Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Ce soft GPS offline recomandati pt android ?

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#73
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,517
  • Înscris: 21.12.2006
Pentru cei interesați, am găsit un site unde se pot compara în timp real hărțile de la diverși furnizori:
https://mc.bbbike.org/mc/

Edited by nei-k, 27 December 2017 - 18:20.


#74
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Am o intrebare pt cunoscatori:
Daca am exclude orice soft bazat pe OSM si Here maps ce alternative de softuri offline ar ramane? Google maps e ok dar are o problema la rutare pe offline atunci cand o iei pe alt traseu decat cel recomandat. Ar mai fi si altceva?
Cam tot ce am scris mai sus am folosit si din diverse motive niciunul nu m-a multumit pe deplin. Cel putin hartile OSM m-au trimis pe interzis de cateva ori, imi recomandau sa tai linia continua iar in Anglia pe autostrada imi recomandau din senin sa fac stanga pe câmp. Eu le-am folosit cu mapfactor, soft care mi-a placut pt stabilitate. Nu pierdea semnalul gps, problema care apare destul de des la Here maps (pe telefonul meu, bineinteles - o panarama de LG optimus L5-2 cu android 4.2. Il mai folosesc exclusiv pe post de gps).

Edited by ands, 12 January 2018 - 12:10.


#75
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postands, on 12 ianuarie 2018 - 12:02, said:

Am o intrebare pt cunoscatori:
Daca am exclude orice soft bazat pe OSM si Here maps ce alternative de softuri offline ar ramane? Google maps e ok dar are o problema la rutare pe offline atunci cand o iei pe alt traseu decat cel recomandat. Ar mai fi si altceva?
Cam tot ce am scris mai sus am folosit si din diverse motive niciunul nu m-a multumit pe deplin. Cel putin hartile OSM m-au trimis pe interzis de cateva ori, imi recomandau sa tai linia continua iar in Anglia pe autostrada imi recomandau din senin sa fac stanga pe câmp. Eu le-am folosit cu mapfactor, soft care mi-a placut pt stabilitate. Nu pierdea semnalul gps, problema care apare destul de des la Here maps (pe telefonul meu, bineinteles - o panarama de LG optimus L5-2 cu android 4.2. Il mai folosesc exclusiv pe post de gps).
Sygic,iGO etc.

Edited by Vlad_22, 12 January 2018 - 16:38.


#76
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Sygic e simpatic dar ghidarea vocala nu e disponibila gratuit decat in primele 7 zile. Dupa care trebuie achizitionata varianta premium. O sa incerc si IGO sa vad cum se comporta.

#77
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postands, on 12 ianuarie 2018 - 21:37, said:

Sygic e simpatic dar ghidarea vocala nu e disponibila gratuit decat in primele 7 zile. Dupa care trebuie achizitionata varianta premium. O sa incerc si IGO sa vad cum se comporta.
La 27€ cat cere pe versiunea de top Premium World+Traffic,nu mi se pare deloc scump!Retine ca pretul normal este de 100€,deci faptul ca-l poti achizitiona mult mai ieftin,cred ca merita!Oferta este valabila pana pe 15 ianuarie,am impresia!

Edited by Vlad_22, 13 January 2018 - 20:48.


#78
ands

ands

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 13.11.2006
Total de acord. Pentru cine calatoreste des si in zone diverse e o oferta buna. Pt mine ar fi suficient si ceva free. La mine baza e google maps conectat, dar am cerut un sfat pt ceva offline pt zonele unde nu pot folosi conexiunea de date. Se intampla destul de rar... Dar e bine sa fie si un back-up disponibil.

Edited by ands, 14 January 2018 - 01:33.


#79
niktore

niktore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.02.2008
Navigon v8.9.2 Amazon, este cel mai ok din ce am testat la zi, calitate germany. Posted Image

#80
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postniktore, on 22 ianuarie 2018 - 21:55, said:

Navigon v8.9.2 Amazon, este cel mai ok din ce am testat la zi, calitate germany. Posted Image
Nah,tot Maps,Here si Sygic sunt baza!

#81
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Maps.me total gratuit si harti destul de detaliate . Merge pana si in China  .

#82
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Maps.me ar fi OK daca nu ar avea baritai hartile care consuma spatiu cacalau. Pe un iphone 16Gb esti mancat.

Sygic are cele mai mici harti pe care le-am vazut la un sistem de navigatie offline. Multi mai mici si decat Here maps.

De obicei cand calatoresti si ai parte de internet cu viteza melcului turbat prin restaurante si hoteluri, preferi sa ai toate hartile necesare descarcate pe telefon. Conteaza foarte tare ca hartile sa fie mici.

Edited by izometric, 27 January 2018 - 08:45.


#83
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 01.03.2016
Folosesc foarte mult iGO. Nu omoară bateria si nu ocupa mult spatiu, cu harti Here si TomTom actualizate din 3 in 3 luni. Mai folosesc rar TomTom Go Android, iar când merg pe trasee montane folosesc dacă e nevoie Maps Me.

#84
Oroles7

Oroles7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 20.10.2007
Cel mai bun GPS OFFLINE este Navigator are si ghidare in limba romana,eu il folosesc in Anglia si este super bun il gasiti in google play este cu iconita albastra cu o sageata in sus https://play.google....navigator&hl=en

Cel mai bun GPS OFFLINE este Navigator are si ghidare in limba romana,eu il folosesc in Anglia si este super bun il gasiti in google play este cu iconita albastra cu o sageata in sus https://play.google....navigator&hl=en

#85
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
L-am folosit si eu vreo jumatate de ani, a lucrat impecabil.

#86
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Pe Here Maps am găsit orice. Are cele mai bune POI-uri iar hărțile sunt foarte bune.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate