Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Telekom si DPD doua multinatioanale de Mizerie

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
lindab

lindab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 17.06.2009
TELEKOM ESTE UN SERVICIU DE MIZERIE.

Am facut un contract la ei( prin dealerul AMEGO ) pentru un abonament pe firma la care am luat si un aparat pentru care am si platit o diferenta de bani. Aparatul se transmite de catre Telekom in urmatoarea saptamana cu DPD-ul, doar la sediul social al firmei. Dupa ce sa returnat aparatul ( a fost singura data cand am vorbit cu cineva de la DPD), dealer-ul trimite un mail cu noua adresa. Astea sunt regulilele. Nu se poate trimite la o alta adresa desi mai am 4 abonamente la ei pe  aceeasi firma, pe care le platesc.


Dupa 5 saptamani, inca astept telefonul !!!! O mizerie de serviciu. Degeaba sun si  fac reclamatii la Telekom. Mi se spune ca o sa verifice....

Aparatul se plimba de la depozitul Telekom lor la DPD si inapoi. De fiecare data pe AWB apare: Retur -  Adresa incorecta a destinatarului. Cel mai probabil agentul de zona nu are chef de munca. Nu ma sunat absolut nimeni.


Vina este de-asemenea a DPD-ului, o alta mizerie de firma. In perioada Black Friday desi am contract cu ei, nu doar ca nu raspundeau la telefon/mail, ba chiar am primit confirmarea pe mail ca se vor prelua plicurile, si tot nu au venit.

Dealer-ul.... dupa nu stiu cate amenintari, schiteaza ceva gesturi ca s-ar implica.


Ma uit la telefon ca am doua simiuri in el. Telekom si Vodafone.
In Bucuresti nu pot spune ca raman fara semnal, dar in multe locuri in care la VDF am 3-4 liniute semnal la Telekom am una rareori niciuna. 4G-ul, cam la fel. Telekom nu sta foarte bine. Un nivel acceptabil as putea spune.

Intr-adevar ca si abonament cu ceea ce include este, foarte ieftin fata de VDF sau Orange.  

Reusesti sa induri 2-3 saptamani, dar deja sunt de-a dreptul nesimtiti.


Va rog un sfat.  Ce trebuie sa fac?
ANPC chair daca este intre doua firme?

Va multumesc,

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Anpc nu are treaba cu firmele. Doar "pa persoana fizica".

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postlindab, on 12 decembrie 2016 - 16:53, said:

Astea sunt regulilele.
Asta mi-a placut cel mai mult, ca mai ai destule prin textul asta in care nu faci altceva decat flame.

#4
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005
Daca ai contract cu ei... termenii ce trebuie respectati de catre voi ii gasesti acolo.
Nu sunt respectati: faci notificare avocateasca pentru inceput.

#5
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Reprezinți firmă și nu ai cunoștințe despre limba română? Îmi pare rău de clienți.

Nu ai semnal Telekom în București? Merg prin mizeria asta de oraș și înafară de metrou, nu am găsit locuri fără semnal.
Cine știe ce „dual-SIM” ai de ai și 3-4 liniuțe și la Vodafone.

După ce Telekom predă la curier, nu ai de ce să mai suni la Telekom. Dacă eu îți dau banii prin bancă și bancă nu reușește, cu ce sunt eu de vină?
Eu nu știu cum vă faceți firme când mergeți în lume fără nicio logică.

#6
lindab

lindab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 17.06.2009
Prietene Ky....  ai dificultati de intelegere a limbii romane cand scriu: In Bucuresti nu pot spune ca raman fara semnal,...
Si iti multumesc pentru raspunul pertinent.


Referitor la contract, este formatul lor. Nu sunt clauze pentru cazul de fata.  

Inca astept nenorocitul ala de aparat.

Raspunsul DPD:

Ce pot sa va comunic este ca agentii, conform procedurii nu sunt obligati sa contacteze clientul.
Din punct de vedere operational suntem cu mult peste capacitatea normala iar acest lucru duce la livrari intarziate.

Cu stima,

Mihaela Ursache
Commercial Consultant
***************************************************************************************************
Dynamic Parcel Distribution S.A.
Str. Maica Domnului, Nr. 9, Sector 2, Bucuresti, Romania
Tel:
+40737.028.655 | +4031.824.90.45
E-mail:
[email protected] | www.dpd.ro | facebook.com/DPDRomania
***************************************************************************************************
logo DPD
***************************************************************************************************
Think about the environment ! Do not print this mail unless necessary.

Edited by lindab, 14 December 2016 - 23:50.


#7
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Nu sunt obligați? Posted Image
Ce cred ei că sunt? Poștă?

#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Acum „urli” pe forumul lor?

Am găsit o postare foarte asemănătoare cu a astaPosted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate