Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Unde va ajunge comertul online? Cum putem preveni aceste probleme de securitate?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Draci, nu are nici o legatura cu situatia de fata.

"Problemele" de mai sus (cu echipamentele respective, Mirai & co) au aparut datorita tampeniei colective de a cumpara si folosi orice rahat ieftin, fara pic de cunostinte tehnice/educatie/retelistica etc.

Edited by dexterash, 05 December 2016 - 20:44.


#20
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Optimistul98, ai avut problemele mentionate pe sistem de operare fara licenta sau ai avut instalat vreun program fara licenta sau vreun joc fara licenta ceva? E foarte important sa ai soft-uri originale. Posted Image

Edited by IcecreamAlex, 05 December 2016 - 22:03.


#21
Optimistul98

Optimistul98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.11.2016

View PostIcecreamAlex, on 05 decembrie 2016 - 22:03, said:

Optimistul98, ai avut problemele mentionate pe sistem de operare fara licenta sau ai avut instalat vreun program fara licenta sau vreun joc fara licenta ceva? E foarte important sa ai soft-uri originale. Posted Image
Am Windows 8 instalatat pe laptop cand l-am cumparat acum 3 ani aici, in Germania, dar mai am si alte aplicatii pe care le-am instalat in tara prin prieteni cand veneam in concedii. Mi se poate trage ceva de aici?

#22
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Cred că e potrivit să apelăm la înțelepciunea populară, uite un cetățean care se pare că știe despre ce e vorba, le zice bine de tot:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/z7r629wsynw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View PostOptimistul98, on 05 decembrie 2016 - 22:56, said:

Am Windows 8 instalatat pe laptop cand l-am cumparat acum 3 ani aici, in Germania, dar mai am si alte aplicatii pe care le-am instalat in tara prin prieteni cand veneam in concedii. Mi se poate trage ceva de aici?
Daca acele alte aplicatii nu sunt luate de pe site-urile oficiale e posibil sa-ti faca probleme. E bine sa ne ferim si de torrente. Am inteles ca miutorrent ala in versiunile mai noi nici macar nu are uninstall. In ziua de azi sunt din ce in ce mai multe tentatii pe care e bine sa le evitam. Posted Image

Edited by IcecreamAlex, 06 December 2016 - 12:43.


#24
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View PostOptimistul98, on 05 decembrie 2016 - 16:53, said:

Deschid un subiect de care aproape toti ne lovim - comertul online. Pentru ca ia proportii din ce in ce mai mari, aici in Germania sunt farmacii si magazine care o duc greu si chiar unele dau faliment.


Si care e problema ca magazine si farmacii dau faliment? Se pierd locuri de munca? Crezi ca magazinele online lucreaza fara oameni? Dau faliment pentruca nu s-au adaptat pietii. Nu mi se pare ca, comertul clasic e in declin, magazinele mari chiar prospera.Dau faliment "buticarii", care s-au obijnuit sa vanda cu adaos de 300% pe colt de bloc, dar dupa aia nu are rost sa plangi. Sau esti unul din cei pe care orice e nou si apartine de sec 21 ii deranjeaza?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate