Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Ajutor echipament Investronica

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
vali4you

vali4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.06.2007
Buna seara,
de curand am achizitionat un sistem de proiectare investronica compus din statie de lucru,plotter si tabla de digitizare.Acum problema mea vine din faptul ca plotterul cere cerneala si nu stiu ce tip de cerneala foloseste.Cel de la care l-am cumparat nu are habar iar eu am 3 zile de cand tot caut pe net si nu gasesc.
Plotterul in cauza este Partner+,o sa pun si poze cu el.Iar alta problema este ca am o nelamurire cu privire la cablul cu care se conecteaza tabla de digitizare la calculator deoarece iesirea din tabla este tip PS2.pe site-ul producatorului zice ca se utilizeaza cablu ps2 to serial rs 232.Problema este ca nu am gasit un asemenea cablu in Romania.Oare daca pun un cablu ps2 to usb o fi ok?Attached File  PB241284.JPG   226.93K   20 downloadsAttached File  PB241285.JPG   282.33K   20 downloadsAttached File  PB241286.JPG   195.64K   20 downloadsAttached File  PB241287.JPG   250.49K   19 downloads

#2
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014
pune o poză cu capetele de imprimare.

are cartușe de imprimare sau capete + rezervor de cerneală separat?

În primul caz cel mai probabil sunt cartușe HP 45, în al doilea caz merge cerneală de CISS.

Nu costă prea mult să încerci un cablu PS2 la USB, mai ales că nu cred că ai un port serial în calculator.

Edited by DaculScoril0, 25 November 2016 - 22:49.


#3
vali4you

vali4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.06.2007
Rezervorul de cerneala este in cap.Prin furtunasele alea se pune cerneala cu seringa pt ca am gasit o punga cu 2 seringi goale cand am luat echipamentul.Am port rs232 in calculator pe placa de baza.Multumesc

Attached Files


Edited by vali4you, 27 November 2016 - 15:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate