Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Norton Internet Security 2006

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
christiano

christiano

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.02.2006
Salutare !
Spuneti-mi va rog ce parere aveti despre Norton Internet Security 2006 ?
Cat de usor este de configurat ?
Daca are cava in plus (interesant) fata de 2005.
Si cel mai important - cat de stabil este ?
De exemplu....cunosc pe cineva care a instalat Norton System Works Premier 2006 (fara ghost si backup) si a avut ceva probleme dupa cateva zile, s-a blocat procesorul la 100 %. Se pare ca inca nu ruleaza stabil.
Care este parerea voastra ?

#2
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Eu a trebuit sa reinstalez windowsul din cauza lui.La serviciu doar optiunea asta o aveam asa ca l-am instalat.Am avut multe probleme, incompatibilitati, crashuri si a trebuit sa-l dezinstalez. Nu merita instalat.

#3
iou

iou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 04.06.2005

View PostSE7EN, on Feb 8 2006, 08:57, said:

Eu a trebuit sa reinstalez windowsul din cauza lui.La serviciu doar optiunea asta o aveam asa ca l-am instalat.Am avut multe probleme, incompatibilitati, crashuri si a trebuit sa-l dezinstalez. Nu merita instalat.
si la mine la fel

#4
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
In afara de problemele care ti le creeaza odata instalat nu trebuie trecut cu vederea nici consumul de resurse si (in)capabilitatea sa de detectie ....

Instaleaza altceva , dar va rog nu transformati topicul in unul de genul eu folosesc ... si n-am problme .

#5
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006

View Postchristiano, on Feb 8 2006, 00:13, said:

Salutare !
Spuneti-mi va rog ce parere aveti despre Norton Internet Security 2006 ?
Cat de usor este de configurat ?
Daca are cava in plus (interesant) fata de 2005.
Si cel mai important - cat de stabil este ?
De exemplu....cunosc pe cineva care a instalat Norton System Works Premier 2006 (fara ghost si backup) si a avut ceva probleme dupa cateva zile, s-a blocat procesorul la 100 %. Se pare ca inca nu ruleaza stabil.
Care este parerea voastra ?
La norton nu-mi place ca se baga prea mult in registri windowsului ,isi instaleaza 1 milion de intrari acolo + ca trebuie sa ai 1 GB ram ca sa nu-l simti <_< .Am patit si eu ca SE7EN a trebuit sa reinstalez windoze dupa harababura facuta de norton. :w00t:

#6
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Asta il istalezi doar ca sa te lauzi ca ai antivirus instalat ca trec virusii pe langa el mai rau ca masinile pe autostrada  :D

#7
clausache

clausache

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 400
  • Înscris: 10.02.2006
norton = prieten al virusilor de pretutindeni.

#8
criss_pt

criss_pt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 12.07.2004
Eu folosesc acasa Norton Internet Security de la versiunea 2003 si sunt multumit.
Norton Internet Security 2006 include un anti-spyware.

Symantec este unul din lideri pe piata indiferent ce se scrie mai sus. Este o piata libera unde nimeni nu iti baga pe gat si ai de unde sa alegi. Ma intreb daca exista cineva din IT care nu a vazut informatii despre un virus sau o amenintare pe pagina lor.

#9
kapp

kapp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 10.02.2006
Subscriu si eu la ce a zis cel dinaintea mea. Mie nu mi-a facut nici un fel de prob de cand l-am instalat (si asta si cele mai vechi).|Si consumul de resurse.... -_-  Pe mine nu ma afecteaza nic can negru sub unghie.
:peacefingers:

#10
clausache

clausache

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 400
  • Înscris: 10.02.2006
eu am avut nenumarate pb. cu nortonul... voi ati incercat alt antivirus? asha de kiki...

#11
criss_pt

criss_pt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 12.07.2004

View Postclausache, on Feb 11 2006, 16:09, said:

voi ati incercat alt antivirus? asha de kiki...

marea majoritate.

#12
kapp

kapp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 10.02.2006
De riki si 3 lei ridichii cred ca am incercat 80% din antivirusii dupa piata.Bine in afara de aia gen nod 32 fsecure and altii

#13
nonickname

nonickname

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.02.2006
Mareee consumator de resurse!
Nu merita! /parerea mea

& da "prietenul virusilor" ... au fost si acuzatzi acum ceva vreme cei de la Symantec pt. scoaterea pe piatza a unor virusi...


View Postchristiano, on Feb 8 2006, 00:13, said:

Salutare !
Spuneti-mi va rog ce parere aveti despre Norton Internet Security 2006 ?
Cat de usor este de configurat ?
Daca are cava in plus (interesant) fata de 2005.
Si cel mai important - cat de stabil este ?
De exemplu....cunosc pe cineva care a instalat Norton System Works Premier 2006 (fara ghost si backup) si a avut ceva probleme dupa cateva zile, s-a blocat procesorul la 100 %. Se pare ca inca nu ruleaza stabil.
Care este parerea voastra ?


#14
clausache

clausache

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 400
  • Înscris: 10.02.2006
am fost fan infocat norton.... nu mai folosesc decat windoctor.

#15
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Daca folosesti calculatorul doar pentru mail, office si alte minunatii, Norton-ul reprezinta e varianta foarte sigura. Mai ales Systemworks 2006 Premium, care include si firewall e foarte bun ... INSA doar pentru newbies.

De exemplu instalez Norton 2006 la calculatorul parintilor, care nu sunt pretentiosi, ei doar vor sa-si verifice mailul si sa comunice cu lumea, un ziar, etc ... si nortonul isi face treaba super bine ... nu trebuie sa fii avansat ca sa faci o setare sau sa vezi ca ceva e in neregula si trebuie sa umbli putin la antivirus, foarte friendly pe partea de config.

Daca esti advanced, treci la alte suste ... mai bune si mai fiabile ... eu de exemplu am fost user infocat al nortonului pentru simplu fapt ca uitam de antivirus si avea grija de sistem, dar in timp m-am lovit de foarte multe probleme ca sa le zic asa ... XP-ul boota foarte greu, scanul dureaza o vesnicie + consumul de resurse foarte mare. Am trecut la alte variante, care desi nu au toate facilitatile pe care norton mi le oferea (firewall, anti spyware) lucrez mai bine cu ele, consumul de memorie este foarte mic si dau aproape acelasi randament (pozitiv) pe care Nortonul il avea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate