Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Samsung S8 - discutii generale

* * * * * 14 votes
  • Please log in to reply
15768 replies to this topic

#1
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
După cum se vehiculează prin știri, au apărut câteva informații legate de S8, care după efectul exploziv al lui Note 7, va desăvârși noua strategie Samsung. Există și o parte bună însă: lipsa butonului fizic Home (în sfârșit!!!).
Dar să revenim la ceea ce ar putea fi, să sperăm, un zvon: Samsung Galaxy S8 va veni fără mufă pentru căști, după extraordinara idee a celor de la iPhone.



http://www.independe...n-a7463996.html

#2
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Si de ce e o chestie buna disparitia butonului fizic? :)

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Pentru că ocupă loc inutil. Mulți producători au trecut de mult peste butonul Home fizic, pentru a lăsa loc ecranului.
Consider că mai important este un buton pentru cameră, mult mai important decât acesta.

#4
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012
Lipsa buton, lipsa mufa casti si parca vad ca pretul e mai mare cu 25% iar clientii or sa faca coada. Asta inseamna sa iti indobitocesti clientii.

Astept ziua cand or sa scoata un S14 fara display, ca deh, ala ocupa spatiu nu gluma. Nu mai punem la socoteala si utilitatea

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Samsung forțează rău nota, dacă se va dovedi că informațiile sunt adevărate.
Dar adevărul este că și-au format clienți de nișă.

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Pana vom ajunge multi posesori de S8 peste 2-4 ani, si castile cu mufa tip C (asa cred ca ii zice) o sa fie intr-o oferta mai bogata pe piata la preturi accesibile :)

#7
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
sper sa reziste threadu'

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pana acum, dupa speculatiile aparute, pare ca va fi o clona dupa Xiaomi Mi Max.
Se zvoneste ca va veni si intr-o versiune pt. jihadisti, cu acumulatorul de pe Note 7.

Edited by gumball3000, 09 December 2016 - 12:55.


#9
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Am intrat pe acest thread asteptandu-ma sa fiu dezamagit, deoarece tocmai mi am procurat recent un S7. Am iesit bucurandu-ma de alegerea facuta deoarece S8-ul nu ma atrage dupa primele informatii :)

#10
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu știu cum fac cei de la Samsung, dar parcă fac reclamă, cu fiecare model nou, celui anterior.

Legat de Xiaomi, ei cer prețuri omenești totuși.

Edited by YOUR_GOD, 09 December 2016 - 12:56.


#11
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostYOUR_GOD, on 09 decembrie 2016 - 12:31, said:

Pentru că ocupă loc inutil. Mulți producători au trecut de mult peste butonul Home fizic, pentru a lăsa loc ecranului.
Consider că mai important este un buton pentru cameră, mult mai important decât acesta.
mie nu.mi plac "butonele" pe ecran, gen nexus, alea mi se par ca iau din ecran.

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Da, dar acelea pot fi ascunse. Cel fizoc stă ca o gogoașă acolo. Am avut telefoane cu Home virtual. Îmi plăceau mai mult.

Văd și pe alte site-uri informații despre lipsa mufei jack. Cred că este oficial.
Unii îi numesc curajoși, lol. Adevărul este că ai nevoie de curaj mult pentru a ruina Note și după ce termini, continui cu Galaxy.

Edited by YOUR_GOD, 09 December 2016 - 13:11.


#13
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.09.2005

View Postrobylup, on 09 decembrie 2016 - 13:01, said:

mie nu.mi plac "butonele" pe ecran, gen nexus, alea mi se par ca iau din ecran.

Cu expanded desktop navbarul dispare de pe ecran ramanand doar aplicatia fullscreen. Se poate seta sa dispara si status barul. Mie imi place mai mult asa decat cu home button. Doar ca te costa un swipe in plus ca sa le faci sa apara. Si in plus ca si aspect, imi pare mai curat fara butonul ala.

#14
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View Posttauru242, on 09 decembrie 2016 - 13:26, said:


Cu expanded desktop navbarul dispare de pe ecran ramanand doar aplicatia fullscreen. Se poate seta sa dispara si status barul. Mie imi place mai mult asa decat cu home button. Doar ca te costa un swipe in plus ca sa le faci sa apara. Si in plus ca si aspect, imi pare mai curat fara butonul ala.
de acord cu tine, dar na tine de feeling. Eu am s7 edge black onyx si e negru si butonul, abia se vede.
Acum se vedem cum fac cu amprenta la s8, daca e pe ecran cum zic, place la mine, daca fac gen huawei pe spate, mai degraba lasa home.ul

#15
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Stati linistiti, ca si despre iphone zicea ca va avea senzor pe ecran si alte prostii... zvonurile si conceptele mereu sunt iesite din real. Ramane de vazut in 2017  Posted Image

Edited by TruculMagic, 09 December 2016 - 13:31.


#16
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
abia o lansat s7 si deja dau detalii de 8 ???
prost marketing. de ce iau exemplu de la sony oare ? nici nu a intrat bine in productie unu ca deja il scoate din productie ca deh...a aparut altul.
curios sunt...note 8 cand apare ???si cu ce specificatii. oricum nu o sa imi mai iau samsung vreodata desi am avut 3-4 smartfoane samsung..

Edited by D3an, 09 December 2016 - 13:32.


#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu am găsit un singur site, în afară de SamMobile, care să vadă lipsa mufei ca pe un gest curajos.
Este extraordinar cum Samsung face totul pentru a deveni un brand anonim.
Nu vei putea asculta muzică cu telefonul la încărcat... Și asta pentru că Samsung este Chuck Norris. Și totuși, nu este așa. Dacă iPhone vând orice jucărie sclipitoare, clienții lor nu au de ales decât să o cumpere, dacă vor iPhone. Eu însă, nu sunt legat de Samsung.  Vreau jack și baterie detașabilă, mai vreau și card? Are balta pește. De aceea Huawei este o marcă prezentă din ce în ce mai mult.
În ultimii ani, Samsung făcea eforturi în a-şi stabili o identitate. Și le-a ieșit binișor, asta făcându-mă și pe mine, un nonsuporter desăvârșit, să cumpăr de la ei. Acum însă, telefoanele lor sunt doar copii iPhone. Doar că eu nu vreau iPhone... Și mulți dintre clienții lor gândesc la fel, de aceea S6 nu s-a vândut. Și nu sunt optimist nici legat de 8. Chiar deloc.

#18
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostYOUR_GOD, on 09 decembrie 2016 - 13:31, said:

Vreau jack și baterie detașabilă, mai vreau și card? Are balta pește. De aceea Huawei este o marcă prezentă din ce în ce mai mult.


Si ce modele cu minim 2gb ram au cei de la Huawei cu baterie detasabila ? Cred ca te referi la LG G5 si V20 :) Si de la Samsung in acest moment J7 2016 e o alternativa ieftina de luat in calcul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate