Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cat mai costa nelimitatul in orice retea?

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mi se pare de bun simt sa consulti harta de acoperire daca te intereseaza produsul, altfel ramai cu certitudinile tale. Ti se pare ca e un secret bine pastrat, vrei mura-n gura link-ul?

#20
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Imi spui si mie ce cauti pe forum?

#21
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Pentru mine singurul defect al Digi Mobil este lipsa SMS-urilor nationale, in rest sunt multumit. 4 G in oras iar la tara desi una din locatii este remote rau de tot si neasfaltata, 3 G cu 11 mbps.

Dar sunt sigur ca nu ar fi pretul atat de mic daca ar da si SMS-uri, aveti net, ce va mai trebuie SMS-uri, trebuie pentru ca situatiile sunt diverse.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Un mesaj costa 1 cent. :D

#23
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
La Telekom plătesc 17,95 euro pentru 3,5 GB la viteze de până la 150 Mbps și apoi restul nelimitat la viteze de până la 64 Kbps, nelimitat național minute și SMS-uri și 750 MB anual în roaming UE.

#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Pentru mine ce este sub 1 mbps este lipsa net.

Iar prin net fix home use inteleg 1 Gbps FTTH. Posted Image

#25
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Pentru chat, e-mail și GPS e perfect.
Attached File  Screenshot_2016-11-28-03-16-51.png   108.13K   52 downloads



Am uitat să adaug că promoțional am Trafic nelimitat în aplicația WhatsApp.

#26
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 06.02.2012
Sa nu uitam ca Digi a acoperit cu semnal, anul asta cat au facut-o altii in 10 ani, plus preturile care le practica.
Pentru 3000 de minute in orice retea nationala sau internationa, 50 Gb net, cer 5- 4 sau 3 E.
Daca o tin asa in 2 ani o sa ajunga numarul 1, acoperire, pret si nr de clienti.

Edited by leomagic44, 28 November 2016 - 06:15.


#27
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostMembruAnonim, on 27 noiembrie 2016 - 23:16, said:

Asa ziceam si eu la inceput, dar uite-ma ca am ajuns sa am doua abonamente la ei. Da, e drept ca nu e peste tot o viteza sa te dea pe spate, dar vor extinde si remedia problemele astea. De exemplu, la mine-n oras este doar HSDPA de 7.2 Mbps, insa pentru ce primesc la banii astia, jos palaria. Posted Image

Vocea se aude bine, parca mai bine ca inainte. Unde e reteaua upgradata si exista capacitate suficienta sunt viteze chiar decente si chiar si foarte bune.


Am constatat si eu ca vocea se aude mai bine, nu mai galgaie la fiecare convorbire, acum e la una din doua, si cand ma misc prin casa il aud pe interlocutor "mai esti ma acolo"?

Deci hai sa nu mai vorbim de calitate cu preturile astea, astea sunt preturi de luat, ca ne amagim singuri ca parca e mai bine......

#28
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostMembruAnonim, on 27 noiembrie 2016 - 23:06, said:

Digi Mobil: nelimitat apeluri in orice retea nationala, 10 GB trafic lunar in 3G si, promotional, 50 GB in reteaua 4G, 3000 minute internationale. Pretul incepe de la 4.84 euro pentru un abonament, la doua abonamente scade la 3.87 euro fiecare, la 4 abonamente pe acelasi cont fiecare va costa 2.9 euro.


La Orange pretul pentru voce si mesaje nationale nelimitate incepe de la vreo 10-11 euro.
Oferta oficiala, pe site include 4 GB lunar, la viteze 4G+, apeluri si mesaje nelimitate national si 300 minute internationale. Cost: 11 euro/luna

Atentie: pretul este pentru abonament fara achizitie de telefon.

La Vodafone e cam tot pe acolo, 3 GB in oferta standard si pret de 10 euro lunar, desi la ce restrictii cam pun in ultima vreme, nu stiu cine i-ar mai alege.
Ce-i ala nelimitat cu net limitat?

Edited by don_dannielo, 28 November 2016 - 08:21.


#29
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Mulți aruncă în digi doar din auzite. Din fericire eu am portat 4 abonamente la ei de ”vreo 3 ani și încă nu am întâlnit probleme atât de mari încât viața să-mi depindă de ei.Eu pot să trăiesc fără 4 g când mă duc în vârful muntelui sau mai știu eu ce coclauri,dar adevărul e că nu trăiesc cu telefonul la ureche ...
În concluzie la 2 euro cât costă cel mai mic abonament se poate lua suplimentar pe lângă o cartelă master (vodafone,orange)cu mega 100minute și cu super nelimitat 4g „în weekend”

Edited by owydyu, 28 November 2016 - 08:30.


#30
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008

View PostYOUR_GOD, on 27 noiembrie 2016 - 23:25, said:

A, nu, nu vreau sa aud de Vodafone. Sunt cei mai scumpi si cei mai hoti. As prefera Orange in locul lor, lol.


Am un amic cu Digi, care este mai tot timpul "cu telefonul "inchis". Si lucreaza aici in oras. Am vrut si eu sa ma...mut, dar am decis sa raman pe loc (voiam cartela si portare si desi helperul de aici imi spunea ca se poate, consultantii de la RC imi spuneau alta..lipsa de comunicare, interese ascunse, am ramas la Telekom.  Si astia sunt praf. Cea mai buna retea, la nivel national si ca om care merge mult prin tara, este Voda, eu raman pe reteaua partial 4G (adica extrem de rar) si fara net (aproape deloc in afara oraselor...pentru mine asta inseamna sub 3G-lipsa net).

Si inca ceva: nelimitat nu exista, doar multe minute.

Nu stiu cum reusiti voi in Bucuresti sa nu aveti semnal, ca eu in Pitesti am semnal peste tot. Am semnal si la Albota (13 km de Pitesti), am semnal bun si la Lunca Corbului, 30 km de Pitesti, am semnal si la Ungheni (aproximativ 60 km de Pitesti). Adica in zone rurale. Cand am fost prin tara, n-am avut semnal in zonele montane inalte. In rest, prin tara, in localitati, mereu am avut. Chiar asa sa fie Bucurestiul ala triunghiul bermudelor? Posted Image

Edited by alexupit, 28 November 2016 - 09:01.


#31
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Eu la date ma refer. Si nu locuiesc in Bucuresti. Semnal este peste tot, fara exceptie...sau poate am fost eu norocos. Reteaua 3G este insa varza, iar 4G, doar in marile orase.

#32
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,653
  • Înscris: 29.03.2010
Mi se pare ciudat faptul ca nimeni nu a mentionat faptul ca la RDS de fapt nu este nelimitat. Eu cand am fost sa imi fac abonament la ei, evident ca am citit contractul integral inainte sa il semnez, si am vazut o clauza, in care scria ca dupa folosirea a 3000 de minute, Digi are dreptul sa restrictioneze apelurile pana la sfarsitul lunii. Am acceptat asta, pentru ca nu vorbesc nici pe departe asa mult

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
3000 internationale, nelimitat national (evident incadrat intr-un comportament normal pentru un utilizator casnic, nu trafic generat artificial).

#34
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011

View Postleomagic44, on 28 noiembrie 2016 - 06:14, said:

Sa nu uitam ca Digi a acoperit cu semnal, anul asta cat au facut-o altii in 10 ani, plus preturile care le practica.
Pentru 3000 de minute in orice retea nationala sau internationa, 50 Gb net, cer 5- 4 sau 3 E.
Daca o tin asa in 2 ani o sa ajunga numarul 1, acoperire, pret si nr de clienti.
Îmk cer scuze,  însă campionul la viteza extinderii a fost Cosmote, care a ajuns de la o acoperire mai mică decât Digi la cea mai extinsă acoperire din acele timpuri în cca un an.  O

#35
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Din cate stiu eu, Cosmote a mostenit o mica acoperire de la Cosmorom.
Digi a plecat de la zero.

#36
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015
Asta era acoperirea Cosmorom la finalul lui 2002, pentru servicii 2G in banda 1800 MHz:

[ https://i.imgur.com/CJeRbsH.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cosmote parca i-a preluat prin 2005-2006 si au extins acoperirea in banda de 900 MHz.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate