Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

atelierultau.ro - pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Ati cumparat de la atelier?
Opinii? Sunt de incredere?
E plin de promotii pe site-ul lor, dar care arata de prin anii '90.
Am pus ochii pe un aspirator de vreo 1200 ron dar ma codesc, la emag si magazinele mai cunoscute e ~1400.
Si la "celebrele" debo/dabo, edigital, badabum, magazinieftin e sub 1200 insa nu intra in discutie.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
acum depinde ce intentii ai cu el, pt retur in 30 zile sau transport gratuit tur retur la garantie, alegi emag

in rest nici badabum nu sunt asa de rai

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Ai întrebări ? Un consilier te va ajuta dacă suni la:xxxxx.770.344

Stai de vorba cu consilierul sa vezi cum te trateaza.

#4
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015

View Postandreim77, on 07 decembrie 2016 - 11:54, said:

Ati cumparat de la atelier?
Opinii? Sunt de incredere?
E plin de promotii pe site-ul lor, dar care arata de prin anii '90.
Am pus ochii pe un aspirator de vreo 1200 ron dar ma codesc, la emag si magazinele mai cunoscute e ~1400.
Si la "celebrele" debo/dabo, edigital, badabum, magazinieftin e sub 1200 insa nu intra in discutie.

Eu de pe edigital am luat Sharpul. 1000e. A venit fara probleme. Ma rog, curierul care la adus parea a fi o persoana privata, nu o firma, asta acum 2 ani. In rest nimic de reprosat

#5
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Livreaza si sambata, n-am avut probleme cu ei. Din ce am inteles e o firma de apartament.

#6
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 18.03.2014
Am luat eu, bormasina cu acumulatori Makita, cositoare Makita, multumit, am dat comanda online si am primit produsele prin curier, nu am avut probleme cu ele ca sa vad ce si cum cu garantia. Recomand.

#7
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013
Si eu am cumparat de vreo 1000 EUR (din 2011 pana in prezent) de pe acest site si n-am avut probleme.
Dar adevarul este ca deocamdata n-am avut nevoie de garantie la nici o scula cumparata de la ei.

#8
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016

View PostSpeedDemon, on 07 decembrie 2016 - 12:50, said:

Livreaza si sambata, n-am avut probleme cu ei. Din ce am inteles e o firma de apartament.
..aflat intr-o casa.

Am cumparat doua chestii ieftine.

De unul am fost multumit, de celalalt asa-si-asa.
De blackfriday au avut oferte. Si anul acesta si anul trecut.
Am vrut sa cumpar niste nimicuri. Dar m-am oprit cand am vazut ca au o taxa de procesare de 20 lei. La fel ca anul trecut.



Cumpara, dar cu atentie.

#9
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
ok, mersi :)
intre timp mi-am indreptat atentia spre magazinul Karcher din Iasi unde, supriza, acel aspirator e si pe stoc si 1000 lei.

#10
rockemon

rockemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 22.07.2016
"Compania Wunder Haff S.R.L. isi exprima in mod explicit declinarea oricarei garantii pe care un utilizator o poate invoca in urma folosirii serviciilor acestui site. Compania Wunder Haff S.R.L. nu ofera nici o garantie utilizatorilor referitoare la disponibilitatea serviciilor sale, corectitudinea informatiilor publicate sau securitatea serviciilor sale. De asemenea, Wunder Haff S.R.L. nu ofera nici o garantie in cazul oricaror consecinte care pot aparea, cauzate de nefunctionarea serviciilor, intarzierea informatiilor sau securitatea aplicatiilor sale. Wunder Haff S.R.L."

E un citat de pe site-ul lor ca sa stiti la ce sa va asteptati.Adica nu isi asuma informatiile pe care ei le publica pe site, nu ofera nici o garantie daca livreaza un produs nefunctional.In plus, din experienta mea cu ei, veti avea parte de tupeu, nesimtire si lipsa de profesionalism.Mie mi-au vandut un produs nefunctional si apoi mi-au spus ca nu e treaba lor si nu au cum sa ma ajute.Daca vreti sa va feriti de tepe, evitati-i.

#11
manu2903

manu2903

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.12.2018
Au un profesionalism de exceptie😠 comand prima data, platit in avans,cu card, astept 2sapt. ca este in stoc furnizor dupa cum au spus, si se anuleaza comanda,fara sa-i intereseze daca chiar am nevoie de produs, sau sa-mi ofere o alta varianta!! Discut cu ei pe chat-ul lor, tot e in regula, asteptam sa vina de la furnizor, ce sa vezi, poti astepta mult si bine....Nu prea e ok.Daca stii ca marfa nu este de ce o scoti la vanzare?

#12
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011
Am comandat o lance pentru spălător cu presiune și mi-au trimis din greșeală alt model (mai simplu). Le-am spus pe mail că nu-i ce am cerut, și-au cerut scuze și mi-au trimis gratuit ce trebuia de prima dată. Eu sunt foarte mulțumit de cum au rezolvat problema. Posted Image

Edited by sandel1, 28 August 2019 - 21:43.


#13
marcone

marcone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.03.2004
Am cumparat chestii si de 5 lei si de 800 lei, plus piese de schimb.Au fost ok, de fiecare data cu ridicare de la sediu.
Nu va asteptati sa aiba cel mai bun pret, in opinia mea au preturi bune doar cand au ceva lichidare de stoc, altfel sunt la medie si chiar peste.

Edited by marcone, 03 January 2021 - 15:23.


#14
ShotgunX

ShotgunX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.10.2006
In afara de multa nesimtire , tupeu si multe aere nu prea au altceva . Mi-au comunicat ca nu ii invat eu cum sa faca logistica , doar le-am zis sa puna in stoc furnizor .
Am comandat de vreo 3 ori de la ei , mereu ce e in stoc , doar ca nu spune al cui stoc si unde .
Nu iti comunica nimic , odata ma tineau la o comanda de vreo 6000 ron , ca nu au niste casti antifon de 20 ron pe stoc , dar nu ziceau nimic . Am asteptat ca  idiotul o saptamana .
Acum problema se repeta , au trecut doua saptamani de la comanda a unor produse "in stoc" , "Coletul tau face parte dintr-o partida deconsolidata si asteapta intregirea ei."
Isi inchipuie ca am timp sa stau dupa rahatul lor de colet cate doua saptamani , gata sa ridic coletul .
Daca te plictisesti si nu ai ceva de facut , sunt recomandati , o sa iti umpli vreo doua saptamani .

#15
marcone

marcone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.03.2004
Inca ceva, de pe 9 Nov tot au "promotie"  ba de BF, ba de Craciun dar intre timp au crescut preturile cu vreo 10%.
Neaparat folosit compari.ro inainte de a cumpara.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate