Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

GPS- Voce în Romana

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Lolick

Lolick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.04.2014
Salut. Am și eu nevoie de un GPS care sa aibă voce în limba romana. De preferat cu link direct din magazin. Bugetul nu ar fi o problema, cine ma pus sa ii caut tocmai a dat retur unul de 1500 la emag pe motiv ca nu avea vo evoluție în limba romana. Mulțumesc:)

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Pui problema gresit.
Cam orice soft ce se respecta are limba romana.
iGo avea limba romana de acum 10 ani!

De ce ai da 1500 lei pe un GPS dedicat, cand orice smartphone e capabil sa ruleze mai multe softuri de GPS, toate cu limba romana!?

#3
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Un GPS de 1500 la Emag fara limba romana (voce) nu cred ca exista. Poate nu ai stiut sa o activezi.

#4
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
Dar ce gps a fost ala de a costat atat ?
Mi se pare mult rau

#5
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 17.09.2007
Posibil Garmin

#6
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
La banii astia sa nu vorbim, probabil, de navigatie auto. Doar aia ar costa atat ... in rest, Waze sau Google Maps (ca si alte zeci de softuri gps) fac aceeasi (buna) treaba pe un smartphone.

#7
Lolick

Lolick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.04.2014
Nu e pentru mine, e pentru un client. Nu lucrez în domeniu și din cauza asta nu știu.  Da,un gaming a fost cel de 1500. Omului nu prea cred ca ii pasa de bani, are iPhone 7+, i-am zis ca e ok navigația de pe el da a zis ca nu se simte bine,vrea sa îl aiba în parbriz. Vrea ceva care sa aibă voce în limba romana . Dati-mi niște linkuri sa îl rezolv și sa scap de el.

#8
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Cu banii aia cumperi 3 si iti mai da si restul, sau chiar 10 ca al meu (serioux upq475T2) luat tot de la Emag dar fara soft si harti.

Edited by campary, 27 November 2016 - 15:09.


#9
Lolick

Lolick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.04.2014
Nu va mai bateți capul cu banii și alegerile omului va rog. N-am postat ca sa dezbat asta,pur și simplu vreau niste linkuri pentru gpsuri cu hărți și voce în limba romana deja instalate,pentru a nu mai fi nevoie de instalări și download-uri. Mulțumesc:)

#10
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Uite unul bunicel, tot Garmin si vandut tot de Emag la jumatate de pret fata de cel returnat.
http://www.emag.ro/s...5/pd/DQ6XY2BBM/

#11
Lolick

Lolick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.04.2014
Asta e cel pe care la dat retur. Nu le cunosc, nu stiu cu ce se mananca, din cauza asta am intrebat aici. Vreau ceva link,manual, poza cu orice in care sa scrie ca are robot in limba romana, asta cauta el exact.

Nu de alta, dar nu prea cred ca o sa-l ia pe asta fara vreo dovada cum ca ar avea romana. Ieri am innebunit cat am cautat linkuri sau ceva lista cu gpsuri sa aiba voce in romana din fabrica. Omul mi-a zis sa ii fac un TOP 3 din ce gasesc si sa ii dau. Ieri ma sunat, azi de 2 ori, a venit la mine la munca sa ma intrebe daca i-am gasit.

As vrea sa-l ajut sa scap de el si pe de alta parte chiar m-as simti prost sa-i zic ca nu i-am gasit nimic dupa ce l-am amagit vreo 3 zile..

Edited by Lolick, 27 November 2016 - 15:44.


#12
campary

campary

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 16.09.2005
Cel din linkul meu are voce si meniu in romana. Vezi la review-uri.

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostLolick, on 27 noiembrie 2016 - 15:05, said:

Nu e pentru mine, e pentru un client. Nu lucrez în domeniu și din cauza asta nu știu.  Da,un gaming a fost cel de 1500. Omului nu prea cred ca ii pasa de bani, are iPhone 7+, i-am zis ca e ok navigația de pe el da a zis ca nu se simte bine,vrea sa îl aiba în parbriz. Vrea ceva care sa aibă voce în limba romana . Dati-mi niște linkuri sa îl rezolv și sa scap de el.

Chiar daca nu avea fisierul de voce pt romana, il putea downloada cu garmin Express.
TomTom stiu ca nu aveau meniu in romana intr-un timp, vocea in schimb exista.

#14
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Orice aparat GPS are acum limba romana, dar trebuie sa stii sa il setezi!
Problema este la actualizarea hartilor!

Cel mai rapid si usor e sa descarci pe iPhone WAZE sau HereWeGO!

Asa ai si hartile la zi!

#15
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Zi-i ca un suport de grila ventilatie sau ventuza in geam (plus un incarcator auto) il scapa si de problema asta... in plus, cand coboara din masina il ia sigur cu el, nu risca sa-l uite acolo si sa-i sparga si masina degeaba.

Edited by shymano, 27 November 2016 - 20:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate