Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Achizitionare camere video

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
gabyciobanu

gabyciobanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 08.11.2014
Buna seara

Vreau sa cumpar pentru un magaizn un sistem de supraveghe video, dupa lungi cercetari pe internet despre camerele video am inceput sa inteleg cam cum functioneaza treaba si niste chestii elementare. Am ajuns la concluzia ca vreau sa imi cumpar 2 camere de supraveghere IP ( http://www.emag.ro/c...w/pd/DMTTCMBBM/ ) dar nu am inteles prea bine cum sta treaba cu stocarea datelor si aici ar fi problema, daca ar vrea sa ma ajute cineva explicandu-mi ce si cum. In rest am inteles ca am nevoie doar de conexiune la internet o bormasina sa o prinzi si poti da drumul la treaba Posted Image) .
Despre camerele pe care le-am ales ce parere aveti ?

Edited by gabyciobanu, 25 November 2016 - 21:32.


#2
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 23.10.2015
Pt stocare & stuff ai nevoie de un kit complet

#3
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View Postgabyciobanu, on 25 noiembrie 2016 - 21:26, said:

Buna seara

Vreau sa cumpar pentru un magaizn un sistem de supraveghe video, dupa lungi cercetari pe internet despre camerele video am inceput sa inteleg cam cum functioneaza treaba si niste chestii elementare. Am ajuns la concluzia ca vreau sa imi cumpar 2 camere de supraveghere IP ( http://www.emag.ro/c...w/pd/DMTTCMBBM/ ) dar nu am inteles prea bine cum sta treaba cu stocarea datelor si aici ar fi problema, daca ar vrea sa ma ajute cineva explicandu-mi ce si cum. In rest am inteles ca am nevoie doar de conexiune la internet o bormasina sa o prinzi si poti da drumul la treaba Posted Image) .
Despre camerele pe care le-am ales ce parere aveti ?
Cumpara un KIT care sa contina camere + DVR + HDD asa esti sigur ca vei avea inregistrarile stocate 100%,acea camera IP necesita internet,nu e prea recomandata.
Cu un DVR + HDD vei avea inregistrare sigura atata timp cat exista alimentare 24/24.

#4
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Un mini robotel de camera. Se roteste in toate planurile si poti supravegea o arie destul de mare jur inprejurul ei. Eu o am montata intr-un magazin si pot sa urmaresc aproapte toata activitatea din locatie. Este foarte draguta si nu a fost foarte complicat de instalat de configurat. Are tot ce iti trebuie in pachet pentru instalare inclusiv suruburi de prindere si cordon de legat la router. Eu personal sunt multumit de camera. Se poate accesa si de pe net.

Glumesc, desigur.

Nu cumpăra produse PNI dacă stai prost cu nervii!

Edited by spider_zero_sapte, 25 November 2016 - 21:43.


#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,846
  • Înscris: 25.01.2007

View PostVladutzU2013, on 25 noiembrie 2016 - 21:39, said:

Cumpara un KIT care sa contina camere + DVR + HDD asa esti sigur ca vei avea inregistrarile stocate 100%,acea camera IP necesita internet,nu e prea recomandata.
Cu un DVR + HDD vei avea inregistrare sigura atata timp cat exista alimentare 24/24.

... si atat timp cat nu pleaca hotzul cu dvr'ul...

#6
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Sa fim seriosi DVR-ul nu il pui la vedere.

#7
gabyciobanu

gabyciobanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 08.11.2014
hmm, eu am deja un kit cu camere + dvr dar imi mia trebuie 2 in plus si nu mai am loc la DVR si o sa pun 2 d astea, ma ajuta cineva in legatura cu stocarea Posted Image)
adica nu ma intelegeti gresit, inteleg ce spuneti dar voi vorbiti de parca as aveaa un Metro sau cine stie ce magazin, e un simplu magazin la tara unde mai am nevoie de 2 camere in care sa mai  supraveghez ce si cum si e super daca pot urmari si de acasa
de ce nu recomandati deloc camerele IP ?

Edited by gabyciobanu, 25 November 2016 - 22:09.


#8
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Sistem de supraveghere cu jucarii ???? Ce supraveghezi ???
Copii la joaca??Posted Image

Stocare pt camere ip se face cu NVR-uri , sau servere dedicate si se aleg in functie de nr camerelor si latimea de banda

#9
gabyciobanu

gabyciobanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 08.11.2014
stiu si eu, cred ca o sa aleg sa o stochez in cloud, ce ziceti ?

Edited by gabyciobanu, 25 November 2016 - 22:18.


#10
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postgabyciobanu, on 25 noiembrie 2016 - 22:12, said:

stiu si eu, cred ca o sa aleg sa o stochez in cloud, ce ziceti ?

Daca o legi in internet stochezi unde vrei , numai sa stii ce faci

#11
gabyciobanu

gabyciobanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 08.11.2014

View Postciine, on 25 noiembrie 2016 - 22:20, said:


Daca o legi in internet stochezi unde vrei , numai sa stii ce faci
pai sincer sa fiu, de asta am apelat la acest forum, daca e cineva sa imi explice ce si cum. In mare parte cred ca stiu ce fac dar as mai vrea sfaturi... tu ce zici ca ar putea merge prost sau la ce ar trebui sa am grija ?

#12
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
In primul rand ce vrei tu nu sunt camere de supravegere, in al doilea rand ai nevoie sa intelegi notiunea de ip, retea  ,porturi, port fowrding, internet, etc si regulile care le guverneaza .
Daca nu ai astfel de notiuni apeleaza la un prieten , daca ai timp incepe si studiazam , mai ai nevoie de notiuni de streaming video ,latime de banda, encoding , stocare si bineinteles reguli de administrare parole useri , drepturi de acces si configurare..
Acum tu ceri cam mult , dar poate are cineva rabdare sa-ti explice , cea ce ma indoiesc ca o va face aici pe forum   pt un novice .
Daca ar fi fost probleme punctuale mai era loc de un sfat  dar asa nu cred ca are nimeni avizat in domeniu pt tine , oricum jucariile care le-ai ales au un manual de utilizare , mai mult de ce scrie in acel manual nu poti sa scoti cu ele  si asta cu cea mai mare indulgenta., nu faci decit sa arunci bani aiurea
Sfatul meu , documenteazate aprofundat si fa o investitie inteleapta

#13
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 28.11.2009
discutam acum cateva zile cu cineva pe subiectul asta. nu stiu cat de real e ceea ce mi-a spus, dau si eu mai departe vorba, poate cine stie, exista vreun sambure de adevar in cele spuse el acea persoana.
cunoaste un proprietar de magazin, un strain. strainul asta si-a montat dupa deschiderea magazinului cateva camere de supraveghere. are marfa multa,magazin mare si spera ca in modul asta sa minimalizeze pierderile din cauza furturilor. camerele le-a cumparat si montat proprietarul insusi. dupa putin timp, am inteles de la cunostinta asta a mea ca a venit politia in control si i-a trantit o amenda destul de grosolana. cica trebuie sa fie montate de o firma de securitate avizata camerele de supraveghere. strainul nu a putut decat sa se conformeze,fiind nevoit sa apeleze la o firma de securitate(paza). a dat jumatate din camerele montate de el jos si au fost inlocuite cu cele de la firma de securitate, plus paza cu personal.
cum am spus si mai sus,nu stiu cat de mult adevar exista in spusele lui,dar ai grija si intereseaza-te de aspectul legal, ca sa nu risti sa te trezesti cu politia sau vreo amenda. astia sunt morti de foame, mai ales acum, cand se apropie cu pasi repezi sarbatorile.
ia legatura cu contabilul daca ai unul(posibil sa cunoasca mai bine cum sta treaba), sau intreaba la o firma de paza. nu cred ca o sa te tarifeze doar daca le pui o intrebare. sau pe avocat.net...

#14
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postdark_angel_tgv, on 26 noiembrie 2016 - 07:37, said:

discutam acum cateva zile cu cineva pe subiectul asta. nu stiu cat de real e ceea ce mi-a spus, dau si eu mai departe vorba, poate cine stie, exista vreun sambure de adevar in cele spuse el acea persoana.
cunoaste un proprietar de magazin, un strain. strainul asta si-a montat dupa deschiderea magazinului cateva camere de supraveghere. are marfa multa,magazin mare si spera ca in modul asta sa minimalizeze pierderile din cauza furturilor. camerele le-a cumparat si montat proprietarul insusi. dupa putin timp, am inteles de la cunostinta asta a mea ca a venit politia in control si i-a trantit o amenda destul de grosolana. cica trebuie sa fie montate de o firma de securitate avizata camerele de supraveghere. strainul nu a putut decat sa se conformeze,fiind nevoit sa apeleze la o firma de securitate(paza). a dat jumatate din camerele montate de el jos si au fost inlocuite cu cele de la firma de securitate, plus paza cu personal.
cum am spus si mai sus,nu stiu cat de mult adevar exista in spusele lui,dar ai grija si intereseaza-te de aspectul legal, ca sa nu risti sa te trezesti cu politia sau vreo amenda. astia sunt morti de foame, mai ales acum, cand se apropie cu pasi repezi sarbatorile.
ia legatura cu contabilul daca ai unul(posibil sa cunoasca mai bine cum sta treaba), sau intreaba la o firma de paza. nu cred ca o sa te tarifeze doar daca le pui o intrebare. sau pe avocat.net...

Da e reala treaba , in Romania toti parazitii trebuie sa aiva surse de finantare, asa prevede legea de cacat romaneasca , tu persoana fizica poti monta numai acasa  asa ceva si fara a filma spatiul public

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate