Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

inlocuire telefon blackberry

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
Salutare! Am fost la service orange care si mi-au dat PV de returnare sau inlocuire a unui dispozitiv blackberry q20. Am fost la shop universitate si mi-au zis ca nu mai au in stoc in magazin si ca imi dau banii si imi anuleaza perioada contractuala. Eu nu as vrea banii, doar sa-mi dea un alt dispozitiv in loc fara prelungirea actualei perioade contractuale. Credeti ca ar fi sanse sa obtin o astfel de solutie? Multumesc anticipat!

Edited by aris86, 12 December 2016 - 11:17.


#2
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Pai si cand ti-ar fi expirat perioada contractuala ce ai fi facut de nu poti sa faci acum acelasi lucru?

#3
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
As fi trecut la un abonament mai mic ca valoare si as fi avut telefon in continuare. Pana la urma, o sa incerc sa returnez telefon si sa incerc norocul la retentie, o sa primesc pe telefon vreo 500 ron si 642 puncte thank you.

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Inlocuirea pe PV-ul din service se poate face doar cu acelasi model. Daca nu il mai au, or sa iti dea banii inapoi. E procedura standard si nu depinde de cei cu care ai vorbit.

#5
budacu

budacu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 21.12.2012
Nu este adevarat. Am trecut prin ac. situatie cu un nokia 520; cum nu au putut sa imi ofere un alt telefon am fost pus in situatia de a alege sa imi returneze banii sau sa achizitionez un alt telefon platind o diferenta de bani. Am ales varianta a II-a si nici nu am prelungit contractul.

#6
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
L-am gasit in orange shop baneasa, l-am rezervat si o sa ma duc maine dupa amiaza sa-l schimb cu PV de service.

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007

 budacu, on 12 decembrie 2016 - 13:35, said:

Nu este adevarat. Am trecut prin ac. situatie cu un nokia 520; cum nu au putut sa imi ofere un alt telefon am fost pus in situatia de a alege sa imi returneze banii sau sa achizitionez un alt telefon platind o diferenta de bani. Am ales varianta a II-a si nici nu am prelungit contractul.

Si cu ce e diferit fata de ce am spus eu? Evident ca esti liber sa faci ce vrei cu banii aia pe care ti-i returneaza, inclusiv sa cumperi alt telefon.


@aris86: ma bucur ca ai rezolvat problema

Edited by AlexEn, 13 December 2016 - 13:38.


#8
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
Nu am rezolvat, cică sunt rezervate pentru alt client. Am făcut sesizări în Shop, magazin online și serviciul clienți orange. Dispoziția de inlocuire a fost datata cu data intrării în service (eroarea mea) și nu știu perioada de valabilitate (15-30 zile). Urmează sa fac o sesizare la ANPC, deoarece exista telefon pe stoc în magazinul online, dar nimeni nu știe cum sa-l livreze. Rușine orange!

#9
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
Azi am rezolvat cu telefonul. A fost inlocuit in Orange Shop Baneasa, multumesc public inca o data dnei Marina. O zi armonioasa!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate