Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Din data de 29.11.2016 au intrat la U.P.C. Antena 1 HD la poziția 173 și Antena 3 HD la poziția 174.

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#55
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Postmaxtron_69, on 30 noiembrie 2016 - 19:44, said:

Dar nu era vorba ca posturile astea de dezinformare le boicotam?

Si cu Discovery-urile ce au de nu le-au bagat nici pana in ziua de azi desi Science HD e aproape de 4 ani in Romania?

#56
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pai nici eu nu ma uit la ele, dar mai am cate o oaie ratacita prin familie/prieteni.

Am stat o data sa caut vreo 5 minute antenele pe TV pt ei, apoi mi-am dat seama ca de fapt nici nu le memorasem.
La intrebarea: "Dar cum, tu nu te uiti la Gadea?", imi venea sa intru in pamant de rusine, nu alta, iar de acum le las acolo, ii pun in fata TV-ului si imi vad de treaba.

#57
adyyynis

adyyynis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.11.2016
Sunt abonat Rds din Reșița si nu am antenele Hd. Am scanat si pe CI si pe decodor si nu sunt. Numerotarea programelor sare de la 35 la 39. Lipsesc exact cele cu antenele

#58
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,841
  • Înscris: 07.07.2009
Aici se discută despre UPC.

RDS -- http://forum.softped...ul/page__st__36

#59
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Mai oameni buni, acum vad prima data ceva pe Antena 1HD. Pai asta nu e HD. Asta nu e nici calitate DVD.

#60
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Posteminemscu, on 30 noiembrie 2016 - 20:35, said:

Mai oameni buni, acum vad prima data ceva pe Antena 1HD. Pai asta nu e HD. Asta nu e nici calitate DVD.

A fost filmat mai de mult.. iti dai seama ca nu e HD.. dureaza pana totul va fi HD, crezi ca dupa 2 zile poti sa rezolvi tot asa? Bati din palme si apare HD-ul?

#61
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Posteminemscu, on 30 noiembrie 2016 - 20:35, said:

Mai oameni buni, acum vad prima data ceva pe Antena 1HD. Pai asta nu e HD. Asta nu e nici calitate DVD.
Sunt imaginile pe care le pun din arhiva , si pro tv ul mi a aratat astazi niste blocuri in format 4:3 , cu niste dungi laterale ce i drept , nu batea rau la ochi

#62
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Ce arhiva? E ceva emisiune cu ala festit pe fata.
queron, au aflat saptamana trecuta ca trec la HD? Sunt totusi al doilea cel mai mare post din tara.

#63
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Emisiunile daca au fost filmate mai de mult ce vrei sa faca? Sa nu le mai difuzeze?

#64
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
@eminemscu are dreptate. banuiesc ca nu au luat echipamentul cu 2 zile inainte sa intre in emisie, iar emisiunile pe care stiau ca le dau mai tarziu puteau sa le filmeze in HD de acum 1-2 luni

LE "ala festit pe fata" e Carlas Dreams? :lol:

Edited by pufonel, 30 November 2016 - 22:26.


#65
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Probabil :))

#66
hasmote2015

hasmote2015

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 892
  • Înscris: 20.04.2015
Inca au probleme cu difuzarea in timp real pe HD. Si probleme pe a1 si a3 observate cand mixeaza ei reclame si promo-uri , opriri de imagine,ingheata pur si simplu, si asta in repetate randuri.
Nu sunt sincronizati bine,nu se pupa oamenii vechi cu aparatura noua,ori e prost pusa la punct,sau ca soft-uri inca prost gandite si instalate cum nu trebuie,sau pline de erori.
Oricum ce era vechi asa cum era SD ,era mult mai stabil. Nu stiu daca detin ceva cum au pro sau digi,dar oricum nu cred ca au aceeleasi echipamente , au luat si ei ceva mai usor la buzunar zic,ca Badea si Gadea & gasca lor sunt scumpi.

#67
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Am stat câteva minute să butonez în II Știrile Pro și Obo, pardon, Observatorul. Pro se vede mai sharp decât Aunu. Chiar și la conținut am prins chestii mai interesante pe Pro. Cu turneul lui Trump, aprinderea brazilor de Crăciun la americani. Ăștia intacti aveau ceva cu doctori lipsă și cameră ascunsă. Studioul cel mult lăudat nu am avut norocul să îl văd cât am stat pe ei. Deci cam așa văd ochii mei hasdeurile ăstora. Pro-sharp; A1-soft.

#68
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Azi am observa ca au mai ajustat tonurile de culoare la observator. Pana ieri tenul prezentatoarei se vedea foarte deschis, albicios, ca și cum era prea multa lumina pe el. Azi culorile au  fost setate mai pe "cald", cu nuanțe mai apropiate de natural.

Sunt și ei la început. Probabil ca se obișnuiesc și ei acum cu rezoluția HD.

Nu te poți bate din prima cu anii buni de experienta în HD ai ProTV lui.

#69
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Corect, iar in momentul de fata au mai multe HD-uri decat Pro-ul.

#70
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
nuantele ciudate la transmisiile live din studio la antene le-am observat si eu. Am crezut ca a umblat copilul la setarile TV-ului.

#71
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Cred ca și ei observa acum ca SD ul nu se compara cu HD ul.
La SD multe setări sau imperfecțiuni nu se cunoșteau...

Acum fiecare rid, fond de ten prost ales, fiecare lumina nepotrivită se observa imediat. La transmisia HD fiecare detaliu contează, iar dacă nu este ajustat cum trebuie, telespectatorii cu ochii ageri imediat observă.

#72
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

View Postdorin_2k, on 02 decembrie 2016 - 21:27, said:

nuantele ciudate la transmisiile live din studio la antene le-am observat si eu. Am crezut ca a umblat copilul la setarile TV-ului.

Conteaza si lumina din studio. Echipa din regia HD trebuie sa-si cunoasca bine meseria.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate