Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Aparat foto evenimente

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Exact, aparatul ala e orice numai relicva nu este. Daca la ora actuala se vand 5D3 si 6D-uri cu senzorul putin imbunatatit inseamna ca se poate face treaba buna cu 5D2. A postat pe aici acum vreo 4 ani un tip cu D80 si 50 1.4 parca, niste poze de nunta, si am ramas masca la ce compozitii a scos.

Evident ca nu as recomanda nimani sa cumpere D80 ca sa se apuce de nunti, poate nici 5D mk2 nu i-as recomanda pentru ca sunt optiuni ceva mai bune si e foarte important sa ai o camera noua, pe care sa o stii si sa nu te lase niciodata in drum, dar in primul rand trebuie sa stii ce faci cu sculele respective.

De luat aminte:


https://youtu.be/8x3N-L-KvlE?t=9m58s

#38
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006

View Postnicolaie, on 07 decembrie 2016 - 14:58, said:

si am ramas masca la ce compozitii a scos.
Compozitia nu prea are legatura cu scula, si viceversa.

Edited by crokodilu, 07 December 2016 - 15:05.


#39
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Stiu un fotograf de nunta care a avut ghinionul sa-i "moara" camera, D700, chiar in ziua unei nunti si a tras toata nunta cu un D3100 + 35/1.8 DX si un blitz. Crede cineva ca e vreo diferenta vizibila, pentru un ochi neavizat, intre pozele trase cu D700 si cele trase cu D3100? Nici eu nu am crezut pana nu am vazut exif-ul.

#40
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006

View Postcrokodilu, on 07 decembrie 2016 - 15:05, said:

Compozitia nu prea are legatura cu scula, si viceversa.

Poate exprimarea nu a fost cea mai fericita insa mesajul pe care am vrut sa il transmit a fost ca am vazut fotografii foarte bune facute cu D80.

#41
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Cu orice aparat care functioneaza se pot face poze misto, s-au discutat pe aici despre nunti facute cu telefonul, cu niste compacte, cu fisheye, cu X, cu Y. Evdient ca rezultatul depinde in mare masura de fotograf, nu poti scoate cadre reusite daca nu ai ochi format, dexteritate, viteza de reactie, anticiparea evenimentului, setarea aparatului, etc. Insa aici clientii poti diferi, unii apreciaza un anume rezultat, altii din contra nu-l apreciaza si vor cu totul altceva. Cand vorbim de fotografia ca si business aici nu mai e doar fotograful cu scula lui, mai e si relatia cu clientul, ce vrea, ce asteptari are.

Edited by crokodilu, 07 December 2016 - 15:54.


#42
WuR

WuR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.11.2005

View Postnicolaie, on 07 decembrie 2016 - 14:58, said:

Exact, aparatul ala e orice numai relicva nu este....

Tocmai d'aia am pus ghilimele :)

#43
cybered01

cybered01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 12.08.2016

View Postnicolaie, on 07 decembrie 2016 - 14:58, said:

Exact, aparatul ala e orice numai relicva nu este. Daca la ora actuala se vand 5D3 si 6D-uri cu senzorul putin imbunatatit inseamna ca se poate face treaba buna cu 5D2. A postat pe aici acum vreo 4 ani un tip cu D80 si 50 1.4 parca, niste poze de nunta, si am ramas masca la ce compozitii a scos.

Evident ca nu as recomanda nimani sa cumpere D80 ca sa se apuce de nunti, poate nici 5D mk2 nu i-as recomanda pentru ca sunt optiuni ceva mai bune si e foarte important sa ai o camera noua, pe care sa o stii si sa nu te lase niciodata in drum, dar in primul rand trebuie sa stii ce faci cu sculele respective.

De luat aminte:


https://youtu.be/8x3N-L-KvlE?t=9m58s

Multumesc, am mai capatat putina incredere. O sa caut un aparat undeva la 1.000 euro. O sa experimentez cu el toate cadrele / mediile / pozitiile etc. posibile si dupa ce capat experienta si indemanare, poate chiar o sa particip si la evenimente :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate