Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Ce soft GPS offline recomandati pt android ?

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#19
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Scrie clar in titlu, "OFFLINE". Si voi ii recomandati Waze?

#20
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011
+1 ptr here maps. Il folosesc si e f.bun.

#21
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Eu cand m-am intors in tara am vazut totusi ca Here pe Android nu prea avea harti actualizate. Unele sensuri giratorii nu existau.
In Germania folosesc iGO Navigation si TomTom dar nici astea nu stau prea stralucit cu actualizarile. Pe iGO baremi sunt hartile inca din Q3 2015. La interfata prefer TomTom.

#22
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu are rost sa compari versiunile vechi ale hartilor cand exista altele mai noi cu vreun an fata de ce ai acolo.

#23
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postgumball3000, on 08 decembrie 2016 - 15:11, said:

Nu are rost sa compari versiunile vechi ale hartilor cand exista altele mai noi cu vreun an fata de ce ai acolo.
Eu folosesc momentan numai softurile oficiale de pe Google Play cu hartile actualizate la zi (cica). iGO Navigation e relativ nou pe Google Play dar hartile sunt din Q3 2015, la fel ca la Here Maps.
Despre TomTom (luat cu abonament anual) nu stiu ce sa zic, pe asta nu l-am verificat in tara.

Voi care suneti ca e cel mai bun soft GPS pe Android? Pe bani sau gratis (dar nu piratat ca nu ma intereseaza).

#24
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007

View PostLeopardSurd, on 08 decembrie 2016 - 14:31, said:

Eu cand m-am intors in tara am vazut totusi ca Here pe Android nu prea avea harti actualizate. Unele sensuri giratorii nu existau.
In Germania folosesc iGO Navigation si TomTom dar nici astea nu stau prea stralucit cu actualizarile. Pe iGO baremi sunt hartile inca din Q3 2015. La interfata prefer TomTom.
pe orice gps mai apar probleme. un giratoriu nou, o strada care de curand e sens unic, ca nu sta nimeni de la primarie sa-l anunte pe ala de a facut hartile.
pe vremuri foloseam igo, apoi am trecut pe here, ca pe asta am constatat ca sunt mai putine erori.
waze e ok, dar tot trebuie, de backup, sa ai si un gps off-line.

#25
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,274
  • Înscris: 24.11.2002

View PostOptimistul98, on 30 noiembrie 2016 - 18:45, said:

OK, multumesc tuturor pt ajutor.

Mai am o intrebare, exista vreo aplicatie pt android offline pt trasee de munte si delta?

Incearca Locus cu harti de la OpenStreetMaps.

#26
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postslai, on 09 decembrie 2016 - 12:14, said:

pe orice gps mai apar probleme. un giratoriu nou, o strada care de curand e sens unic, ca nu sta nimeni de la primarie sa-l anunte pe ala de a facut hartile.
pe vremuri foloseam igo, apoi am trecut pe here, ca pe asta am constatat ca sunt mai putine erori.
waze e ok, dar tot trebuie, de backup, sa ai si un gps off-line.
Pe TomTom poti folosi si functia de avertizare radare, pe iGO din pacate nu. Asta in Germania. Nu stiu ce lege nu le da voie. Ma rog. Here Maps am folosit doar in Romania era destul de bun dar nu am verificat daca are si indicator de depasire a vitezei regulamentare pe strada.

#27
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View PostLeopardSurd, on 09 decembrie 2016 - 14:16, said:

Pe TomTom poti folosi si functia de avertizare radare, pe iGO din pacate nu. Asta in Germania. Nu stiu ce lege nu le da voie
Mege bine mersi pe Igo chiar si in Germania, ca nu e legal e altceva.

#28
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postalexx1402, on 09 decembrie 2016 - 16:39, said:

Mege bine mersi pe Igo chiar si in Germania, ca nu e legal e altceva.
Probabil. Eu nu stiu sa activez asta pe softul oficial (iGO Navigation). Oricum nu prea il mai folosesc desi am cumparat cu actualizari pe viata. Prefer TomTom. Am prins ceva oferta cu abonament anual de 10 € si l-am cumparat. Vocea feminina pe germana suna foarte uman. Ceea ce ma multumeste. Indicatiile sunt totusi cateodata aiurea: "ramaneti pe stanga", unde eu trebuie sa fac dreapta la urmatoarea si sa ma incadrez pe banda dreapta. Macar grafic daca arata benzile la o intersectie, ca unele sunt complicate cu minim 3 benzi de incadrare si nu sunt presemnalizate pe panouri (ce si cum).

#29
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostLeopardSurd, on 09 decembrie 2016 - 12:06, said:

Eu folosesc momentan numai softurile oficiale de pe Google Play cu hartile actualizate la zi (cica). iGO Navigation e relativ nou pe Google Play dar hartile sunt din Q3 2015, la fel ca la Here Maps.
Despre TomTom (luat cu abonament anual) nu stiu ce sa zic, pe asta nu l-am verificat in tara.

Voi care suneti ca e cel mai bun soft GPS pe Android? Pe bani sau gratis (dar nu piratat ca nu ma intereseaza).
Tot nu are sens, ori compari harti din acelasi trimestru, ori pur si simplu doar functiile aplicatiei care le ruleaza.
Daca erau 10 producatori de harti dintre care unii mai inarziati, mai intelegeam, dar cand ai doar TomTom, Here, OSM si Google Maps, ce rost are sa compari Here 2015.Q3 cu versiunea de azi a oricarei alte harti, normal ca ai sa vezi multe lacune pe harta din 2015.

#30
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postgumball3000, on 11 decembrie 2016 - 08:11, said:


Tot nu are sens, ori compari harti din acelasi trimestru, ori pur si simplu doar functiile aplicatiei care le ruleaza.
Daca erau 10 producatori de harti dintre care unii mai inarziati, mai intelegeam, dar cand ai doar TomTom, Here, OSM si Google Maps, ce rost are sa compari Here 2015.Q3 cu versiunea de azi a oricarei alte harti, normal ca ai sa vezi multe lacune pe harta din 2015.
TomTom e cu ultima actualizare la zi făcută acum câteva zile și tot nu are sensurile giratorii care de la începutul anului 2016 sunt cunoscute (iar Google Maps le știe).
Nu-mi dau seama cum să știu din ce Q e harta Europei la TomTom dar la iGO Navigation e ușor.

#31
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Pentru offline Here We Go este foarte bun, l-am folosit in afara granitelor(Bulgaria, Italia), multumit 100%.
Nu degeaba a ajuns pe toate masinile nemtesti(zvonurile spun ca a fost ales pentru ca stie cea mai scurta ruta spre VarsoviaPosted Image).

#32
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Da, am testat Here. E super și mă miră că e gratis. Dintre celelalte până la Google Maps e singurul care are cele mai actualizate hărți, singurul care mi-a arătat sensuri giratorii noi de 1 an acolo unde iGO, TomTom și Sygic stau încă cu hărțile din Q3 2015. Penibil pentru celelalte aplicații care mai cer și bani. Sygic l-am dezinstalat de nervi după ce am plătit 23 € pentru o aplicație instabilă. Merge prost și pe Xperia Z1, Huawei P8 Lite pe Galaxy S7. Un rahat de aplicație.

#33
leny29

leny29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 17.06.2013
Here te avertizeaza si de radare?

#34
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
Nu

#35
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
O aplicatie android care sa-mi semnaleze din timp radarele fixe din bulgaria (si verificata daca se poate) imi puteti recomanda?

#36
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View PostDorinuSs, on 26 martie 2017 - 20:30, said:

O aplicatie android care sa-mi semnaleze din timp radarele fixe din bulgaria (si verificata daca se poate) imi puteti recomanda?
waze ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate