Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Numarul unu, numarul doi, numarul trei, numarul patru...

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 08.02.2006
Vei avea surpriza ca intr-un oras acoperit 100% de Orange de pe vremea Dialog, sa tot pierzi semnalul Posted Image si situatia sa fie de ceva ani.

Edited by sorinqk, 13 December 2016 - 21:42.


#20
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,288
  • Înscris: 06.02.2008
Pe mine nu mă interesează "numărul". Dacă sunt mulțumit de serviciile unui provider e tot ce contează. Din perspectiva celui care oferă servicii contează însă. E marketing și în subconștient "numarul unu" e asociat cu "cel mai bun".

#21
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,268
  • Înscris: 16.08.2016
Eu am făcut teste doar cu Orange si Vodafone. Pana acum Orangeul a avut calitatea mai buna a apelurilor si semnal mai bun

#22
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004
Parerea ta din pacate este irelevanta fiindca nici un alt utilizator nu isi foloseste telefonul exact unde il folosesti tu (cu exceptia unui frate siamez) si e de ajuns un etaj distanta ca semnalul sa dispara complet.

Dar nu asta era subiectul discutiei. Am depasit deja subiectul "cine are semnal mai bun" sau "cine da oferte mai bune" fiindca astea sunt variabile majore. La tine poate fi totul perfect pe cand altul sa se planga de semnal. Tu sa iti iei la retentie o super oferta si altul cu vechime si cheltuieli ca ale tale abia sa obtina 1GB in plus.

Subiectul postarii era: cu ce te incalzeste pe tine si ce beneficii iti aduce faptul ca te afli in reteaua nr. 1. Si o alta intrebare: daca la tine acasa si la munca reteaua nr 1 ar avea semnal extrem de prost dar telekom sau vodafone sau digi ar avea semnal bun ce retea ai alege? In aceasta situatie ce relevanta ar avea pentru tine numarul retelei?

#23
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,404
  • Înscris: 26.04.2016
Asa e in zona mea .Orange are semnal extrem de prost ,lucru recunoscut si de ei dar toti stau pe orange.De ce ? Fiindca a fost prima optiune in zona si romanul nu mai este legat doar de glie acum e legat si de numarul de telefon.

#24
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,470
  • Înscris: 29.10.2007
Este legat de numărul de telefon doar românul care nu știe că de ~7-8 ani se poate porta în ce rețea vrea păstrând numărul. Restul nu.

Sent from mTalk - Lumia 640 XL

#25
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,268
  • Înscris: 16.08.2016
@alexis numărul retelei nu este important pentru mine doar calitatea si felul in care ma tratează. Cat timp sunt multumit de o retea poate sa fie si numărul 10 :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate