Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Subaru Impreza 2.0 Diesel

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Vladxd08

Vladxd08

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.12.2016
In primavara trebuie sa-mi iau masina si cand am vazut Subaru Impreza Boxer am stiut ca masina asta e facuta pentru mine, doar ca am auzit pareri pro/contra despre masina. As vrea insa intreb daca chiar merita sa cumpar acea masina si de ce ? Eventual de la persoane care au masina sau sunt bine documentati. :D

#2
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
astia pe aici au masini la 3-4000 de euro (dupa maj. topicurilor postate la sfaturi cumparari) si tu intrebi de fitze de 20 000+ euro :))...

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,136
  • Înscris: 22.05.2003
Exista multe modele de Impreza, la cere te referi?
Ce motorizare?

#4
Vladxd08

Vladxd08

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.12.2016

 potae, on 03 decembrie 2016 - 15:28, said:

astia pe aici au masini la 3-4000 de euro (dupa maj. topicurilor postate la sfaturi cumparari) si tu intrebi de fitze de 20 000+ euro Posted Image)...
Masina SH e undeva la 7-9000 euro.

 Adm, on 03 decembrie 2016 - 16:57, said:

Exista multe modele de Impreza, la cere te referi?
Ce motorizare?
2.0D/Boxer

#5
demin2609

demin2609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 22.11.2009
incearca benzina! scapi de multe probleme!

#6
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,199
  • Înscris: 13.07.2005
Acum am vazut topicul asta !
Impreza Diesel, este o masinuta interesanta si foarte placuta !
Datorita cuplului ( 350 Nm) si a caracteristicilor motorului boxer, se conduce aproape ca un WRX !
Tractiunea integrala si garda la sol redusa o fac sa stea excelent pe drum si in curbe.
Problemele cu Impreza Diesel SH, la bugetul enuntat ar fi:
1. Greu de gasit !
La noi, am vazut un singur anunt pe Autovit.
Pe Mobile.de am gasit doar 10 bucati.

2. Daca vei gasi ( daca ...) va fi din prima generatie de diesel ( 2008-2009) - adica motorul cu probleme. Daca ai noroc sa prinzi una cu motorul schimbat -- te-ai scos !
Dar sunt prea multi de daca ...

Ai sanse mult mai mari sa gasesti un Forester diesel decat o Impreza Diesel.

Eu zic sa iei in calcul si motorizarea de 2.0 benzina aspirat.
Da, nu ai cuplul si consumul de la diesel, DAR motorul este bullet-proof si masina nu se misca deloc rau in varianta asta de motorizare !
Daca "ti s-a pus pata" pe diesel, atunci trebuie sa ai muulta rabdare si, pe cat posibil, sa cauti una fie cu motorul schimbat, fie fabricata dupa 2010.
Poti intra si pe forumul monomarca ( Subaru fan club ) sa ceri detalii si informatii despre diverse masini pe care le gasesti. Sau poate ai noroc sa se vanda masina vre-unui membru vechi, cu istoric cunoscut.

Bafta !

#7
Vladxd08

Vladxd08

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.12.2016

 demin2609, on 04 decembrie 2016 - 11:14, said:

incearca benzina! scapi de multe probleme!
La mine e toata treaba de consum, nu prea pot sa imi permit o benzinara la cat ma plimb cu masina..

 marr, on 08 decembrie 2016 - 11:13, said:

Acum am vazut topicul asta !
Impreza Diesel, este o masinuta interesanta si foarte placuta !
Datorita cuplului ( 350 Nm) si a caracteristicilor motorului boxer, se conduce aproape ca un WRX !
Tractiunea integrala si garda la sol redusa o fac sa stea excelent pe drum si in curbe.
Problemele cu Impreza Diesel SH, la bugetul enuntat ar fi:
1. Greu de gasit !
La noi, am vazut un singur anunt pe Autovit.
Pe Mobile.de am gasit doar 10 bucati.

2. Daca vei gasi ( daca ...) va fi din prima generatie de diesel ( 2008-2009) - adica motorul cu probleme. Daca ai noroc sa prinzi una cu motorul schimbat -- te-ai scos !
Dar sunt prea multi de daca ...

Ai sanse mult mai mari sa gasesti un Forester diesel decat o Impreza Diesel.

Eu zic sa iei in calcul si motorizarea de 2.0 benzina aspirat.
Da, nu ai cuplul si consumul de la diesel, DAR motorul este bullet-proof si masina nu se misca deloc rau in varianta asta de motorizare !
Daca "ti s-a pus pata" pe diesel, atunci trebuie sa ai muulta rabdare si, pe cat posibil, sa cauti una fie cu motorul schimbat, fie fabricata dupa 2010.
Poti intra si pe forumul monomarca ( Subaru fan club ) sa ceri detalii si informatii despre diverse masini pe care le gasesti. Sau poate ai noroc sa se vanda masina vre-unui membru vechi, cu istoric cunoscut.

Bafta !
Mersi mult de tot de sfaturi, pana la urma m-am orientat spre altceva, chiar ca e foarte greu de gasit masina.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate