Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Uniunea Salvati Romania

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10770 replies to this topic

#9289
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

View PostTravertin2_0, on 15 noiembrie 2018 - 18:51, said:



Din partea mea poate să dispară azi tot pesedeul. Și peneleul și usereul. Nu mă interesează. Dar sa nu veniți și voi cu aceeași gargară. De fapt veniți tot aceleași chestii. De fapt nu veniți cu nimic. Asta e mai grav. Nu ne ziceți ce puneți in loc. Aveți o țintă: jos Dragnea. Ok. Și? Ce pui in loc? Tehnocrați? Pai am avut și d.aia multi ani multi multi ani. Și ei și au dat mana cu PSD. Tu probabil că ești mai micuț și încă nu ai fumat vrajelile astea. Stai sa vezi că tot aia e.

Deci il pastram pe dragnea. Multumim pt interventie.

View Posttrestie-de-balta, on 15 noiembrie 2018 - 18:54, said:




Bai baiete, toti Barbatii de Stat si toti Oamenii Politici care au facut ceva pentru tara asta, incepand cu Cocuta Vogoride si contemporanii ei,Pasoptistii, si terminand cu cei ce au murit in puscariile comuniste, si-au iubit Tara si au fost Nationalisti.

Arata-mi tu unul care-si iubeste tara in partidul asta de puslamale neomarxiste.
Cand iti iubesti tara n-o denigrezi si nu te bucuri cand ii e rau.

Fura PSD-ul, da, fura si e plin de trantori si de sfertodocti care au doctorate fara sa fi terminat liceul.
Doar ca astia sunt cam singurii de pe scena politica care nu-si urasca tara, nu ca ar iubi-o, dar n-o urasc asa cum fac zdrente de teapa lui Ciolos sau Macovei.

Babaiatule, tu ai impresia ca grupul infractional PSD are cea mai mica apasare cu bunastarea romanilor? Asa sa-ti ajute dumnezeu :)

#9290
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostSlick0r, on 15 noiembrie 2018 - 22:11, said:



Deci il pastram pe dragnea. Multumim pt interventie.



Babaiatule, tu ai impresia ca grupul infractional PSD are cea mai mica apasare cu bunastarea romanilor? Asa sa-ti ajute dumnezeu :)
Dovedit are ! Mucegaiul dim opoziției nu are . Sint aia care care se vaită de orice idee care poate aduce o creștere.
Leproșii care s-au aliat cu clica basita ..

#9291
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View Postzartdato1-0, on 15 noiembrie 2018 - 22:09, said:

Pesedeii si infectia pesede au o groaza de pupincuristi.

Si voi astia care ii frecati toata ziua pelicanu pe gusa lui Ciolos si faceti apologia lichelelor neomarxiste ce sunteti, ma, sfinti parinti?
Nu, sunteti tot latrai, dar din partea gastii care vrea sa ciordeasca osul alora  din PSD.

View PostSlick0r, on 15 noiembrie 2018 - 22:11, said:



Babaiatule, tu ai impresia ca grupul infractional PSD are cea mai mica apasare cu bunastarea romanilor? Asa sa-ti ajute dumnezeu Posted Image

Cu majoritatea romanilor, da, dar ma tem ca aia de stau pe margine si vor la cascaval sunt mai lichele decat pesedistii.

#9292
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Post86-APP, on 15 noiembrie 2018 - 22:18, said:

Sint aia care care se vaită de orice idee care poate aduce o creștere.

Si cam care ar fi ideile alea?

#9293
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postshefu_de_combinat, on 15 noiembrie 2018 - 22:59, said:



Si cam care ar fi ideile alea?
Cea mai buna este salariul minim.


#9294
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Post86-APP, on 15 noiembrie 2018 - 23:08, said:

Cea mai buna este salariul minim.
Salariul minim fara acoperire  care se va duce in  inflatie, zice Dancila ca ascazut inflatia si acum o punem la locPosted Image
Doamne cum se vad lucrurile  la propaganda.
Uite iti dau eu o masura buna impozit de 90% la orice salariu si pensie ce depaseste 4000 lei .Masura aceasta scade euro si inflatia , evitam si o criza majora

#9295
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Se vede că nu ești în economia reală , privata
Nu cunoști nimic.

#9296
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Post86-APP, on 15 noiembrie 2018 - 23:23, said:

Se vede că nu ești în economia reală , privata
Nu cunoști nimic.
Nu bree sunt sluga la buget ,asa iti convine????
Dar ce conteaza ti-am dat cheia succesului  pt iesirea din Groapa Marianelor unde ne-a dus programul de antiguvernare si analfabetii economici
Ati imprumutat 70 miliarde ca sa ce???? sa mariti salariul minim???
Aveti o ivestitie pe rol???? Ce ati facut cu baniii???

#9297
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Nu-mi aduc aminte să fi împrumutat eu ceva , dar bag seama că ai o mare afectare. Caută remediul in alta parte , eu nu sunt felcer .

#9298
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

View Posttrestie-de-balta, on 15 noiembrie 2018 - 22:57, said:


Si voi astia care ii frecati toata ziua pelicanu pe gusa lui Ciolos si faceti apologia lichelelor neomarxiste ce sunteti, ma, sfinti parinti?
Nu, sunteti tot latrai, dar din partea gastii care vrea sa ciordeasca osul alora  din PSD.

Sexo-marxisti! :))))))

Ma amuza teribil acet termen imbecil, la fel de imbecil ca cei care l-au inventat, ca cei care il folosesc si ca cei care nu gandesc, dar se considera echidistanti! :)))))

#9299
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,914
  • Înscris: 14.09.2004

View Post86-APP, on 15 noiembrie 2018 - 22:18, said:


Dovedit are ! Mucegaiul dim opoziției nu are . Sint aia care care se vaită de orice idee care poate aduce o creștere.
Leproșii care s-au aliat cu clica basita ..
Inca un "medic" care inca mai e afectat de "basita". Oare nu gasiti si voi un tratament compensat, un autovaccin ceva..?

#9300
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View Post86-APP, on 15 noiembrie 2018 - 23:23, said:

Se vede că nu ești în economia reală , privata
Nu cunoști nimic.

View Post86-APP, on 15 noiembrie 2018 - 23:08, said:

Cea mai buna este salariul minim.

În economia reală sunt multe situații, nu toți muncesc pe salariul minim! În plus (că tot te văd cunoscător...), creșterea salariului minim nu e o metodă eficientă, crește salariul cu 200 de lei, un moft, o parte se duc pe impozit și contribuții, cealaltă parte e anulată de inflație. Pe de altă parte, salariul minim diferențiat e o prostie păguboasă și care va crea probleme pentru cei în vârstă, care și așa nu-și găseau ușor de lucru, de acum va fi și mai greu, și va fi și mai greu să-și păstreze servicul actual. Într-o economie în continuă schimbare, fluctuantă, vechimea în muncă e în general irelevantă! Ce contează c-ai muncit 15 ani ca cizmar când vrei să te angajezi ca vânzător? Cu ce te ajută cei 20 de ani vechime ca lăcătuș mecanic, sau instalator, sau gunoier când aplici pentru un post la un supermarchet, ori la o firmă de construcții, ori la o fabrică ca operator CNC??? Să nu-mi spui de cei ce au peste 15 ani vechime exact în domeniul în care lucrează, aceia nu câștigă salariul minim, pentru că au experiență, cunoștințe, aptitudini, sunt importanți în fluxul tehnologic, sunt apreciați, produc plusvaloare, nu-s slugoii lui halabagiu să citească mesajul de pe foaie...
Dacă pesedezii aveau creier și bun simț, și dacă chiar erau interesați de cei ce muncesc pe salariul minim, soluția era micșorarea impozitului și a contribuțiilor pentru cei cu vechime peste 15 ani, mărirea sporului de vechime, coroborate cu o creștere suportabilă și sustenabilă, poate 50-100 lei drept contribuție a angajatorului! Nu dereglau balanța financiară, nu generau inflație, nu împovărau financiar angajatorii, nu vulnerabilizau categoriile vizate (angajații cu vechime și pe cei cu studii superioare). Sunt destui licențiați care vând la McDonald's sau Kaufland, sau în mall, care angajator va fi de acord să-i plătească în plus pentru că au studii superioare, când prestează aceeași activitate ca unul cu 10 sau 12 clase? Da' pierdeau pesedezii banii din impozite și contribuții, nu?

Pe de altă parte, de ce pana mea poluați voi topicul ăsta? N-are pesedeaua topic? Deschideți-l și mutați-vă acolo!

LE: hai să-ți spun un secret, nu contează cuantumul salariului (că e 2.000 sau 2.500 de lei), contează valoarea acestuia, puterea de cumpărare! Crescând din pix salariul minim generezi inflație, crești prețurile, se devalorizează banii. Vei avea surpriza să descoperi că după mărirea salariului poți cumpăra mai puțin decât înainte! Comparând paritatea leu-euro, vei descoperi că iei în mână aceeași sumă în euro sau chiar mai mică... Soluția viabilă e menținerea salariului, dar dezvoltarea economiei, creșterea economică bazată pe producție, nu pe consum, creșterea productivității, aprecierea leului, astfel încât cei 2.000 de lei de azi (vreo 400 de euro) să devină peste un an 500 de euro, peste încă un an 700 de euro, în 5 ani 1.000 de euro!

Edited by shogun1, 16 November 2018 - 19:21.


#9301
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vin si ei aici sa invete una alta de la oameni mai cititi decat ei...  Unde ai vrea sa se duca pe topicu programului de guvernare sa le explice Beorica?

#9302
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Cite vorbe goale .
Nu-mi aduc aminte sa fi discutat ceva de cîștiga bănesc real și imediat .
Poate pt voi , foamea coordonează .Eu mă refeream la cîștiga pe termen lung , pt pensie , pt o mulțime de oameni .
Dar ce să pricepeți voi !?



Edited by 86-APP, 16 November 2018 - 19:24.


#9303
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View Post86-APP, on 16 noiembrie 2018 - 19:23, said:

Cite vorbe goale .
Nu-mi aduc aminte sa fi discutat ceva de cîștiga bănesc real și imediat .
Poate pt voi , foamea coordonează .Eu mă refeream la cîștiga pe termen lung , pt pensie , pt o mulțime de oameni .
Dar ce să pricepeți voi !?
Tu pricepi noțiunea de ”valoarea banului”? Ce rahat de câștig pe termen lung când se devalorizează leul? Ce pensii bă, când contribui în plus la fondul de pensii cu 10% și se devalorizează leul cu 15%? Ai impresia că o pensie de 2.000 de lei din care-ți cumperi 20 kg de carne e preferabilă uneia de 1.600 din care-ți cumperi 30 kg de carne?

View PostMembruAnonim, on 16 noiembrie 2018 - 19:16, said:

Vin si ei aici sa invete una alta de la oameni mai cititi decat ei...  Unde ai vrea sa se duca pe topicu programului de guvernare sa le explice Beorica?
Nu învață nimic, unii n-au capacitatea, alții sunt propagandiștii lui harabagiu, că-i greu să fie chiar toți atât de limitați.

#9304
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postshogun1, on 16 noiembrie 2018 - 19:32, said:

Tu pricepi noțiunea de ”valoarea banului”? Ce rahat de câștig pe termen lung când se devalorizează leul? Ce pensii bă, când contribui în plus la fondul de pensii cu 10% și se devalorizează leul cu 15%? Ai impresia că o pensie de 2.000 de lei din care-ți cumperi 20 kg de carne e preferabilă uneia de 1.600 din care-ți cumperi 30 kg de carne?


Nu învață nimic, unii n-au capacitatea, alții sunt propagandiștii lui harabagiu, că-i greu să fie chiar toți atât de limitați.
Dar tu crezi ca astia sunt aia care calculeaza fasia de salam?Astia sunt aia care au acces la buget,fac vreo 5-6000 de lei lunar, si si-ar vinde mama pe centura pentru a ramane conectat la el.

#9305
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

View PostdaniMMM, on 16 noiembrie 2018 - 19:35, said:

Dar tu crezi ca astia sunt aia care calculeaza fasia de salam?Astia sunt aia care au acces la buget,fac vreo 5-6000 de lei lunar, si si-ar vinde mama pe centura pentru a ramane conectat la el.
Așa clamează pe aici cu patos, ridică-n slăvi creșterea salariului minim, își fac planuri cu pensia. Posted Image  Și nu, nu cred că sunt din șmecherii cu 6.000 de lei lunar cash (fără șpăgi), ăia au alte ocupații acum, mult mai probabil e vorba de cohorta de propagandiști ai lui halabagiu, amărășteni fără studii, educație, talente, calificări, chef de muncă cinstită, fac și ei un ban chinuit, la postare.

#9306
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postshogun1, on 16 noiembrie 2018 - 19:42, said:

Și nu, nu cred că sunt din șmecherii cu 6.000 de lei lunar cash (fără șpăgi),
Ba da,aia sunt.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate