Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce soft GPS offline recomandati pt android ?

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#55
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,522
  • Înscris: 08.12.2009
Am incercat Here WeGo in mod offline, dar nu gaseste nici orasele.

#56
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Hărțile le-ai descărcat?

#57
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,522
  • Înscris: 08.12.2009
Da.

#58
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postrazor74, on 17 aprilie 2017 - 08:03, said:

Magic Earth   https://play.google.... Are cel mai bun algoritm de rutare din ce am testat pana acum in mod offline. Mi se pare peste cel al aplicatiei Here. Iti calculeaza rute alternative instant , merge offline si online si are integrata baza Booking.com pe langa baza de POI-uri din osm.
Ieri mi-am descarcat-o.Am vazut la o simulare ca ruteaza identic cu Google Maps ceea ce este ok.Ruteaza mai corect decat Here We Go ceea ce inseamna ca castigi timp(uneori chiar cateva ore) si bani.
Care este diferenta intre Magic Earth Navigation&Earth(descarcata de mine) fata de Magic Earth Pro Navigation?

Edited by max_01, 24 May 2017 - 10:33.


#59
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
Magic Earth Navigation&Earth are hartile de la openstreetmaps.

Am si eu o intrebare. Nu inteleg cum identific pe harta doar regiunile descarcate. De exemplu vreau Central Anatolia, si cand ma uit pe harta vad toate drumurile din Turcia. La versiunile precedente stiu ca iti arata doar hartile offline.

Edited by c_alecs, 18 October 2017 - 11:44.


#60
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 20.08.2004
Eu folosesc de ceva vreme Magic Earth, aplicația este super. Și ca interfață, și ca actualizare hărți. Mai folosesc uneori Waze, sa ma scoată din traficul infernal din Timișoara la orele de vârf. Am cumpărat și Sygic,  luat de val cu reducerea oferita la acea vreme. Însă hărțile TomTom "profesionale" sunt o gluma trista, asa ca am șters Sygic. Bine ca e licență pe viata, poate-l mai încerc vreodată.
Am încercat de-a lungul timpului și alte softuri GPS, niciunul însă nu se compara cu Magic Earth. Doar parerea/experienta mea.

Edited by lg, 18 October 2017 - 18:46.


#61
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,517
  • Înscris: 21.12.2006
Magic Earth Pro foloseste harti TomTom(contracost), varianta fara Pro, foloseste harti gratuite openstreetmaps
Ambele variante functioneaza online si offline
https://www.generalm...agic-earth-pro/

#62
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014
Asta cu hartile TomTom de pe MagicEarth nu se pupa cu laudele pe care le primeste apliatia tinand cont ca TomTom e criticat aici iar Sygic foloseste tot harti TomTom.
Sygic are din cand in cand probleme cu stabilitatea si routarea cam ilogica uneori, TomTom cu vocea care pe romana si germana se aude mult prea incet in comparatie cu muzica si suna ca un robot handicapat.

iGO e de ceva vreme in Store si are structura clasica de GPS dar pe mine nu ma incanta. Insa este acceptabil: LImite de viteze, avertizari complexe, panouri si semne de circulatie importante. Doar harta e de la finalul lui 2016.

Eu le-am cumparat pe toate la un moment dat (la TomTom nu mai am acum abonament) si tot prefer Sygic per ansamblu.

Edited by LeopardSurd, 21 October 2017 - 16:08.


#63
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 20.08.2004
Eu unul folosesc varianta gratuita Magic Earth, cu hărți OSM. Sa dai bani pe varianta Pro ca să ai "onoarea"  sa folosești hărțile TomTom, o poți face doar dacă ești masochist. Poate or fi hărțile TomTom bune în Vest, dar aici e o bătaie de joc, și încă pe bani.

LE: am dat un review negativ la Sygic pe Google Play, referitor la calitatea hartii și am primit un răspuns "de sus", în genul ca să am răbdare, nu e vina lor ci a celor de la TomTom. Ce răbdare sa ai când lipsesc sensuri unice, intersecții, de mai bine de 1 an. Asta după ce își fac reclama la greu cu calitatea hărților TomTom. Ma rog, sa fie sănătoși.

Edited by lg, 21 October 2017 - 18:28.


#64
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014

View Postlg, on 21 octombrie 2017 - 18:21, said:

Eu unul folosesc varianta gratuita Magic Earth, cu hărți OSM. Sa dai bani pe varianta Pro ca să ai "onoarea"  sa folosești hărțile TomTom, o poți face doar dacă ești masochist. Poate or fi hărțile TomTom bune în Vest, dar aici e o bătaie de joc, și încă pe bani.

LE: am dat un review negativ la Sygic pe Google Play, referitor la calitatea hartii și am primit un răspuns "de sus", în genul ca să am răbdare, nu e vina lor ci a celor de la TomTom. Ce răbdare sa ai când lipsesc sensuri unice, intersecții, de mai bine de 1 an. Asta după ce își fac reclama la greu cu calitatea hărților TomTom. Ma rog, sa fie sănătoși.
In Romania oricum si schimbarile se fac dupa urechi si nu se dau rapoarte. Cazul cu sensurile giratorii e clasic, unele nici macar nu respecta normele.

La capitolul harti in Ro sta bine Google si Here. TomTom si iGO au ramas in urma.

#65
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 20.08.2004
OSM are hărți foarte bune.

#66
nimeni_altci

nimeni_altci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.05.2007
IGO Nextgen cu harti Here, zic eu ca e alegerea cea mai buna. Hartile sa fie ultimele aparute, nu cele din market. Si ca soft e cel mai ok. Include si trafic.

#67
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014

View Postnimeni_altci, on 22 octombrie 2017 - 12:37, said:

IGO Nextgen cu harti Here, zic eu ca e alegerea cea mai buna. Hartile sa fie ultimele aparute, nu cele din market. Si ca soft e cel mai ok. Include si trafic.
Si cum instaleaza omul hartile de pe Here pe iGO pe android fara crack, pack si root?

#68
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006
Eu am folosit cu succes Be On Road.
Poate nu e cel mai bun, dar isi face treaba ok.

#69
nimeni_altci

nimeni_altci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.05.2007

View PostLeopardSurd, on 22 octombrie 2017 - 12:52, said:

Si cum instaleaza omul hartile de pe Here pe iGO pe android fara crack, pack si root?

Nu e nevoie de root. Cat despre apk doftoricite, sunt pline forumurile de ele. Daca nu, PM!

#70
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postnei-k, on 21 octombrie 2017 - 01:41, said:

Magic Earth Pro foloseste harti TomTom(contracost), varianta fara Pro, foloseste harti gratuite openstreetmaps
Ambele variante functioneaza online si offline
https://www.generalm...agic-earth-pro/
Care din aceste versiuni acopera cel mai mult si corect infrastructura rutiera, atat in Romania dar si in tarile din vest?

Edited by max_01, 15 December 2017 - 16:01.


#71
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,517
  • Înscris: 21.12.2006
Nu știu cum stă TomTom la acoperire, însă recomand varianta gratuită. Am folosit recent Magic Earth cu hărțile OSM ca navigație offline pentru a ajunge până în Belgia și retur , a funcționat fără cusur. In cei ~5000 Km parcurși pe DN, autostrăzi și orașe, am avut doar 2 probleme
1. Întreruperea autostrăzii de lângă Deva, nu sunt sigur daca nu a fost vina telefonului
2 . O bretea lângă Waterloo, făcută pentru a facilita intrarea pe un drum secundar, care apoi revenea in drumul principal, nu înțelegeam de ce navigația insista să deviez de la traseu, am aflat apoi că a fost finalizată cu câteva luni in urmă

Mai mult, am găsit mai repede adrese în Belgia decât localnici ce se bazau pe navigația onboard de pe o Mazda 6 noua

Hărțile OSM primesc actualizări la 2-3 luni

Edited by nei-k, 20 December 2017 - 14:25.


#72
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postnei-k, on 20 decembrie 2017 - 14:20, said:


Hărțile OSM primesc actualizări la 2-3 luni
Ceea ce este foarte grozav.

Edited by max_01, 20 December 2017 - 14:41.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate