Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Viza Thailanda

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
virginia61

virginia61

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.03.2009
Hello, hello calatori si calatoare
Am neaparat nevoie de viza inainte de plecarea in Thailanda pentru ca am deja rezervate zborurile iar intre sosirea la bkk si zborul urmator spre Phuket am doar 1,5 ore deci nu se pune problema VOA.
Pe site-ul ambasadei apare posibilitatea de viza online, doar pentru aterizarile la BKK, cu explicatii clare.
Dar stiti voi, teoria ca teoria dar practica ne omoara...
va rog foarte mult daca printre voi e cineva care a folosit viza on line pt Thailanda in BKK Suvarnabhumi sa-mi impartaseasca impresii. As prefera aceasta varianta decat un drum la Bucuresti pt obtinere viza.

Multam!

#20
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014

View Postvirginia61, on 04 ianuarie 2018 - 08:46, said:

va rog foarte mult daca printre voi e cineva care a folosit viza on line pt Thailanda in BKK Suvarnabhumi sa-mi impartaseasca impresii. As prefera aceasta varianta decat un drum la Bucuresti pt obtinere viza.
Mi-am făcut ca cetățean român formalitățile necesare unei vacanțe de 10 Zile în Thailanda pe insula Koh Samui. Pentru că locuiesc în Germania zborul avea ruta München - Bangkok (BKK) - Koh Samui (Quatar - Quatar - Bangkok Airways). Biletele și rezervarea s-au făcut printr-o firmă germană de turism. Importante pentru mine au fost două aspecte:
1. Pentru că intram oficial în Thailanda prin Bangkok (BKK Suvarnabhumi) mi se permitea o viză online. Se poate face pe site-ul oficial, m-a costat 600 Bath la inceputul lui Februarie (2020), confirmarea am primit-o după două zile lucrătoare de la plata cu cardul iar la fața locului in Bangkok nu am avut nicio problemă din cauza asta. Că statia finală era Koh Samui nu era important. Important este primul aeroport thailandez in care intrii ca român, cu asta știi dacă poți viză online sau nu.
2. Voiam să știu că bagajul de cală va fi preluat direct de fiecare dată, ceea ce s-a și intâmplat. Bangkok Airways colaborează cu Quatar Airlines și a cântărit în plus faptul că biletele de avion au fost comandate într-o bucată.

P.S. un aspect interesant, cred că viza online este cauza: nu am mai fost verificat/intrebat dacă am 10.000 Bath la mine (sau echivalentul in Euro/Dolari). Ii aveam pregatiti dar nu a fost cazul sa ii arat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate