Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Lenovo K6 Note

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#55
ady636tm

ady636tm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2016
Multumesc de feedback !

#56
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Am verificat și am un nou update. K53_S123_170216_ROW. Oare sa-l instalez?

Edited by valiSb, 01 March 2017 - 16:12.


#57
gligoraurelian

gligoraurelian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.01.2017
acum il instalez sa vedem ce se schimba

folie de unde ati cumparat? sa vina bine ca cea din cutie nu acoperea tot ecranul

#58
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Deocamdată o am pe cea din pachet,tot aștept să primească pe magazingsm.ro că nu găsesc nicăieri.Vezi ce e nou cu update-ul că mi-e frica sincer sa-l fac din cauza ca am auzit probleme cu microfonul.Nu am astfel de probleme dar nu vreau sa am,de-aia mai bine mai aștept.

#59
gligoraurelian

gligoraurelian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.01.2017
am faacut updateul acum da nu vad nimic diferit

#60
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Înseamnă că e update de securitate

#61
Shimstock

Shimstock

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.12.2016
De curiozitate, cei care nu aveti probleme cu microfonul la Lenovo K6 Note, pe ce culoare aveti telefonul? Eu am schimbat 2 pe auriu si ambele au avut probleme cu microfonul in sensul ca cealalta persoana ma aude foarte incet si neclar. Sincer ma gandesc ca lotul de telefoane pe auriu sa fie cu probleme.

#62
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Eu nu-l am pe auriu,e pe gri.Si nu am probleme cu microfonul.

View Postgligoraurelian, on 01 martie 2017 - 17:56, said:

am faacut updateul acum da nu vad nimic diferit
Din ce an și luna ai patch-ul de securitate? Mie îmi apare 1 Iunie 2016.

Edited by valiSb, 02 March 2017 - 09:16.


#63
Shimstock

Shimstock

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.12.2016
Versiunea cu care K6 Note al meu a venit din fabrica (fara niciun update facut ulterior) e K53_S115_161017_ROW
La Patch-ul de securitate tot 1 iunie 2016 imi scrie.

#64
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
E diferit față de update-ul care îmi apare mie.L-ai luat de la Digi?

#65
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Am facut update-ul,s-a schimbat doar patch-ul de securitate.In loc de 1 iunie 2016,acum este 1 noiembrie 2016. Microfonul merge bine,la fel ca si înainte.

#66
werty1234

werty1234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.01.2017
Revin cu amanunte. Am instalat acum doua zile update-ul K53_S123_170216_ROW, nu am observant nici o modificare. Sunetul e bun, telefonul meu e gri, luat de la digi (pt valiSb). De remarcat calitatea materialelor, il am de trei luni, fara husa, fara folie, si arata impecabil, ca nou, desi sta mult prin buzunare. Senzorul de amprenta mai da rateuri uneori (am setat doar o amprenta), dar poate e din cauza muncii de birou, se mai toceste amprenta. In rest e ok, nu pot sa ma plang, sunt extreme de multumit de achizitie, punctul forte -  bacteria, care e departe de orice Samsung.

#67
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Și eu l-am luat de la Digi,e gri si am acelasi update.Înafara patch-ului de securitate nu s-a schimbat nimic.

#68
snoopy714

snoopy714

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 16.12.2008
Si al meu e pe gri si nu am avut probleme cu microfonul. Conform site-ului Lenovo acest model o sa primeasca Nougat.... asteptam... https://lenovomobile...utions/HT501098

#69
snoopy714

snoopy714

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 16.12.2008
se pare ca pe data de 17 mai primim NOUGAT! \o/ https://lenovomobile...utions/HT501098

#70
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 16.02.2008

View Postwerty1234, on 05 martie 2017 - 14:33, said:

Revin cu amanunte. Am instalat acum doua zile update-ul K53_S123_170216_ROW, nu am observant nici o modificare. Sunetul e bun, telefonul meu e gri, luat de la digi (pt valiSb). De remarcat calitatea materialelor, il am de trei luni, fara husa, fara folie, si arata impecabil, ca nou, desi sta mult prin buzunare. Senzorul de amprenta mai da rateuri uneori (am setat doar o amprenta), dar poate e din cauza muncii de birou, se mai toceste amprenta. In rest e ok, nu pot sa ma plang, sunt extreme de multumit de achizitie, punctul forte -  bacteria, care e departe de orice Samsung.

Senzorul de amprenta e slab, da erori si la mine cu P2 cam in 40% din incercari, ceea ce este mult.
Sunt cazuri in care mi-a cerut parola din cauza nr mare de nerecunoasteri amprenta.

Cum stati cu autonomia dupa update ?
La P2 exista useri care raporteaza ca a scazut odata cu instalare update nou.

Verificati si memoria ramasa disponibila dupa update. Deoarece nu avem cum sa punem microSD langa cele 2 nano sim-uri, fiecare GB de spatiu este foarte pretios.

Edited by gry2000, 18 March 2017 - 11:08.


#71
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009
Salut.nu reusesc sa transfer nimic prin bluetooth....poze sau muzica.am ,,imperecheat,, philips(fostul),olviu si tableta tot un lenovo si ciuciu.sunt 2 difuzoare sau numai unul si celelalte gauri numai de ,,decor,,.eu am descarcat Gallery pentru foto si caut un maneger fisiere simplu cum aveam pe android 5.0.1.

#72
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009
vad ca sta prost si la semnal.la servici am la semnal 2 linii iar cu fostul era full si iconita cu 4g  vizibila

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate