Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cat costa mp de teren construibil

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
@tiomarami

Ma facusi curios , unde facuta poza aia?

#20
Napoleon28

Napoleon28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.01.2017
Salut fratilor,recomandati-mi si mie câteva localități la tara in județele Brasov, Valcea,care sa itruneasca cerintele:
1-sa nu fie alunecari de teren;
2-fara rromi;
3-apa buna;
...si nu la final care sunt preturile,unde mai convenabil?,m-ar interesa atât case deja construite (poate o demolez daca nu-mi place),cât si teren "liber",suprafata de teren interesansdu-ma in special,un 1500mp,acceptabil...

#21
mihaionescu

mihaionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.07.2006

 Napoleon28, on 24 ianuarie 2017 - 21:52, said:

Salut fratilor,recomandati-mi si mie câteva localități la tara in județele Brasov, Valcea,care sa itruneasca cerintele:

Ce bani ai bugetati? Pentru ca poti gasi in Cristian,  Sanpetru sau Stupini care sunt cel mai aproape de oras, dar si in Halchiu, Sacele,  Rasnov sau chiar Vulcan. Mai e varianta Bod care e un pic mai departe de Sanpetru.

#22
Napoleon28

Napoleon28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.01.2017
In jur de 15000euro,fara eventuale taxe,m-ar interesa si comuna Sinca,ce sti despre ea?
Nu vreau rromi si asta-basta,utilitățile minim curent electric,altele le rezolv eu,dar si posibilitatea de a creste ceva animale (nu o ferma),o mica gospodărie.

#23
mihaionescu

mihaionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.07.2006

 Napoleon28, on 26 ianuarie 2017 - 21:18, said:

In jur de 15000euro,fara eventuale taxe,m-ar interesa si comuna Sinca,ce sti despre ea?
Nu vreau rromi si asta-basta,utilitățile minim curent electric,altele le rezolv eu,dar si posibilitatea de a creste ceva animale (nu o ferma),o mica gospodărie.

Sinca mi se pare prea departe de brasov, mai ales ca trebuie sa treci zona acea de serpentine spre codlea care e horor. Mai degraba Satu nou sau e posibil si in Halchiu sa gasesti la pretul asta.

Ai putea sa te uiti si spre tarlungeni - carpinis .

https://www.olx.ro/i...asov/q-halchiu/

Edited by mihaionescu, 26 January 2017 - 21:33.


#24
Napoleon28

Napoleon28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.01.2017
Despre Bod,am citit ceva pe wikipedia,ce îmi poți spune corelat cu cerintele de mai sus...

#25
mihaionescu

mihaionescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 20.07.2006

 Napoleon28, on 26 ianuarie 2017 - 21:31, said:

Despre Bod,am citit ceva pe wikipedia,ce îmi poți spune corelat cu cerintele de mai sus...

In bod s-a construit foarte mult in boomul impobiliar. are o zona cumva pe deal care se invecineaza cu sanpetru. vreo max 5 km si din aceasta cauza e foarte cautat, insa nu te sfatuiesc sa iti cumperi acolo. Multe asa zise dezvoltatori impobiliari au parcelat tarlale de porumb si vand cu 10euro mp. Sanpetru e deja aglomerat, daca vin si cei din bod o sa fie in curand full in zona Coresi sau pe ocolitoare depinde unde ai treaba dimineata in oras.

Sincer nu te sfatuiesc in bod. Zona halchiu e cam la aceasi distanta fata de bod dar preturile sunt mai mici.

Edited by mihaionescu, 26 January 2017 - 21:44.


#26
Napoleon28

Napoleon28

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.01.2017
Mda,mă mai gandesc,si mi-ai dat de gandit.

#27
dcg3

dcg3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.02.2017

 anz, on 04 decembrie 2016 - 17:22, said:

Am vazut un anunt ca cineva vinde o casa in Tecuci cu 10.000E, iar casa este locuibila iar suprafata utila este 11000mp.


In mod sigur se refera la suprafata terenului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate