Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Flash player vechi nefunctional pe un site

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
As vrea sa pot asculta sau descarca niste fisiere audio (.m4a) de pe acest site: http://www.rockstarg...rtisingcouncil/

Problema este ca playerul folosit rula pe o versiune mai veche de Flash. Am incercat sa instalez Flash Player mai vechi (din 2010) dar tot nu pot asculta continutul de pe site. Sunt 100% sigur ca mai au fisierele pe server pentru ca niste persoane au aflat cumva link-uri directe la fisiere (ex. http://media.rocksta...com-Giraffe.m4a ).

Eu as vrea sa pot asculta toate reclamele (sunt reclame fictive din mai multe jocuri, impartite pe ani) sau sa le descarc daca as putea afla link-urile la fisiere. Daca ma poate ajuta cineva sa fac asta eu pot oferi o rasplata (100 de lei, care o sa-i ofer saptamana care vine, prin virament).

Edited by Nightm4re, 11 December 2016 - 18:22.


#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Ce OS ai ?

#3
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
am dat click pe link si s-a deschis un clip audio, l-a rulat. daca vrei sa salvezi, click dreapta si "save as".
el am incercat pe ultima versiune de chromium pe rosa linux r8. dar ar trebui sa mearga si pe ultina versiune de chrome.

#4
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Sunt pe Win10. Nu merge pe niciun browser sa le ascult sau descarc (am incercat si Chromium mai inainte pe langa Firefox, Chrome, Edge si IE).

Edit: @rich Stiu ca clipul din linkul ala care se termina in .m4a merge. Eu vreau sa le ascult direct de pe site pe restul sau sa le salvez. Intra pe http://www.rockstarg...rtisingcouncil/ si incearca sa asculti sa vezi ca nu merge.

Edited by Nightm4re, 11 December 2016 - 18:54.


#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
in chrome: dai click dreapta pe linkul direct, "save link as...", specifici o locatie si se va downloada fisierul. formatul pare sa fie mpeg4, deci il poti asculta cu orice player audio (celebrul Winamp sau chiar media playerul inplicit din windows)

#6
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Citeste mai bine. Link-ul ala era doar un exemplu cum o anumita persoana a aflat unde sunt stocate anumite fisiere pe server de pe site-ul ala.

Eu vrea sa ascult toate fisierele audio de pe adresa asta: http://www.rockstarg...rtisingcouncil/

Aparent nu se mai poate ca e vechi playerul.

Edited by Nightm4re, 11 December 2016 - 19:56.


#7
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016
Ctrl+U si cauti acolo link-uri.

#8
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Nu apar linkuri in sursa. Metoda folosita pentru a gasi linkul ala care l-am dat exemplu e mai complicata.

#9
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Salut dar esti sigur ca mergea sa dai play sau download? M-am uitat acum im sursa paginilor si nu vad sursa melodiilor.

#10
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Download nu. Play mergea pe versiune de Flash Player din 2010-2011, dar si daca instalezi una de atunci nu merge sa dai play.

Sa downloadezi era mai complicat. Persoana care a gasit cateva din linkuri a folosit ceva "developer tools" pentru Chrome. Eu nu ma pricep dar as rasplati pe oricine poate gasi toate linkurile la reclame (.m4a).

#11
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
si acele "niste persoane" care par a fi de fapt "persoana" nu te pot ajuta?
la prima vedere as zice ca si-a batut cineva joc de tine. ai o pagina nefunctionala si un link cu un fisier de sunet, dar nu ai nici o dovada ca e vreo legatura intre ele.

#12
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Am incercat sa-l contactez dar nu mi-a raspuns (de cateva saptamani).

Au 100% legatura (se vede din URL-uri). Plus ca le am pe toate de la Liberty City 2001 (si am jucat jocurile dar am nevoie de fisierele astea pentru ca au sunet mai bun decat alea din joc). Alea le-a gasit pe server. Restul nu (sau nu a fost curios sa le gaseasca). La un moment dat site-ul functiona dar nu e prima oara cand un site Flash nu mai e compatibil cu browserele noi.

Discutia a inceput pe alt forum: http://gtaforums.com...tising-council/

Edited by Nightm4re, 11 December 2016 - 23:43.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate