Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Posturile Discovery vor ieși din cea mai mare platforma Pay-TV din Rusia, Trikolor TV!

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
nu e zi ca sa nu se vorbeasca de grupul discovery.datorita neintelegerilor contractuale posturile lor (discovery,animal planet,tlc,eurosport) nu vor mai fi in grila celui mai mare operator pay-tv din rusia,trikolor tv operator dth.

http://www.broadband...ve-tricolor-tv/

#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Sa fie la ei acolo
Le baga putin muzica patriotica la schimb

#3
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
ce se  observa e ca in momentul de fata grupul discovery  are din ce in ce mai multe conflicte cu operatorii care le transporta posturile lor.

Edited by ramiz, 29 November 2016 - 18:55.


#4
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008

 ramiz, on 29 noiembrie 2016 - 18:54, said:

ce se  observa e ca in momentul de fata grupul discovery  are din ce in ce mai multe conflicte cu operatorii care le transporta posturile lor.

Pentru ca se cred indispensabili si cred ca, oricat ar cere, nimeni n-ar risca sa ramana fara ei in grila. Poate se mai trezesc si ei la realitate.

#5
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009
După Akta (România) și Invitel (Ungaria) și rușii le zic adio. În câteva zile vom afla dacă rămân sau nu la RDS. :D
Știm bine de cine aparține acum Discovery/Eurosport deci ei nu ar ieși în pierdere, recuperează de la alții că nu sunt ieftini deloc. :)

#6
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
cel mai mare operator tv din rusia,   platforma pay-tv dth   trikolor tv are   12 milioane de abonati.

#7
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 Kalman2007, on 29 noiembrie 2016 - 19:03, said:

După Akta (RomĂąnia) și Invitel (Ungaria) și rușii le zic adio. În cĂąteva zile vom afla dacă rămĂąn sau nu la RDS. :D
Știm bine de cine aparține acum Discovery/Eurosport deci ei nu ar ieși Ăźn pierdere, recuperează de la alții că nu sunt ieftini deloc. :)
Pe ce planeta traiesti? De cand e discovery la RDS?

#8
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009

 don_dannielo, on 29 noiembrie 2016 - 19:06, said:

Pe ce planeta traiesti? De cand e discovery la RDS?
Eurosport tot de Discovery aparține. De la ruși ies toate. Posted Image Știu și eu că Discovery nu e la RDS.

Edited by Kalman2007, 29 November 2016 - 19:09.


#9
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
La cate posturi nationale gen discovery au rusii nu e paguba.

#10
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015
Normal, fiindca nu e mare branza sa se plimbe cu o camera video prin case de amanet ca sa faca "documentare". Cam asta inseamna Discovery in ultimii 6-7 ani.

#11
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
poate se trezesc si ei la realitate!

#12
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Nu se trezesc la realitate deloc, o să vedeți că vor intra pe alte piețe unde nu erau prezenți. Rușii au foarte multe programe documentare chiar și în HD.

#13
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Nu cred ca ar trebui sa ne pese, dar sunt multi hateri Discovery/Eurosport si lor le pasa :nonobad:

#14
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
De bune ce sunt aceste posturi Discoverydupa Germania au zburat si din Rusia....i-au disperat si pe aia cu reclamale? Posted Image)))
PS- poate vor sa bage posturile cu documentare Digi in locul lor Posted Image)))

 ramiz, on 29 noiembrie 2016 - 18:54, said:

ce se  observa e ca in momentul de fata grupul discovery  are din ce in ce mai multe conflicte cu operatorii care le transporta posturile lor.
Pai daca vor suma fixa de la abonati fara sa investeasca in documentare noi si baga reclame la greu in versiunile de tara si refuza extraoptiune. Si-n Romania operatorii care retransmit posturile Discovery au grila de cablu "baza" marita cu el putin 5 lei.

 alexupit, on 29 noiembrie 2016 - 18:59, said:

Pentru ca se cred indispensabili si cred ca, oricat ar cere, nimeni n-ar risca sa ramana fara ei in grila. Poate se mai trezesc si ei la realitate.
N-au cum sa se trezeasca, ei viseaza doar profit...sub orice forma, nu conteaza ca au documentare vechi, conteaza reclamele ...nu abonatul

 pufonel, on 01 decembrie 2016 - 00:53, said:

Nu cred ca ar trebui sa ne pese, dar sunt multi hateri Discovery/Eurosport si lor le pasa Posted Image
Si cu Eurosportul asta atata tam-tam... sa-l scoata si gata....n-a murit nimeni cand a disparut Discovery din RCS, din contra au venit posturile BBC net superioare vechiturilor alora. Daca eurosport pierde audienta pe Europa n-o sa-si mai permita sa cumpere drepturi de televizare ale evenimentelor sportive
Cu "santajul" in afaceri te asteapta intotdeauna "falimentul"

Edited by arbuneaionut, 01 December 2016 - 07:49.


#15
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009
1. În Germania nici nu au fost eliminate.
2. Reclame sunt doar pe Discovery Channel, TLC și Animal Planet.

Edited by Kalman2007, 01 December 2016 - 12:38.


#16
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

 arbuneaionut, on 01 decembrie 2016 - 07:47, said:

De bune ce sunt aceste posturi Discoverydupa Germania au zburat si din Rusia....i-au disperat si pe aia cu reclamale? Posted Image)))
PS- poate vor sa bage posturile cu documentare Digi in locul lor Posted Image)))

Ar iesi mai castigati, Digi-urile sunt canale unde se difuzeaza multe documentare, nu doar reclama intrerupte de cate un reality show :))) cum faceau cei de la discovery

#17
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 Kalman2007, on 01 decembrie 2016 - 12:37, said:

1. În Germania nici nu au fost eliminate.
2. Reclame sunt doar pe Discovery Channel, TLC și Animal Planet.
1. Scuze, in Olanda or sa se care, nu in Germania Posted Image))) am gresit tara si urmeaza in curand si--n Rusia ca aia nu sunt prosti sa plateasca...reclame
2...si pe restul sunt VECHITURI

 Silviudeep, on 01 decembrie 2016 - 13:24, said:

Ar iesi mai castigati, Digi-urile sunt canale unde se difuzeaza multe documentare, nu doar reclama intrerupte de cate un reality show Posted Image)) cum faceau cei de la discovery
Din cate stiu posturile Digi pot fi preluate si de alti operatori, trebuie vorbit cu cei de la RCS. Oricum dpdv al meu cei de la Discovery isi bat joc de banu' abonatului din Romania, indiferent la ce operator este acesta abonat

Edited by arbuneaionut, 01 December 2016 - 13:33.


#18
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,828
  • Înscris: 07.07.2009
Din Rusia nu se retrag complet. Cine a zis așa ceva? Vor ieși de pe platforma Tricolor TV. Pe cablu rămân în continuare. Nici din Ungaria nu ies complet (la Digi nu există de mult, vor ieși de la Invitel și Tarr), nici din România. Iar asta cu vechiturile nu e afirmație 100% corectă pentru că sunt difuzate multe noutăți. Vechituri multe erau pe ID și World dar care nu vor mai emite de la anul nici în România. Se mai difuzează și emisiuni sau documentare vechi cum e și normal. Tot așa documentare vechi sunt difuzate și pe posturile Digi sau chiar BBC Earth dar și canalele Viasat. În Olanda sunt prezenți pe fiecare platformă, nu am auzit să iasă de pe niciuna. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate