Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

DiSEqC 1.1 pe Sony KDL-50W805C

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Salut.

Momentan am 4 antene. Una de 100 cm pe care receptionez 19.2E si 13E in conditii excelente.
A doua, de 80 cm, e indreptata spre 1W, o sa ii pun LNB si o voi conecta la un switch DiSEqC 4 in 1 unde sunt si 19.2E si 13E.
De aici sunt vreo 20 m pana cand cablul va intra intr-un alt DiSEqC 2 in 1. Pe intrarea 1 o sa pun semnalul de la cei 3 sateliti mentionati iar la intrarea 2 vreau sa pun antena de la Orange TV.
Intrebarea mea ar fi daca Sony al meu (50W805C) suporta aceasta configuratie.
Nu am gasit niciunde pe internet daca e posibil sau nu.
Deocamdata am 2 sateliti din 4 posibil de configurat in meniul televizorului. Orange TV am separat cu receptorul lor. Dar vreau sa le cer un CAM si sa am toate canalele pe un singur televizor.

Multumesc pentru raspunsuri! Posted Image

#2
stelux

stelux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 13.02.2005
Pentru exact modelul tau poti sa intrebi la Sony,iti vor raspunde .Sony Romania,nu este nevoie sa scrii in engleza.Pe partea de receptie satelit ,receptorul incorporat ,in tv-urile 2015 cu android de care stiu,este rudimentar.Nu dispune de USALS pentru a roti antena,lista de sateliti este de 8 ,nu poti baga un satelit nou.Exista un utilitar Sony Editor ,care se foloseste pe PC ,dar si acela nu ofera prea multe.Are intradevar doua intrari de satelit SUB si MAIN.Faza cu CAM-ul nu am inteles-o.Ceea ce este recomandat in cazul receptiei satelit,este un receptor consacrat potent gen DM,VU sau cele cu android WETEK,ARIVA,AMIKO...etc,pentru a scapa de durerea de cap pricinuita de un receptor incorporat in tv.

#3
antenutze

antenutze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 27.01.2016
nu amesteca DiseqCurile ca nu merge chiar asa, acu daca ai niste Spaun cascadabile eu nu zic ca nu s-ar putea dar cu atat mai mult la un Tv nu vei putea regla porturile lor.
sa o luam metodic, ai 4 sateliti pe care vrei sa-i prinzi pui un singur DiseqC 4x1 unde vi cu cablurile de la LNBurile lor si pleci cu un cablu spre Tv.
Acum la Tv daca NU ai de exemplu satelitul Astra 5B (pt Orange) ca sa- atribui o intrare DiseqC alegi un satelit care este in lista Tvului si care nu-l folosesti si ii atribui o iesire de ex.4 sau D (cea care corespunde la DiseqCul de afara pt satelitul Astra 5B) apoi ii bagi transponderii pt Orange manual pe care-i gasesti pe Lyngsat.com daca nu-i cunosti si scanezi pe fiecare in parte dupa ce l-ai memorizat.
A sa-ti prinda posturile respective f bine atat ca la Info a sa-ti apara in loc de satelitul Astra 5B numele celui ales de tine din lista.

Edited by antenutze, 30 November 2016 - 14:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate