pe masura. Eu la 1.68 saream de minune cu un HardRock Sport de 26, dar cu un hardtail 29er ma chinuiam putin si sa sar peste borduri. Pentru ca era  prea inalta pentru mine, plus garda la sol.
Eu am 1.73 . Oricum nu intentionez sa sar tot timpul. Doar uneori :)))
Bicicleta mai mult am luat-o sa ma duc in drumetii prin padure, pentru downhill ( cu toate ca mergea mai bine o fullsuspension; dar asta este :))) )

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai luat acea bicicletă pentru drumeții dar nu prea le-ai făcut. Ieși mai des cu ea și ai să constați că poți sări peste o creangă sau o piatră din cărare dar după câteva sărituri trebuie recentrate roțile, mai ales la început. De sărit de pe trambuline cu roți de 29 e exclus.

#7
hyperized

hyperized

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.04.2008
De ce dracu ti-ai luat hardtail daca n-ai in cap decat sarituri si dat la vale ? Iar furca aia poate sa intorci fanu' cu ea, ca la altceva e inutila.
Termina cu prostiile si limiteaza-te la forestiere usoare, drumuri de tara  si ture de lac.

#8
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016

 hyperized, on 13 decembrie 2016 - 21:00, said:

De ce dracu ti-ai luat hardtail daca n-ai in cap decat sarituri si dat la vale ? Iar furca aia poate sa intorci fanu' cu ea, ca la altceva e inutila.
Termina cu prostiile si limiteaza-te la forestiere usoare, drumuri de tara  si ture de lac.
De-a dracu si de ambitios.
Cand am cumparat bicicleta nu ma gandeam ca vreau sarituri si alte prosti...  Cand ma gandeam sa cumpar o bicicleta aveam in cap drumetii si alte prostii asemanatoare.

Daca nu e buna o sa cumpar alta furca. Ce vroiai ? Sa cumpar bicicleta si dup 2 zile sa schimb furca ?
Daca o sa ma reprofilez doar pe sarituri etc o sa cumpar o FullSuspension.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate