Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Recomandare canapea dormitor (Buget: ~1000 lei)

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
free_like_a_flying_demon2

free_like_a_flying_demon2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 09.10.2016
Salutare!

Vreau sa imi cumpar o canapea pentru dormitorul meu. Preferabil extensibila, dar nu obligatoriu.
Locuiesc in Constanta si nu am masina. Deci canapeaua trebuie sa imi fie livrata la domiciliu.
Buget: ~1000 lei.
Astept sfaturile voastre cu interes.
Multumesc.

#2
free_like_a_flying_demon2

free_like_a_flying_demon2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 09.10.2016
De asta, ce ziceti? La 2 metri, cat imi trebuie mie, ar veni 500 de lei.
https://www.olx.ro/o...ea-ID4eNas.html
[ https://olxro-ring01.akamaized.net/images_mercadorro/67883296_8_644x461_canapele-bar-club-terasa-pub-cafenea-_rev007.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 free_like_a_flying_demon2, on 04 decembrie 2016 - 08:41, said:

Salutare!

Vreau sa imi cumpar o canapea pentru dormitorul meu. Preferabil extensibila, dar nu obligatoriu.
Locuiesc in Constanta si nu am masina. Deci canapeaua trebuie sa imi fie livrata la domiciliu.
Buget: ~1000 lei.
.....
Daca astepti ca aici sa primesti sfaturi ...mai cumpara o rogojina ca vei dormi pe jos !
Iesi la o plimbare in oras , treci pe la magazinele de mobila , si sigur vei gasi ce-ti trebuie , ba mai mult , la pret bun si cu vinzatori incintati sa ti-o livreze acasa moca .
Ce vezi pe net , cu ce gasesti in piata , nu seamana deloc .
Opreste calculatorul si fa o plimbare in oras .
Asteptam vesti !

#4
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Nu lua canapea extensibila sau variante pt pat de dormitor ca somnul nu va fi odihnitor . Daca stai in garsoniera faci un pat rabatabil pe perete . Daca ai ap si ai dormitor separat de living fa-ti un suport din pal etc si ia-ti saltea cu arcuri ( in functie de buget ) .

Attached Files


Edited by cobi1, 04 December 2016 - 10:14.


#5
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007
Vezi , ce spuneam !
Inchide repede calculatorul ...Posted Image

#6
Alidalicris

Alidalicris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 25.12.2015
"Buna" firma de la Sighet. Am dat pe un coltar si fotoliu 2300 lei acum 7 ani. Dupa o luna au inceput sa se rupa niste suporturi ce tineau arcurile si sa se deplaseze materialele textile la canapea. Am trimis-o la fabrica. Dupa doua luni a venit impachetata asa cum plecase, 0 reparatii, doar plimbata, incat patronul magazinului de unde o cumparasem a reparat-o pe banii lui in alta parte. De rusine... La cateva luni dupa ce a iesit din garantie, pielea ecologica s-a separat in doua: plasticul de deasupra s-a sfarmitat in proportie de 80%. Cand am dat telefon la fabrica, o doamna ne-a spus candid ca asa a fost lotul respectiv de piele ecologica si nu suntem nici primii, nici ultimii care patim asta. Deci stiau!
De atunci prefer sa cumpar/fac pe comanda mobila cu firme din zona, pot lua referinte mai usor, pot supraveghea stadiul lucrarilor si am service in garantie si postgarantie mai aproape.

#7
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

 Alidalicris, on 04 decembrie 2016 - 10:27, said:

"Buna" firma de la Sighet. Am dat pe un coltar si fotoliu 2300 lei acum 7 ani. Dupa o luna au inceput sa se rupa niste suporturi ce tineau arcurile si sa se deplaseze materialele textile la canapea. Am trimis-o la fabrica. Dupa doua luni a venit impachetata asa cum plecase, 0 reparatii, doar plimbata, ....
Amaratii aia au tehnologie din anii 80 , deci nu te mai mira atata ! Structura din bete de brad & shit ...

#8
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Pentru bugetul tau, Dedeman, Elvila sau Emag
Toti livreaza la domiciliu.
Avantajul primilor doi este ca poti vedea si fizic canapeaua.

#9
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012
Personal am lucrat la un magazin in care vindeam canapele si coltare, iar suma de 1000 de lei este cam mica pentru a lua si ceva de calitate. Sfatul meu e sa mergi in magazinele din CT sa vei ce oferte au, si sa le probezi. Cauta canapele cu margini moi...la care sa nu se simta lemnele. Extensia canapelei sa nu fie de proasta calitate. La canapelele de 2 persoane se intalnesc extensii proaste si foarte proaste ele uzandu-se rapid, ori se deschid aiurea. Daca esti in magazin si deschizi o canapea cauta ca imbinarea dintre partea de sezut si cea care va veni la picioare sa nu fie arcuita si cu parti tari in acea zona pentru ca acolo vei dormi cu spatele pe tare.
Cand alegi o canapea cauta ca materialul de pe sezut sa fie cusut in mai multe patrate si nu dintr-o bucata pentru ca atunci cand e dintr-o bucata uzura sezutului va arata foarte urat dupa o perioada chiar si scurta daca materialul este prost.
Bugetul pentru o canapea mai buna ar fi la 1500 de lei.
Eu ce a vandut la 1000 de lei au fost canapele in mare parte de calitate medie spre proasta.
Personal iti recomand o canapea super misto de la euromobila pe care am vandut-o si eu  cu succes chiar daca e ceva mai maricica.Pretul acestei canapele este 1680 de lei dar sincer iti spun ca isi merita toti banii. Probabil in CT o vei gasi prin anumite magazine la 2000 de lei sau poate mai bine. Din pacate de cand am vandut eu canapele de la ei am sesizat ca au marit preturile pt ca nu mai au canapele sub 1300 de lei. Aceasta este canapeaua pe care poti vedea si materialul cusut in patrate: http://www.canapele....e/canapea-monza
Pana sa ma angajez la magazinul de canapele nu am avut habar cu ce se mananca o canpea dar tot vanzand la ele studiindu-le am invatat unde si ce sa caut la o canapea.
In magazin aveam si alte canapele si coltare mult mai scumpe care aratau super bine dar calitatea lasa de dorit chiar daca erau mai scumpe decat alte modele.
Ca un ultim sfat...stai cuminte cu 1000 de lei ai tai si mai  pune inca 1000 si ia ceva frumos si de calitate daca la anul nu vrei s-o schimbi.

#10
free_like_a_flying_demon2

free_like_a_flying_demon2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 09.10.2016
Ca material, prefer ceva textil in loc de piele deoarece am o pisica si o va distruge.
Dimensiunile la care ma orientez ar fi 200x100cm. Aproximativ.
De asta, ce ziceti: http://www.dedeman.r...85-cm/p/8046001
Scrie acolo ca are mai multe culori, dar eu vad doar una.

#11
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Un " cotet " ala . Mai bine mergi in Jisk si iei una mai calitativa la pret mai bun  ( ca e oferta amu )  http://jysk.ro/camer...ejls-microfibra
Matza ta o sa fi in extaz ca va avea pe ce sa-si ascuta ghearele ...

Edited by cobi1, 05 December 2016 - 02:44.


#12
ady69

ady69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 05.11.2005
ce iti place tie aia iei nu mai asculta de toti pe aici du-te si ia-ti una care iti place tie si probeaz-o mai intai eventual ia si nevastaPosted Image Posted Image

#13
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015

 free_like_a_flying_demon2, on 04 decembrie 2016 - 08:41, said:

Salutare!

Vreau sa imi cumpar o canapea pentru dormitorul meu. Preferabil extensibila, dar nu obligatoriu.
Locuiesc in Constanta si nu am masina. Deci canapeaua trebuie sa imi fie livrata la domiciliu.
Buget: ~1000 lei.
Astept sfaturile voastre cu interes.
Multumesc.
eu ştiu că în dormitor se doarme... deci de ce dracu să-mi pun o canapea?

 titacodita, on 04 decembrie 2016 - 11:59, said:

Pentru bugetul tau, Dedeman, Elvila sau Emag
Toti livreaza la domiciliu.
Avantajul primilor doi este ca poti vedea si fizic canapeaua.
da da fizic... o poţi vedea peste o lună cel puţin aşa...

#14
ady69

ady69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 05.11.2005
olx tata baga suma asta si vezi ca iti livreaza direct acasa vreo 30 de producatori de mobilaPosted Image  cu garantie si factura fiscala
uite exemplu https://www.olx.ro/o...html#6a114403f0

Edited by ady69, 05 December 2016 - 16:53.


#15
free_like_a_flying_demon2

free_like_a_flying_demon2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 09.10.2016

 cobi1, on 05 decembrie 2016 - 02:43, said:

Un " cotet " ala . Mai bine mergi in Jisk si iei una mai calitativa la pret mai bun  ( ca e oferta amu )  http://jysk.ro/camer...ejls-microfibra
Matza ta o sa fi in extaz ca va avea pe ce sa-si ascuta ghearele ...
Imi place mai mult versiunea pe gri: http://jysk.ro/camer...-microfibra-gri
Dar nu imi convine ca nu are margini.
Ce material e asta microfibra? E rezistent?

#16
free_like_a_flying_demon2

free_like_a_flying_demon2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 09.10.2016
Canapeaua de mai sus are reducere 150 de lei doar pana maine. Si nu e pe stoc la magazinul din Constanta.
De asta, ce ziceti? http://www.emag.ro/c...3/pd/DJ8VH3BBM/
Are reducere 574 de lei plus inca 111 daca platesc cu cardul. Dar cred ca e valabil doar azi, ca e ziua eMag.
Va rog sa-mi spuneti repede ce fac, ca expira ofertele.
Multumesc.

P.S.: Nu mai mergea sa editez mesajul anterior.

#17
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
111 ii primesti sub forma de voucher, pentru alte cumparaturi...

#18
MaryLeeBone

MaryLeeBone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2015

 cobi1, on 04 decembrie 2016 - 10:12, said:

Nu lua canapea extensibila sau variante pt pat de dormitor ca somnul nu va fi odihnitor . Daca stai in garsoniera faci un pat rabatabil pe perete . Daca ai ap si ai dormitor separat de living fa-ti un suport din pal etc si ia-ti saltea cu arcuri ( in functie de buget ) .
   Nu o sa dormi bine pe canapea incepand cu peste 1 an, ia-ti pat rabatabil. Iti recomand cel cu sitem de rabatare simplu fara pistoane sia rcuri.Dureaza mai mult si are tariful cel mai scazut.
www.rabatbed.ro

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate