Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Cavar Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#19
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017

View Postdaxpop, on 02 martie 2017 - 21:33, said:

62mii 2 cam ?? Zona nu este cea mai fericita nici pe departe. Metrou la honolulu, parc la cucuietii, piata pauza...numai avantaje Posted Image
65mii erau anul trecut prin politehnica park...


Este zona buna. Ai tu oferte mai bune pana in 60.000 in zone mult mai bune, pentru apartamente noi cu 2 camere? Ai vazut macar imaginea cum este compartimentat apartamentul? Fiecare cauta ce vrea, eu spre exemplu am vrut total decomandat, fara open space sau mai stiu eu ce si cu balcon mare. Faci 10 minute pe jos pana la metrou. Parcuri sunt. Nu este Herastratu etc, sunt parcuri mici. Piata "pauza"...lol, este clar ca nu stii zona atunci. Ai Mall-ul Grand Arena, Carrefour, Lidl si Mega Image. Ai gradinite in zone. Ai tot ce iti trebuie. Si pretul este cu tot cu TVA! Cat despre Politehnica, mie nu mi-a placut cum sunt compartimentate si preturi prea mari. In Grozavesti langa Piranha Club mai erau, doar ca nu mai aveau nimic disponibil la 2 camere. Aveau fundatia la un alt bloc care era gata la anul in vara Posted Image. Bafta!


http://imgur.com/a/6AqRh

Edited by Boogie_For_U, 05 March 2017 - 14:44.


#20
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Marea problema aici este strada aia care este blocata la orice ora.

#21
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017

View PostMarius19891989, on 05 martie 2017 - 15:09, said:

Marea problema aici este strada aia care este blocata la orice ora.

Probabil, nu zic nu. Nu cunosc foarte bine zona. Oricum, nu ar reprezenta un incovenient, deoarece nu ma duc cu masina spre munca, ci cu metroul.

#22
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Daca nu te duci cu masina e ok,in rest e un cosmar pentru cei care au masini..

#23
Uionamor

Uionamor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.03.2017

View PostBoogie_For_U, on 27 februarie 2017 - 15:52, said:

Eu mi-am luat pe DRUMUL BINELUI bloc 8A. Sunt foarte multumit. Apartamentul este total decomandat, exact cum imi doream, 2 camere. Suprafata totala 68mp iar utila 54, 62.200 de euro la etajul 1 si balcon imens. Cine doreste un apartament spatios la un pret ok recomand. Zona este ok dpmdv. Pana la metrou faci aprox 11 minute. Se preconizeaza ca ar fi gata in august. E o data fictiva, poate sa fie gata mai devreme sau mai tarziu. Acum astept fondurile la banca. Din cate am inteles din martie poti sa aplici.

http://imgur.com/a/w5ltr
Buna, Boogie_For_U! Inseamna ca vom fi vecini, cat de curand, sper, daca vor merge toate bine. Posted Image Poti sa imi dai si mie detalii despre cum au decurs lucrurile cu actele? Ce conditii ai scris in antecontract sa te apere si pe tine in caz de nefinalizarea imobilului sau de respingerea dosarului de Prima Casa, in cazul in care asa iei fondurile si tu? Si alte detalii care crezi ca mi-ar fi de folos. Mersi frumos!

Edited by Uionamor, 13 March 2017 - 15:40.


#24
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017

View PostUionamor, on 13 martie 2017 - 15:38, said:

Buna, Boogie_For_U! Inseamna ca vom fi vecini, cat de curand, sper, daca vor merge toate bine. Posted Image Poti sa imi dai si mie detalii despre cum au decurs lucrurile cu actele? Ce conditii ai scris in antecontract sa te apere si pe tine in caz de nefinalizarea imobilului sau de respingerea dosarului de Prima Casa, in cazul in care asa iei fondurile si tu? Si alte detalii care crezi ca mi-ar fi de folos. Mersi frumos!


Hei! Super! Pai conditiile sunt cam asa: In cazul in care gasesc ceva in neregula cu actele de la dezvoltator, iti primesti avansul inapoi, pe scurt. Daca gasesc ceva in neregula cu actele tale, la anaf, desi nu cred ca ar fi cazul, nu iti primesti avansul inapoi. Cam asa sta treaba. Pana la urma de asta se face simulare la banca inainte de a cumpara un apartament. Daca imobilul nu este finalizat, intra in insolventa, atunci iti primesti avansul inapoi, pentru ca mentioneaza in antecontract ca nu au probleme la stat si ca nu va intra in insolventa. Noi trebuie sa facem cu scrisoarea aia de garantare pana la vara Posted Image apoi ducem actele finale. Bafta!

Edited by Boogie_For_U, 17 March 2017 - 10:11.


#25
Lolaloka

Lolaloka

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2017
Esti prea optimist,boogie-for-u, sau esti plătit de dezvoltator sa pui comenturi sau esti chiar dezvoltatorul in persoana.Cand e vorba de prima casa , orice dezvoltator de bun simt stipulează in antecontract ca poți pierde taxa de rezervare dar primesti înapoi avansul daca dosarul îți este respins. Ma faci sa cred ca te dau banii afara din casa.

#26
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017

View PostLolaloka, on 20 martie 2017 - 23:32, said:

Esti prea optimist,boogie-for-u, sau esti plătit de dezvoltator sa pui comenturi sau esti chiar dezvoltatorul in persoana.Cand e vorba de prima casa , orice dezvoltator de bun simt stipulează in antecontract ca poți pierde taxa de rezervare dar primesti înapoi avansul daca dosarul îți este respins. Ma faci sa cred ca te dau banii afara din casa.

Glumesti nu? Posted Image) Nu sunt platit de dezvoltator si nici nu sunt dezvoltator. Sunt cumparator. Si da. Dupa cum am spus, stipuleaza aceste lucruri, cu anumite conditii: daca gasesc ceva in neregula cu actele tale, nu iti primesti avansul inapoi (dupa cum am mentionat, faci simulare, corespunzi etc. sanse mici sa iti respinga dosarul) si daca gasesc ceva in neregula cu actele vanzatorului\dezvoltatorului (cadastru, intabulare, la anaf, insolventa etc) iti primesti avansul inapoi. Tocmai ce am facut cererea pentru garantare. Nu imi fac griji foarte mari in privinta respingerii. Tot ce mai stiu este ca am vorbit cu inginerul de acolo si a spus ca pana in iulie vrea sa termine imobilul. Am fost si la finisaje. Totul este in regula pana acum. Acum fiecare crede si face ce vrea.

Edited by Boogie_For_U, 21 March 2017 - 00:17.


#27
Deadcell7

Deadcell7

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.04.2017
Buna, si eu am rezervat un apt pe Drumul Binelui.
Nu stiu cum a fost la voi dar pe mine m-au dus la blocul de la Turnu Magurele si au zis ca o sa fie aceleasi finisaje ca acolo.
Am fost ieri sa vad blocul si am vazut ca au pus termopane albe, ieftine, nici macar pe aproape ca cele din TM.
Si nici la fel de mari nu erau.
Acum daca fac tampenii de genul asta cu geamurile, probabil o sa fie surprize si cu celelalte finisaje.

#28
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
si de ce ai mai rezervat daca nu ti a placut ? :))))

#29
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017
Nu ti-au placut termopanele albe...ieftine...Scuze, dar mi se pare un argument destul de banal. Termopanele alea albe "ieftine" sunt folosite cam peste tot Posted Image)

Edited by Boogie_For_U, 11 April 2017 - 22:28.


#30
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 09.04.2007
De ce nu am cumpara in Galaxy ca este vizavi si mai ieftin? Ca la Joy am vrea noi da nu mai este nimic la vanzare

#31
Deadcell7

Deadcell7

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.04.2017
Vad ca unii nu una citesc si alta inteleg. Cand am facut rezervarea nu erau inca termopanele puse, evident.
Pe bune? Adica imi arata si imi spune ca o sa fie geamuri de o anumita calitate si pe urma pun o varianta mult mai ieftina si n-ar trebui sa existe nici o problema?
Mai ales ca ei sustin ca au preturile astea tocmai ca sunt mai de calitate.


#32
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Si de unde vrei sa stim noi cand ai facut tu rezervarea daca nu stii sa te exprimi ?
Foarte bine ca va face asa. Sa mai cumparati si pe viitor tot inainte sa se ridice blocul !

#33
Deadcell7

Deadcell7

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.04.2017

View Postdaxpop, on 12 aprilie 2017 - 18:24, said:

Si de unde vrei sa stim noi cand ai facut tu rezervarea daca nu stii sa te exprimi ?
Foarte bine ca va face asa. Sa mai cumparati si pe viitor tot inainte sa se ridice blocul !

Ok, analiza pe text:

"Nu stiu cum a fost la voi dar pe mine m-au dus la blocul de la Turnu Magurele si au zis ca o sa fie aceleasi finisaje ca acolo.
Am fost ieri sa vad blocul si am vazut ca au pus termopane albe, ieftine, nici macar pe aproape ca cele din TM."

Se subintelege ca nu se ridicase cine stie ce din bloc cand am facut rezervarea, altfel m-ar fi dus direct acolo.
Blocul de la Drumul Binelui era ridicat pana pe la et 3, doar caramizi si beton, cel de la Turnu Magurele era gata, urmau sa vina evaluatorii.
Au specificat: geamurile, gresie, faianta etc o sa fie exact ca aici.

Acum nu stiu daca de vina este exprimarea mea sau ai attention spam-ul redus.

Nici macar nu este asta ideea. Am scris aici sa vad daca are cineva informatii in legatura cu blocul.
Oricat de mult as aprecia oamenii care se bucura de faptul ca un strain si-a luat teapa intr-un fel sau altul, daca nu ai treaba cu blocul de ce iti mai pierzi timpul cu comentarii?

#34
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Nu ma bucur! Tocmai ca din cauza celor ca tine avem de suferit noi astia care am vrea sa cumparam cand e aproape gata ca sa vedem CALITATEA. dar nu putem pt ca voi nu aveti rabdare.
Imi pare rau daca nu i ai cerut o schita sau un plan agentului sa vezi cum sunt geamurile/vecinii sau daca in antecontract nu i ai pus sa specifice furnizorii finisajelor.
Din pacate se intampla adesea tot felul de situatii mai ales in domeniul asta.
Sincer nu mi am pierdut timpul pt ca nu intru special sa comentez despre cavar! Pur si simplu mi am umplut cele 2 min in care ma plictiseam. Aici este un forum si fiecare poate sa scrie o parere sau o experienta asta nu o stabilesti tu.
Uite ca si eu am fost la vizionare si nu mi a placut! Nah!


#35
Padross

Padross

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.04.2017
Buna,deadcell7,nu știu daca asta te consolează , dar înțeleg perfect situația ta.Nu as vrea sa te sperii dar din păcate surprizele se vor tine lanț .Asteapta-te ca si finisajele interioare sa fie tot ieftine. Si nu compara cu TM pentru ca dezvoltatorii nu sunt 100% aceeași.Ar fi trebuit sa înțelegi asta cand ai semnat antecontractul.

TM = Turnu Măgurele

#36
George789

George789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.10.2016
Buna,

A ales cineva finisajele la Cavar Metalurgiei?
Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate