Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Photoshop noob

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
cybered01

cybered01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 12.08.2016
Salut. Astazi am descarcat si eu PS6 Si am facut primul proiect. Stiu ca arata deplorabil dar asta e...nu m-am uitat la tutoriale...inca. Cam asa arata. Intrebarea mea este, cum scap de marginile/dungile acelea lucioase care raman dupa o decupare?

Attached Files



#2
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Faci click pe layerul cu baiatul cu Ctrl apasat. Se va selecta toata poza cu baiatul. Apoi te duci la Select->Modify->Contract. Dai valoare la contract, de regula 1-2-3 pixeli, functie de dimensiunea acelei dungi, eventual dai si un Feather de 1 pixel, apoi inversezi selectia cu Ctrl-Shift+i si dai delete.

Mergi pe net si cauta tutoriale de photoshop de la creative monkeyz

#3
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-intra pe lynda.com, fa-ti cont gratis si zece zile poti sa te uiti la o gramada de cursuri in engleza de photoshop,le poti downloada,se gasesc  si pe torente,

cand te selectezi pe tine,dai click dreapta si alegi Refine Edge

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wvnlQMZdnds?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
floyd69

floyd69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 15.12.2010
Asa cum zicea si cristirg, Refine Edge cred ca e solutia optima pt problema semnalata de tine, dar mai e ceva ce ai putea corecta. La scalarea primei imagini, tine tasta: Shift apasata. La tine, am sentimentul ca persoana e disproportionata. Succes!

#5
Voineac844u

Voineac844u

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.12.2016
Salut...am descarcat si eu photoshop.exe si cand dau open imi apare do you want to allow the following program to make change to this computer dupa care m dat yes si iar probleme ,ma ajuta cineva ?

Edited by Voineac844u, 12 December 2016 - 03:15.


#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Probabil ai descarcat ceva virus, Ps nu face modificari to this computer.

#7
cybered01

cybered01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 12.08.2016

View PostVoineac844u, on 12 decembrie 2016 - 03:10, said:

Salut...am descarcat si eu photoshop.exe si cand dau open imi apare do you want to allow the following program to make change to this computer dupa care m dat yes si iar probleme ,ma ajuta cineva ?

Descarca-l de pe un torent de incredere.

Edited by cybered01, 12 December 2016 - 10:09.


#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMizu, on 12 decembrie 2016 - 07:11, said:

Probabil ai descarcat ceva virus, Ps nu face modificari to this computer.
In functie de cum e setat UAC, poate sa te intrebe la orice instalare/update de program daca ii dai voie sau nu. Nu trebuie sa fie neaparat virus, ci orice program legitim care modifica/adauga fisiere pe hard disk sau intrari in registri.

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Ai observat exprimarea pe care a folosit-o?
"am descarcat si eu photoshop.exe"

De oriunde descarci (ilegal) photoshop, va veni in format .iso

#10
WuR

WuR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.11.2005

View PostVoineac844u, on 12 decembrie 2016 - 03:10, said:

Salut...am descarcat si eu photoshop.exe si cand dau open imi apare do you want to allow the following program to make change to this computer dupa care m dat yes si iar probleme ,ma ajuta cineva ?
E normal sa-ti apara mesajul ala.
Ti-as sugera sa iti descarci versiunea trial de pe site-ul Adobe, ai varianta trial, daca te coafeaza mergi mai departe cu Ps-ul.

#11
cybered01

cybered01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 12.08.2016

View Postfloyd69, on 12 decembrie 2016 - 00:04, said:

Asa cum zicea si cristirg, Refine Edge cred ca e solutia optima pt problema semnalata de tine, dar mai e ceva ce ai putea corecta. La scalarea primei imagini, tine tasta: Shift apasata. La tine, am sentimentul ca persoana e disproportionata. Succes!

Multumesc pentru sfatul cu scalarea...in schimb nu am facut nimic cu refine edge...nu reusesc. Si chestia ciudata este ca imaginea decupata (individul) nu are marginile alea inainte sa o aplic pe background. De ce spanac apar :|

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate