Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Lenovo K6 Note

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#19
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008

View PostPASTELL, on 21 decembrie 2016 - 20:22, said:

L-am achiziționat de două zile și cei pe care îi apelez se plâng că nu mă aud. Până să-și facă update nu aveam această problemă. În rest este OK, punctul forte fiind acumulatorul.Cred că trebuie să aștept următorul update pentru că sigur e o problemă de soft.

Te rog sa spui ce versiune Andriod ai avut de fabrica si ce update ai facut.
Eu detin un frate mai mare al lui K6 Note cu 6.0.1 ver. S033, vezi aici complet: http://forum.softped...7126-lenovo-p2/

Nu am vrut sa fac update din exeprienta avuta in trecut cu A6000.
Este f important sa stim care din versiuni vine si pe K6 de fabrica ca sa evitam problemele si la P2.
Sunt convins ca este vorba de aceasi versiune cu probleme pe ambele modele.

valiSb: Al meu P2 a venit in carcasa de plastic transparenta spate, in cutie sigilata, acea husa de care spui tu.

#20
PASTELL

PASTELL

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.12.2016
Acum i-am făcut update iar și am versiunea K53_S116_161115_ROW


#21
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016

View PostPASTELL, on 25 decembrie 2016 - 19:23, said:

Acum i-am făcut update iar și am versiunea K53_S116_161115_ROW
Asta o am si eu!

#22
CLAUDIU_320

CLAUDIU_320

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.10.2016

View PostPASTELL, on 23 decembrie 2016 - 09:51, said:

L_am resetat la valorile din fabrica dar problema cu sunetul persistă. Cred că trebuie să-l duc la service.

View PostPASTELL, on 23 decembrie 2016 - 09:51, said:

L_am resetat la valorile din fabrica dar problema cu sunetul persistă. Cred că trebuie să-l duc la service.
.    Am avut problema asta cu k6 ,am primit negație de la depanero și am optat pentru k6 note care nu are probleme totul este perfect funcționează ireproșabil


#23
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
L-ai luat de la Digi?
La fel am pățit și eu cu varianta de 5 inchi,comandat K6 Note in loc + diferență,care nu mai sosește.
Ție in cât timp ți-a venit?


#24
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008

View PostvaliSb, on 25 decembrie 2016 - 20:19, said:

Asta o am si eu!

Precizati va rog cu ce versiune vine din fabrica, sa vedem diferenta.

#25
CLAUDIU_320

CLAUDIU_320

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.10.2016

View Postbits, on 30 decembrie 2016 - 09:52, said:

L-ai luat de la Digi?
La fel am pățit și eu cu varianta de 5 inchi,comandat K6 Note in loc + diferență,care nu mai sosește.
Ție in cât timp ți-a venit?

L-am comandat la Digi a sosit în 10 zile cu versiunea K53_S116_161115_ROW

#26
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
L-a mai primit cineva,de la Digi recent?
Comanda face luna acuși. Îl aștept ca înlocuitor la la K6,returnat la service.

#27
horean

horean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 19.01.2007
Si eu astept de doua saptamani dupa unul.

#28
PCC

PCC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 03.02.2007
Si eu l-am comandat de la Digi din 8 decembrie si inca nu a venit.

Eu mai am o nelamurire, pe http://www.dualsim.r...0mAh,-Grey.html spune ca are camera de 16 Mp dar mai spune ca are senzor Omnivision OV13850 care este de 13Mp http://www.ovt.com/p...sor.php?id=176.

#29
valiSb

valiSb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 02.08.2016
Si pe primul link, dualsim.ro scrie ca ar avea protecție Corning Gorilla Glass 3.Dar eu stiu ca nu are nicio protecție.

#30
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Prieteni, pierdeti vremea dupa detalii inutile...
Va spun ca fratele mai mare P2 are mari lipsuri la camera foto fata de un Lenovo A 6000. Deci si fratele mai mic K6 Note e in mod sigur la fel de slab.

Are in schimb multe alte lucruri importante, de ex toate benzile 4G ale operatorilor din RO, ceea ce f putine telefoane au ! (le numeri pe degete)

#31
M212

M212

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.01.2017
I am intrebat pe cei de la Lenovo Romania de ce in Romania nu se gaseste la Lenovo k6 Power versiunea  de 3GB Ram si 32GB stocare si la Lenovo k6 Note versiunea de 4GB Ram si 64GB stocare.La noi se gasesc mereu variantele cele mai slabe.de ce?noi santem mai fraieri/prosti?cei ce vand modelele k6 power/note dau vina pe cei de la Lenovo pt ca nu le aduc in romania numai versiunile de 2GB ram si 16GB stocare pt k6 power,si 3GB Ram 32GB stocare pt k6 note.mi se pare o prostie sa produci ceva in cantitati industriale si sa nu vrei sa vinzi si in Romania.se plang cei de la lenovo ca nu au spart topurile cu vanzarile,Pai ce sa spargi?daca tu nu vrei sa vinzi cei  mai bun?oameni se re orienteaza spre alte marci.

Mi sa raspuns ca ``Romania face parte din europa de sud.est alaturi de alte 9 tari.asadar pt fiecare regiune sunt disponibile anumite produse si configuratii.Oficial in romania pt lenovo k6 standard/Power se gaseste doar varianta de 2GB Ram si 16GB stocare.la k6 note numai versiune de 3GB Ram si 32GB stocare``.Poftim???Da noi romanii ce avem?raie???sida???virusul zika???pt alte marci de telefoane se gasesc de 3/4 GB Ram,pt lenovo nu.

Asa ii trateaza Lenovo pe romani si pe alte 8 tari,ca pe fraieri.Ma simt ca pe vremea lu` Ceusescu.aia nu este,aia nu se poate...Sa nu mai zic ca in india k6 power costa 9999 rupii indiene adica 137 euro varianta de 3 GB Ram si 32GB stocare.In romania costa 990 Ron k6 power cu 2GB Ram si 16GB stocare.cu 87 de euro mai ieftin in India,si varianta mai buna.87 de euro nu sunt 3 lei totusi.Ca asa vrea lenovo.
Pt mine Lenovo nu mai exista,nu o sa mai cumpar nimic,niciodata de la ei.asa ar trebui sa faceti si voi,sa mearga la ei in china si sa vanda acolo.

#32
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Total de acord cu tine!
Si eu am fost frustrat de acest lucru...noi intotdeauna am fost, suntem si vom fi fraierii europei si nu numai din partea Lenovo, ci a tuturor marilor corporatii. Suntem tratati ca atare, suntem ultimii din Europa...si bulgarii ne-au luat-o inainte la multe.
Problema este ca trebuie sa alegi de la unii sa cumperi caci la noi unicul producator AllView produce modele care au mari probleme cu feedback-ul de la utilizatori.

Chiar si asa aici la Brasov AllView face simpla asamblare cu piese venite din China, nu productie propriu-zisa 100% romaneasca cum se facea pe platforma Pipera acum 30 de ani.

Edited by gry2000, 09 January 2017 - 18:30.


#33
M212

M212

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.01.2017
Aveti aici dovada la ce am scris mai sus: http://emea-helpdesk.lenovo.com/ro/ro/

Hal de firma,mai bine zis un GUNOI de firma.

#34
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Probabil politica asa are niste calcule in spate, conteaza dimensiunea pietei de desfacere. Niciodata n-o sa ne putem compara cu India de ex, cu o populatie de 65 ori mai numeroasa.
De ce nu va orientati spre magazinele online din China, terminalele astea nu sunt o avere!

#35
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 16.02.2008
Hai mai pretene, lasa-ne cu figurile astea, te rog eu.

Tu de ce nu mergi la soare-rasare sa-ti cumperi de acolo ?
Pentru ca te costa transportul mai mult decat produsul, pt ca nu ai garantie, suport, service, etc......

Edited by gry2000, 10 January 2017 - 19:55.


#36
M212

M212

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.01.2017
Se pare că"bardu"ori lucrează la Lenovo ori este simpatizant Lenovo.Populatia Indiei este 1,330.000.000 mai exact.Ce calcule sa faca tomberoanele de la lenovo?Oricum tel produse de ei 95% sunt pistol cu apa.Dacă nu l poți vinde cu 137 de euro cât in India il pui mai scump,da lasal pe om să aleagă,nu toată lumea să uita la 200-300 ron.exact că pe vremea lu' ne-a Nicu.Da nu i logic "bardu"că dacă produci un lucru sa l vinzi?Mai alea că în România e mai scump cu 87 de euro k6 Power decât în India,atentie-varianta de 2GB Ram,da nu i asta ideea.
Ideea este de ce la noi de ce nu se aduc?Punel mai scump dar adu l.lasa l pe om să aleaga.Pt că ne tratează că pe fraieri/prosti,atunci lasă să le bage indieni bani în buzunare daca alea 9 tari din Europa de sud est sunt mai fraieri.Deci"bardu"care calcule???Sa ia cine vrea din China,garanție mai greu,control pe tranzacție/achiziție așa și așa,iară daca se întâmplă ceva cu tel pe drum ai muscat o.


Tu "gry2000" din ce categorie faci parte?Aia fraieri sau prosti?Sau ești mulțumit cu ce primești?Atunci și înghite.dupa ce ai scris acolo pari cam"ursuleț"😄.nu te o întrebat nimeni nimic.eu doar vreau sa arat la lume ce diferente face Lenovo.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate