Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Probleme cu Eutelsat16A

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Salut. Am probleme de receptie cu acest satelit.. Prind calumea vecini sai hotbird si astra cu toate tp-urile dar pe acest shit imi merg doar cateva tp-uri... si alea cu semnal slab ca sa vad de exemplu Realitatea Tv sau Etno hd trebuie sa inclin lnb-ul ..daca il las la 0 grade imi intra cu semnal bunicel Digitalb dar debea se mai vad cele romanesti.... Ramane tapan doar B1 DMSAT .. pe mine ma intereseaza sa vad cele sarbesti de muzica .. Hayat BnMusic.. Da imi intra si astea dar la limita si cu reglaj foarte fin ceea ce nu-i normal...

Locatie : brasov antena 80cmAttached File  2016-11-29-08-30-01.jpg   500.49K   53 downloadsAttached File  2016-11-29-08-29-43.jpg   693.84K   53 downloadsAttached File  2016-11-29-08-30-47.jpg   388.04K   54 downloadsAttached File  2016-11-29-08-30-35.jpg   528.92K   54 downloads

#2
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,592
  • Înscris: 05.12.2005
B1 dispare de acolo peste câteva zile...
Problema e că semnalul e bruiat de cei 2 vecini mai "tari", aşa că ai nevoie de un LNB cu capul ascuţit de 23mm, nu de 40, ca să intre corect între cele 2 poziţii. Apoi faci reglajul antenei pt. semnal maxim pe acest satelit.

#3
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 09.08.2009
Asa e semnalul pe acest satelit, mai slab de felul lui, eu am Triax TDA 110 motorizata, si nu e foarte grozav semnalul pe acest satelit nici cu aceasta antena, e drept nu am nici probleme de receptie cu el, dar nici nu ma da pe spate cu semnalul, fata de alti sateliti. Incearca cu un lnb Inverto black ultra, poate mai castigi ceva procente in plus la semnal, dar singura solutie sigura, ramane tot o antena mai mare.

#4
antenutze

antenutze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 27.01.2016
nu poti sa fi convins de caltatea semnalului dn ce vezi pe barele de semnal date de decodor pt ca sunt f putine decodoare care arata corect acest lucru, iar al tau s-ar parea ca nu face parte dintre acestea, de altfel daca ma uit mai atent vad si niste posturi HD care nu prea sunt, in tot cazul la 41-51% calitate reala ar trebui sa ai cam multe macroblocuri pe imagine pe posturile HD daca nu chiar ecran negru.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate