Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Lucian Bute - Eleider Alvarez | 24 februarie 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Lucian Bute a reusit cumva sa scape de beleaua cu dopajul si si-a perfectat deja un meci pentru inceputul lui 2017.


Pugilistul Lucian Bute va reveni în ring la 24 februarie 2017 și va lupta cu sportivul columbian Eleider Alvarez, într-un meci care va avea loc la Quebec. Eleider Alvarez are 32 de ani și este neînvins în 19 partide la profesioniști, din care zece câștigate prin KO. Învingătorul din acest meci va lupta apoi cu Adonis Stevenson, posibil pentru titlul WBC la categoria semigrea, la 22 sau 24 aprilie.

Lucian Bute a fost depistat pozitiv la un test antidoping efectuat după meciul cu Badou Jack din 30 aprilie, desfășurat la Washington și încheiat la egalitate, confruntare în urma căreia suedezul și-a păstrat titlul mondial la categoria supermijlocie, versiunea WBC. Bute ar fi folosit ostarină, un modulator selectiv al receptorilor androgenici (SARM), care ajută sportivii prin creșterea rezistenței fizice, acționând ca steroizii anabolizanți, dar nu are efectele negative ale acestora. În august, Comisia de box și wrestling din Washington DC a anunțat că proba B recoltată de la Bute după meciul cu Jack este de asemenea pozitivă. Lucian Bute a afirmat în repetate rânduri, după ce a fost depistat pozitiv, că nu a luat cu bună știință un produs interzis în sport și că va acționa în instanță laboratorul care a preparat suplimentul care conținea substanța respectivă. La 25 noiembrie, Comisia de box și wrestling din Washington DC a anunțat că a acceptat explicațiile pugilistului român Lucian Bute, conform cărora substanța cu care a fost depistat pozitiv a provenit dintr-un supliment contaminat, astfel că boxerul va putea lupta din nou. Cele două părți au ajuns la un acord ca Bute să doneze 50.000 de dolari programului WBC de luptă împotriva dopajului. În plus, pugilistul a acceptat o "suspendare teoretică" de șase luni, care s-a încheiat la 6 noiembrie.

https://www.dolce-sp...-in-ring-1.html

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Hai Bute!

#3
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Mda...mare pugilist si asta..am vazut..  E un personaj creat de industria boxului(la facut bani) si tot industria la ''scos de pe piata''..

Edited by mariovrs, 07 December 2016 - 08:46.


#4
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 22.03.2009
Incearca sa-si termine cariera intr-un mod decent, sa iasa cu fruntea sus, dar e mai greu dupa scandalul de dopaj de la meciul cu Badou Jack. In ultimele meciuri Bute a boxat cu frica, in stilul lui deja obisnuit (in afara de partida cu DeGale), si s-ar putea sa ne astepte inca o lupta in care Lucian sa topaie aiurea pe langa adversar, aruncand cate o lovitura anemica la doua minute.

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Saracul Bute - toata viata s-a temut de pumni - dar incearca sa mai ciuguleasca si el ceva dintr-un meci, probabil, de adio...

#6
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Credeti-ma , el nu ar mai boxa . Lumea boxului profesionist este dura si Bute a fost o investitie . Acum investitorii cauta sa stoarca orice banut de pe urma unei reclame relativ fabricata . A luat ostarina pentru ca nu reusea sa mai ramana " in vana " dupa slabire. Categoria i-a venit de hac lui Bute . Nu este singurul . La nivelul la care el a boxat , toti sunt tehnici si toti sunt capabili sa duca meciuri de multe reprize pana la sfarsit , lasand soarta meciului la mana arbitrilor . Arbitri sunt si ei oameni si au nevoi financiare. Bute mai are maxim un meci si dispare . Este tinut in viata de interesele care vin din directia pariurilor. Performanta lui sportiva a murit acum cativa ani . Sigur, pasionatul de box din fotoliu nu stie aceste lucruri .

Edited by JurasikMan, 07 December 2016 - 10:29.


#7
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Boxul real nu e ca-n rocky.

#8
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

Meciul Lucian Bute - Eleider Alvarez, la categoria semigrea WBC,

va avea loc sâmbătă, 25 februarie, în jurul orei 5 dimineaţa, ora României, la Centre Videotron din Quebec, Canada.




Pugiliştii Lucian Bute şi Eleider Alvarez au trecut, joi, cântarul oficial înaintea luptei de sâmbătă dimineaţă de la Quebec, în cadrul categoriei semigrea, informează agenţia de presă QMI.

Românul şi columbianul s-au încadrat în limita de 79.34 kilograme. Lucian Bute a avut 78.74 de kilograme, în timp ce Eleider Alvarez a avut 79.19 kg.

Eleider Alvarez (32 de ani) este neînvins în cele 21 de meciuri la profesionişti (10 victorii prin knockout). Lucian Bute (37 de ani) a disputat 36 de meciuri la profesionişti - 32 de victorii, dintre care 25 prin knockout, trei înfrângeri şi o remiză.


Învingătorul acestei partide va boxa pentru titlul mondial cu Adonis Stevenson, în toamna anului 2017. Canadianul în vârstă de 39 de ani are 28 de victorii (23 prin KO) şi o singură înfrângere în carieră.
Lucian Bute a boxat ultima dată în data de 1 mai 2016 şi a remizat cu americanul Badou Jack, într-un meci pentru titlul mondial WBC la categoria supermijlocie.

La 25 noiembrie 2016, pugilistul român a scăpat de suspendarea pentru dopaj din partea Comisiei de box a Districtului Columbia, SUA. Suspendarea de şase luni pentru consumul de Ostarină (substanţă interzisă) a expirat la 6 noiembrie, iar Bute a fost de acord cu verdictul şi a donat 50.000 de dolari în contul versiunii WBC, pentru lupta împotriva dopajului.

Lucian Bute a deţinut timp de aproape cinci ani (2007-2012) centura de campion IBF la categoria supermijlocie.

[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/12206/16171785/1/lb.jpg?width=815 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]sursa

Edited by 3xteam, 24 February 2017 - 09:37.


#9
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,886
  • Înscris: 25.12.2016

Lupta lui Lucian Bute nu se vede in Romania: Nu pretul a fost problema


Bute spune ca nicio televiziune de la noi din tara nu a fost interesata sa preia partida, desi costurile nu ar fi fost mari.


"Cu profunda dezamagire va confirm ca meciul meu nu a fost preluat de nicio televiziune din Romania. Am primit enorm de multe mesaje in care sunt intrebat unde se vede meciul meu cu Alvarez pentru centura WBC Silver si am sperat pana in ultima zi ca am sa pot anunta cine televizeaza in tara dar nu a fost sa fie.

Va asigur ca nu pretul drepturilor a stat la baza deciziei televiziunilor de a nu transmite meciul meu. Oricum energia voastra, a romanilor este cu mine si va simt mereu aproape!", a transmis Bute.

Lupta dintre Lucian Bute si Eleider Alvarez va avea loc sambata dimineata.


sursa



Bute este asteptat sa urce in ring in jurul orei 05:30, ora Romaniei.



#10
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

 Manasu, on 24 februarie 2017 - 09:28, said:

Lupta lui Lucian Bute nu se vede în România : Nu prețul a fost problema


Bute spune ca nicio televiziune de la noi din tara nu a fost interesata sa preia partida, deși costurile nu ar fi fost mari.

"Cu profunda dezamăgire va confirm ca meciul meu nu a fost preluat de nicio televiziune din România. Am primit enorm de multe mesaje în care sunt întrebat unde se vede meciul meu cu Alvarez pentru centura WBC Silver și am sperat pana în ultima zi ca am să pot anunța cine televizează în țară dar nu a fost sa fie.


 M0D3, on 07 decembrie 2016 - 09:27, said:

Încearcă să-și termine cariera într-un mod decent, să iasă cu fruntea sus, dar e mai greu după scandalul de dopaj de la meciul cu Badou Jack.


eu cred că nici o televiziune din România nu transmite meciul de box dintre Lucian Bute și Eleider Alvarez pentru că nu vrea să fie asociată că ar face reclamă mascată dopingu-lui, după scandalul de dopaj din meciul cu Badou Jack pentru consumul de Ostarină !

 rosix, on 07 decembrie 2016 - 09:46, said:

Săracul Bute - toată viata s-a temut de pumni - dar încearcă să mai ciugulească și el ceva dintr-un meci, probabil, de adio...


”Bute a fost de acord cu verdictul și a donat 50.000 de dolari în contul versiunii WBC, pentru lupta împotriva dopajului.”

doar trebuie să-ți recupereze ”investiția„ !

Edited by 3xteam, 24 February 2017 - 09:55.


#11
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,886
  • Înscris: 25.12.2016
Televiziunile noastre au obraz gros, detaliile astea nu conteaza (mai ales ca Bute a rezolvat problema). Daca ar fi iesit bani din publicitate ar fi transmis meciul, dar la ora aia nu se uita aproape nimeni in Romania. Poate gasim un stream pe net sa putem vedea lupta.

#12
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017
News Alert

Kucian Bute învins de Eleider Alvarez prin Knock-out ! meciul s-a terminat în runda a 5-a !

#13
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017
ce au scris ziarele imediat despre meciul pierdut de Lucian Bute în fața lui Eleider Alvarez

prosport

Pugilistul Lucian Bute a declarat, sâmbătă, că meciul cu Eleider Alvarez, pierdut prin knockout, a fost unul echilibrat, dar sportivul columbian l-a surprins cu o lovitură în repriza a cincea. Bute a ţinut să îl felicite pe adversarul său.
Prima reacţie a lui Bute după înfrângerea cu Alvarez: "Mă simţeam în meci, dar am fost surprins cu o lovitură bună!"

gsp.ro

Final de carieră?! Lucian Bute a pierdut prin KO lupta cu Eleider Alvarez în repriza a 5-a!
"Vă mulţumesc pentru prezenţă şi pentru susţinere! Meciul a fost strâns, dar el m-a surprins şi vreau să îl felicit!", a declarat Lucian Bute, la finalul confruntării.
Ulterior, pugilistul român a oferit mai multe explicaţii, prin intermediul unei postări pe pagina sa de Facebook: "Nu a fost să fie. Am pierdut prin KO în a cincea repriză, mă simţeam în meci, dar am fost surpins cu o lovitură bună de la adversar. Îl felicit... Viaţa continuă! Vă mulţumesc că m-aţi încurajat mereu!".

onlinesport

Lucian Bute a pierdut meciul cu Eleider Alvarez din Columbia în urma unui KO tehnic in repriza a 5-a a confruntării din Quebec City în limitele categoriei semigrea a versiunii WBC. Bute ratează astfel șansa unui nou meci pentru centura mondiala, dar nu se gândește încă la retragere.

fanatik.ro

cu indiferență !

Pentru Lucian Bute aceasta este a patra înfrângere din cariera, după cele suferite în fața lui Carl Froch, Jean Pascal și James DeGale.

Edited by 3xteam, 25 February 2017 - 08:17.


#14
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,886
  • Înscris: 25.12.2016
Cred ca Lucica trage la depou dupa infrangerea asta, nu mai are ce-i trebuie pentru a boxa cu adversari de o calitate decenta.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dfj0iEKs-tg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,099
  • Înscris: 09.01.2007
Va boxa cat va incasa bursa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate