Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Unghie picior taiata scurt

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AdrianVasile1992

AdrianVasile1992

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.05.2015
Salutare, imi cer scuze daca am gresit categoria, insa am o problema. Acum cateva ore mi-am taiat unghiile de la picioare. Imediat ce a vazut, sotia a spus ca unghiile de la picioare trebuie taiate la patrat si nu la rotund. Eu am taiat la ambele degete mari de la picior unghiile foarte scurc- inclusiv colturile. Ce pot administra pentru a preveni o eventuala infectie? Multumesc!

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Infectia nu este asa iminenta. Mai probabil, ti se vor incarna si asta este cam neplacut. Iti recomand sa le lasia sa cum sunt si sa nu le tai deloc, chiar daca imncepi sa simti durere, pana cand ambele colturi ale unghiei trec prin piele degetului.

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002
cel mai puternic atibiotic! Posted Image  daca pana la varsta asta le-ai taiat asa si nu s-a intamplat nimic, cel mai probabil nici acum nu se va intampla ceva. si nu te mai lua in toate dupa gura sotiei...Posted Image

#4
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Ce varsta ai? Daca esti trecut de 25 poti sa le tai si in V, ai deja "santurile" formate.

#5
AdrianVasile1992

AdrianVasile1992

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.05.2015

View PostA-d-r-i-a-n, on 05 decembrie 2016 - 16:26, said:

Ce varsta ai? Daca esti trecut de 25 poti sa le tai si in V, ai deja "santurile" formate.
24

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostA-d-r-i-a-n, on 05 decembrie 2016 - 16:26, said:

Ce varsta ai? Daca esti trecut de 25 poti sa le tai si in V, ai deja "santurile" formate.
Nu exista asa ceva. Presiunea exercitata la nivelul piciorului, face ca spatiul respectiv sa fie ocupat rapid, daca unghia este taiata prea scurt. Mie mi s-a intamplat la 32 ani.

#7
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
AdrianVasile1992, te poti astepta la raspunsuri pe masura intrebarii tale. Iti recomand sa incepi cu povestea cu drobul de sare...se aseamana. Nu iti bate capul, probabil este un nimic. Cel putin nu atat de mare incat sa faci un subiect pe softpedia. Mai suntem cativa pe aici care ne mai taiem unghiile de la picioare Posted Image

Edited by dreaQ, 05 December 2016 - 16:46.


#8
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
Am avut probleme o sg data de " unghie incarnata " ca am lasat femeia prea amabila sa le taie ea " de zile " cum zic eu .

Pune preventiv niste tinctura de proplis pana creste la loc . Formeaza o pelicula de propolis care iti da o protectie pt piele si e antibiotic . Procura de la un apicultor de incredere , in comert sunt numai falsuri .

#9
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002

View Postunucelalalt, on 05 decembrie 2016 - 17:49, said:

formeaza o pelicula de propolis care iti da o protectie pt piele si e antibiotic.
mai degraba antiseptic.

#10
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Pune betadina dar e bun si sfatul cu tinctura de propolis. Mai poti pune si Baneocin-pulbere.

#11
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,634
  • Înscris: 21.06.2016
Bai da tu cum ai supravietuit pina acum? cum plm ai ajuns sa te si insori (deci intetionezi sa procreezi!) si sa ai probleme majore cu taiatul ungiilor de la picioare?
Lipsa unui minim de selctie naturala naste monstri si topicuri de cct.

#12
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View PostAdrianVasile1992, on 05 decembrie 2016 - 16:20, said:

Imediat ce a vazut, sotia a spus ca unghiile de la picioare trebuie taiate la patrat si nu la rotund.
Chiar daca are dreptate, pac pac , dai doua palme asa de control, sa stie cine va avea dreptate de azi inainte

Edited by petre69, 17 December 2016 - 07:33.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate