Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Allview P6 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016

View Postkeresh, on 10 ianuarie 2017 - 05:42, said:

A incearca cineva vreun test cu A1 SD Bench? La Random I/O cu reboot imi da 6mb/0.30mb , cam slab... este la acelasi nivel cu Nexus 7 (2012). Cu un card SanDisk de 128 setat ca memorie interna am 0.65mb la scriere.
Ciudat ca numai 5 telefoane Allview au fost updatate in Decembrie dintre care 3 low-end. Se pare ca vom mai vedea cel putin un update anul acesta.
Am cumparat mai demult in baza promisiunii de update un Allview P4 Life si n-a primit update nici pana in ziua de azi si nici nu cred ca o sa primeasca. L-am dat cuiva cadou dupa o scurta perioada de utilizare. Problema nu e ca n-a primit update ci ca au apucat sa promita.

Edited by since2004, 10 January 2017 - 14:42.


#20
keresh

keresh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.11.2016
Inteleg ce vrei sa spui, nu am cum sa stiu cu siguranta ciclul de updatare al fiecarui telefon Allview nici macar daca as lucra pentru ei, inutil sa spun ca nu fac reclama acestui produs. Spre exemplu, nimic din seria Emagic nu a primit un update in acelasi timp cu modelul principal.

Edited by keresh, 10 January 2017 - 15:26.


#21
seraf

seraf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.10.2005
Eu nu reusesc sa-i fac update. Descarc (cu greu) fisierele necesare si dupa reboot ma aleg doar cu mesajul "Error" si atat...

#22
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Pune-i card microsd.
LE
Verifica la informații; update-ul să făcut în ciuda erorii de la final.

Edited by since2004, 11 January 2017 - 03:54.


#23
seraf

seraf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.10.2005

View Postsince2004, on 11 ianuarie 2017 - 03:50, said:

Pune-i card microsd.
LE
Verifica la informații; update-ul să făcut în ciuda erorii de la final.

Nu, update-ul nu se face, nu are timp, trec doar cateva secunde de la inceperea procesului pana la aparitia mesajului de eroare.
Card am, dar cred ca aici e "buba", e vazut de tel ca memorie interna. O sa incerc sa schimb temporar cardul, doar pana reusesc update-ul. Sper sa nu am probleme cu recunoasterea cardului original dupa revenirea la acesta...

#24
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Da-i si tu la setarile din fabrica si reia procesul. Mi-a dar si mie o eroare dar la sfarsitul procesului de update cand am mai dat odata din greseala pe update.  / Mi se pare mie sau la stiftul asta interlocutorul ne aude cam incet?

#25
seraf

seraf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.10.2005
"Rezolvare" problema update:

http://ticket.allvie...BgxuZEzTDLHcA==

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate