Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Lenovo K6 Note

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#163
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 18.05.2006

View PostvaliSb, on 04 noiembrie 2017 - 20:23, said:

Eu nu găsesc la setari-retele mobile-tipul rețelei preferate nu scrie VoLTE.Eu am selectat LTE/WCDMA/GSM auto.

inseamna ca nu are VoLTE, chiar daca faci update la zi. Cred ca e o functie hardware.
VoLTE. este o functie de retea pe care o suporta anumite telefoane. Mai exact telefonul ramane in LTE cand ai un apel voce. Nu mai e nevoie sa sara in 3G sau GSM pe perioada apelului.

Dar trebuie sa poata si reteaua si telefonul. Digi a implementat de curand asta.

Cat despre sa fac vreun update fata de versiunea cu care a venit.. am reticente. O trece la Android 7 dar mi-e sa nu ma trezesc cu surprize.. Am pierdut ceva vreme pana sa-l configurez asa cum am vrut...

Edited by asyst72, 05 November 2017 - 18:17.


#164
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,907
  • Înscris: 11.01.2007

View Postciavapa, on 26 septembrie 2017 - 07:22, said:

Eu vb de dolby Atmos ca nu imi functioneaza virtual sourand fiind blocat butonul de on,desi inainte functiona si se auzea in ambele boxe

Cind intri la dolby atmos ai acele moduri de Film,Muzica,Voce etc si daca dai de 2 ori pe ele iti apare egalizatorul,virtual surround si inca ceva,la mine e blocat butonul de la virtual surround si onainte functiona si se auzea in ambele boxe

Mă lămurește și pe mine cineva?Are DOUĂ,sau UN SINGUR difuzor până la urmă?
Azi am avut neplăcuta experiență pe YouTube,la un clip cu sunet panoramat (L-R) să nu se audă deloc un canal.Am deschis același clip pe tabletă (tot cu Dolby Atmos),și, surpriză,se auzeau ambele canale.
Pe mufa căști se aude perfect (Virtualizer-ul funcționează doar pe mufa căști).
Telefonul e al soției,deci nu rețin cum s-a auzit când a fost cumpărat de nou.
Sunt fan telefoane cu difuzoare frontale stereo.

Edited by bits, 28 December 2017 - 20:53.


#165
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 03.02.2009
Noroc.a venit o noua actualizare de sistem.ati instalat.o?

#166
hororius_prigonitus

hororius_prigonitus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.12.2009
Android 7.1 poate...

#167
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Stiti cumva daca telefonul asta va primi update la Oreo? Sau pot sa-i pun cruce si sa ma apuc de cautat rom custom cu oreo?

#168
vladn2016

vladn2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 06.04.2018
Lenovo nu prea are obiceiul sa ofere updateuri cu android superior.

#169
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 06.09.2004
La P2 a oferit.

#170
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 18.05.2006
Mie la System update imi apare ca disponibil ce se vede in imaginea atasta. Zice ca mi se face update la "Android N", si ca va downloada 1.7GB

E corect? A facut cineva update-ul?Attached File  Screenshot_2018-04-27-19-31-35-361.jpeg   56.61K   25 downloads

#171
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
E android 7. E de mult timp pe k6 note.

#172
popcorn13

popcorn13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.03.2011

View PostPASTELL, on 23 decembrie 2016 - 09:51, said:

L_am resetat la valorile din fabrica dar problema cu sunetul persistă. Cred că trebuie să-l duc la service.

Problema este microfonul. L-am avut în service, au reintrodus softul și degeaba.Imi este silă să-l mai duc, numai cât muncesc înainte și după service, să salvez și să reintroduc totul pe el. Cel mai prost și cel mai scump telefon al meu.

Edited by popcorn13, 15 August 2018 - 07:59.


#173
bloodhand

bloodhand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.07.2006
Pentru cei cu probleme cu microfonul, puteti incerca sa schimbati placuta care contine si mufa usb de incarcare, dar si microfonul principal. Este un pret derizoriu, aici: https://www.aliexpre...2919268173.html . Eu am avut probleme cu mufa de incarcare care nu mai facea contact cum trebuie si am rezolvat foarte ieftin cu aceasta piesa de schimb, ulterior am vazut ca are si microfonul incorporat si m-am gandit la cei cu problemele cu microfonul.

#174
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 18.05.2006
Pe modelul asta de smartphone se poate folosi in vreun fel VoWiFi?

#175
arlina

arlina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.04.2006
Buna. Stie cineva cum as putea recupera datele de pe un K6 note cu ecran spart? Nu mai pot sa-l deblochez si am incercat tot felul de softuri de pe net pt data recovery. N-am gasit unul sa functioneze pe lenovo.
Merci

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate